Reikės atiduoti didžiulius kyšius už „Žalgirio“ stadiono aferą, todėl R.Šimašius puolė pjauti medžius priešais TV kameras?

Simasiussupjuklu

Simasiussupjuklu

 

Reikės atiduoti didžiulius kyšius už „Žalgirio“ stadiono aferą, todėl R.Šimašius puolė pjauti medžius priešais TV kameras?

Jurgis Pikčiurna

Kodėl staiga, vos Nacionalinei žemės tarnybai pranešus, kad ji stabdo „Hanner“ statybas beveik 8 hektarų žemės sklype, kuriam stovėjo „Žalgirio“ stadionas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius sureagavo neadekvačiai – televizijoje užsipuolė NŽT atstovę, apkaltino šią tarnybą korupciją, puolė svaidytis kaltinimais visiems? Galiausiai sukvietė TV kameras, ir ėmė pjauti krūmus prie Neries?

Simasiussupjuklu

Tas Šimašiaus desperatiškas išpuolis prieš NŽT ir šūkavimas apie korupcijos lizdą man primena įkliuvusio sukčiaus agoniją.

Atrodo, kad R.Šimašius ir Co. Jau buvo paėmę didelę sumą už tos teritorijos „įsisavinimą“, tačiau staiga viskas žlugo, ir tuos kyšius, kurie galimai jau išleisti, reikės gražinti.

 

Ką slepia tas Avulio ir „Hanner“ „investicinis projektas“?

 

Valstybinė žemė išnuomota už grašius „investuotojui“ šimtui metų, tačiau tas investuotojas toje žemėje pristato dangoraižių ir juos pardavinėja už astronominę sumą.

 

Vilniaus miestui iš to sandėrio – jokios naudos, nes jokių pinigų už žemę, kuri kainuoja apie 40-50 mln. eurų, miestas negauna.

 

Visi kiti, kurie nori ką nors statyti, tą žemę perka iš privataus savininko, ją perka už sutartą kainą. Jeigu perka iš valstybės – tik aukciono keliu. 

 

Toks įstatymas. Avulis ir Šimašius sugalvojo, kaip apeiti įstatymą – parduoda nekilnojamo turto objektą, pvz., tualetą, ir po to toje vietoje suformuoja žemės sklypą. „Investuotojui“ jo nereikia pirkti, jis tualetą nugriauna, ir pastato dangoraižį.

 

Visas šis plotas 15 metų iki užgrobimo priklausė Ūkio bankui ir jo valdytojui nelaimėliui Vladimirui Romanovui. Tačiau savivaldybė jam neleido nei stadiono griauti, nei ten ko nors statyti.

 

Vos tik stadionas atiteko „Hanner“, iš karto visi keliai atsivėrė – užvirė neregėtos statybos.

 

R.Šimašius aiškina, kad savivaldybė pakeitė detalųjį planą, ir kad taip neva atvertas kelias statyboms. 

NŽT atkerta, kad šis  žemės sklypas „Hanner“ buvo išnuomotas ne aukciono būdu. Tokiu būdu išnuomota valstybinė žemė gali būti naudojama tik pagal nustatytą pagrindinę tikslinę jos naudojimo paskirtį.   

 

Todėl taip kvailai įkliuvęs Vilniaus meras R.Šimašius eina iš proto ir toliau vykdo nevykusias reklamines akcijas.

Mygtukais junginėjo šviesoforus, kabinėjo gatvių lenteles įvairiomis kalbomis, na žinoma, daug kalbėjo. Kalbomis kartais pataikydavo. Vienas tokių atvejų- NŽT sulyginimas su korupcijos priedangos lizdu.

Laukėme rimtų darbų. Bet sulaukėme tik eilinio šou. Susikvietė pulką reporterių, paėmė į rankas benzopjūklą ir besipuikuodamas prieš kameras pradėjo pjauti medžius, augančius priešais Vingio parką. Pjovimas vyks ne vieną savaitę.

Bus sunaikinta keliolikos metrų nelegali tujų tvora. Vėliau, kelių kilometrų ruože iškirsta šimtai medžių: ąžuolai, kalninės pušys, kiti vertingi lapuočiai ir spygliuočiai, metų metus augantys visoje Žvėryno pakrantėje.

Meras Remigijus Šimašius trimituoja- bus dviračių takas. Visi sutinka, kad takas reikalingas. Bet. Nutylima, kodėl be reikalo naikinamos ištisos kalninių pušų giraitės, lapuočių parkeliai.

Tai daroma tik todėl, kad Vilniaus savivaldybės projektuotojai taką aplaidžiai suprojektavo tiesiai per gražiausius medžius. Metras į vieną ar kitą pusę būtų išgelbėjęs gyvybę šimtams vertingų medžių. Savivaldybės veikėjams tai nerūpi, kam čia vargintis.

Keista, bet kažkodėl visai nesigirdi žaliųjų balso.

Tokiais mero ir savivaldybės neatsakingais veiksmais dauguma vilniečių yra pagrįstai pasipiktinę. Ypač skambių epitetų nepagailėjo kitas piaro specas- Selas, kiti kritikavo, bet santūriau.

Kol merai dirbs vardan savireklamos, projektuotojai- barbarai braižys takus, neskaičiuodami kaip padaryti kuo mažesnę žalą gamtai, kol nebus rimtos asmeninės atsakomybės, tol niekas pas mus nepasikeis. Gaila.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));