Registrų centro vadovu „konkurso būdu” paskirtas buvęs STT šefas S. Urbanavičius

Urbanavicius

Urbanavicius

Registrų centro vadovu paskirtas S. Urbanavičius

Šiandien susisiekimo ministras, kuris yra geriau žinomas kaip legendinės „Independence” aferos autorius – SGD laivą, kainuojantį 300 mln. dolerių, išsinuomavo už milijardą – tuos pinigus sumokės „runkeliai” Rokas Masiulis VĮ Registrų centro vadovu skyrė konkursą laimėjusį Saulių Urbanavičių.

Tiek Rokas Masiulis, tiek ir buvęs STT šefas Saulius Urbanavičius – patikrinti Dalios Grybauskaitės kadrai. Pirmasis prasuko „Independence” aferą, antrasis pasistengė, kad ši ir visos kitos Grybauskaitės gaujos nusikaltimai nebūtų ištirti.

Urbanavicius

Už tokius nuopeelnus S.Urbanavičius dabar išėjo į pensiją, gaudamas „auksinį parašiutą” – Registrų centro vadovo pareigas. 

 

Susisiekimo ministerijos pavaldume esančio VĮ Registrų centro direktoriaus pareigoms buvo ieškoma nepriekaištingos reputacijos aukščiausio lygio vadovo, sukaupusio solidžią darbo patirtį.

 

„Itin sudėtinga korupciniu aspektu Registrų centro reputacija, nuolatiniai skandalai dėl viešųjų pirkimų, stringančios milijonus kainavusios registrų sistemos – naujasis vadovas ateina į tikrai prastoje padėtyje atsidūrusią valstybės įmonę. Darbą nuo šiandien pradedančiam direktoriui yra suformuota labai aiški užduotis – ne tik po siūlelį išnagrinėti visus įtartinus atvejus bei pareikalauti atsakingų asmenų atsakomybės, bet ir sukurti efektyviai veikiančią organizaciją, dirbančią mažiausių kaštų principu“, –sakė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

 

Pasak ministro, Susisiekimo ministerija vertina Registrų centro pertvarką ir atnaujinimą kaip kelių metų itin sudėtingą projektą, kuriam ministerija skirs ypatingą dėmesį.

 

„Savo pirma užduotimi laikau nulinės tolerancijos korupcijai Registrų centre įgyvendinimą. Tikiu, kad geri rezultatai įmanomi net itin sudėtingomis sąlygomis,  nes visada yra darbuotojų, kurie, pavargę nuo ydingos praktikos, nori permainų, siekia dirbti skaidriai ir atsakingai“, – sakė Registrų centro direktorius Saulius Urbanavičius.

 

Konkursas Registrų centro vadovo pareigoms užimti Susisiekimo ministerijoje buvo rengiamas du kartus. Š. m. vasario mėn. paskelbto pirmojo konkurso metu nepavyko pritraukti pretendentų. Siekiant pritraukti kuo daugiau kandidatų pastarojo konkurso data buvo viešinama iš anksto. Teikti dokumentus kandidatai galėjo dvi savaites nuo iš anksto paskelbtos datos.

 

Registrų centras be nuolatinio vadovo liko 2017 metų pavasarį. Pastarąjį pusmetį Registrų centrui laikinai vadovavo Ieva Tarailienė.

 

Pernai lapkričio 15 d. Vyriausybė nusprendė įgalioti Susisiekimo ministeriją įgyvendinti Registrų centro savininko teises ir pareigas.

 

Registrų centras tvarko esminius valstybės informacinius išteklius – pagrindinius valstybės registrus ir informacines sistemas. Juose kaupiami mūsų šaliai svarbūs duomenys, kurių pagrindu kuriamos ir teikiamos elektroninės paslaugos.

 

Registrų centro naujo vadovo pristatymą darbuotojams rasite čia –https://www.facebook.com/susisiekimo.ministerija/videos/2123285307699912/

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: GINTARĖ SAULYTĖ-ŠULGAT, LR SUSISIEKIMO MINISTERIJA

Facebook komentarai
});}(jQuery));