skip to Main Content

Dviguba pilietybė – lietuviams iš šalių, atitinkančių europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus

Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas yra konstatavęs, jog siekiant išplėsti dvigubos pilietybės įgijimo galimybes ir suteikti kuo didesniam iš Lietuvos išvykusių piliečių galimybę išlaikyti tamprų, pilietybės saitais susaistytą, ryšį su valstybe turi būti vykdomas privalomasis referendumas, kuriam būtų pateiktas klausimas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo.

Seimo nutarimu referendumui teikiamas Konstitucijos 12 straipsnio tekstas, kuriuo siūloma taisyti Konstituciją, numatant išimtį, jog Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo numatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę, Lietuvos Respublikos pilietybės nepraranda.

„Seimo darbo grupė yra nusprendusi rekomenduoti Seimui europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančiomis valstybėmis pripažinti ES valstybes nares ir valstybes, priklausančias NATO bei EBPO organizacijoms. Tuo pat metu numatoma, jog šio europinės ir transatlantinės integracijos kriterijaus neatitinka tos valstybės, kurios kartu dalyvauja buvusios SSRS pagrindu sukurtose politinėse, karinėse, ekonominėse ar kitose valstybių sąjungose ar sandraugose. Pavyzdžiui, tokiomis būtų pripažintos Nepriklausomų valstybių sandraugos, Eurazijos ekonominės sąjungos ar Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos narės“, – sakė Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbausis.

Pagal projektą referendumu priimti Konstitucijos pakeitimai įsigaliotų nuo 2020 metų sausio 1 dienos, o Seimas iki 2019 metų gruodžio 31 dienos turėtų konstituciniu įstatymu nustatyti pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką.

Pasak frakcijos seniūno, įvertinus, kad Konstitucijos I skirsnio nuostatų pakeitimui reikalinga surinkti ypač didelį piliečių balsų skaičių (daugiau kaip pusę piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus), referendumas būtų vykdomas per dvi 2019 metų dienas, sutampančias su kitais planuojamais rinkimais – Prezidento rinkimų I turu gegužės 12 dieną ir Europos Parlamento narių rinkimais gegužės 26 dieną, kurią taip pat byktų ir II Prezidento rinkimų turas (jeigu toks bus reikalingas).

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: LIUTAURAS ULEVIČIUS, LIETUVOS VALSTIEČIŲ IR ŽALIŲJŲ SĄJUNGA
Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));