Puikus vilniečių pilietiškumo pavyzdys, kaip reikia nepasiduoti organizuotiems rubikoniniams plėšikams

Puikus vilniečių pilietiškumo pavyzdys, kaip reikia nepasiduoti organizuotiems rubikoniniams plėšikams

 
Paskelbta: 2019-12-09 23:54 Autorius: ekspertai.eu
pilietiskumo 01
Aldona Malinauskienė, Romas Pavolas, Virginijus Balkė, Eimutis Stankūnas.

Į ekspertai.eu kreipėsi Vilniaus Pašilaičių mikrorajono gyventojai su prašymu padėti apsiginti nuo eilinio plėšikavimo.

Paaiškėjo, kad Medeinos g. namų Nr. 1, 3, 7, 9, 11, 13, 17, 19, 21 gyventojai, neapsikentę namų administravimo bendrovės UAB „Pašilaita“ plėšikavimo (vėliau pervadinto į UAB „Pašilaičių būstas“), nutarė ir 2011 m. šiaip ne taip sugebėjo pakeisti išvardintų namų administratorių – pasirašė Jungtinės veiklos sutartį su UAB „Inreal“.

Gyventojai buvo patenkinti ne tik savarankiškai atsirinkto naujojo administratoriaus paslaugų kokybe, tačiau mokėjo ir žymiai, keliskart mažesnes mėnesines įmokas.

Tačiau prabėgus net aštuoneriems metams, 2019 m. spalio mėn. minėtų namų atskiri gyventojai gavo pranešimus iš skolų išieškojimo firmos UAB „Juris LT“, esą jie yra skolingi bendrovei UAB „Mano Būstas Sostinė“.

Gyventojams pradėjus domėtis iš kur ta skola atsirado, paaiškėjo, kad visi skolingi UAB „Pašilaita“ už 2011 m. 11 ir 12 mėn., nors turimi dokumentai rodo, kad nurodytais mėnesiais paslaugas teikė ir aptarnavo jau visai kita įmonė.

Apie visą šią detektyvinę istoriją sutiko papasakoti šios gatvės gyventojai – Aldona Malinauskienė, Romas Pavolas, Virginijus Balkė ir Eimutis Stankūnas.

Jie atskleidė ir daugiau labai įdomių detalių, iš kurių galima suprasti, kaip Vilniuje veikia tokios organizuotos gaujos, tiesiog lygioje vietoje siekdamos apiplėšti nieko neskolingus gyventojus arba už kokius darbus ar paslaugas lupdamos tiek, kad net ir pasakoti darosi nepatogu… (pavyzdžiui namo siūlių remonto kaina nukrito nuo 16 tūkst. iki… 500).

Džiugu tai, kad visa ši istorija gali tapti geru pavyzdžiu ne tik Vilniaus daugiabučių, bet ir visos Lietuvos gyventojams, kuriems kyla panašios problemos.

Medeinos g. gyventojai – tikras pilietiškumo pavyzdys, įrodantis, kad net tai, kas iš pradžių atrodo neįmanoma, tampa įmanoma ir labai naudinga finansiškai.

Šiai istorijai ekspertai.eu skirs išskirtinį dėmesį, nes nepriklausoma Lietuvos žiniasklaida, kad ir kur bei kiek kreipėsi minėti gyventojai, šia temą atsisakė gvildenti.

Visą gruodžio 9 d. laidą „PressJazz pokalbiai“ žiūrėkite čia:

https://www.youtube.com/watch?v=qVqC9BlM9rA&feature=emb_logo

P. S.

juris 02

„PressJazz TV“ tiesiogines laidas visada galite žiūrėti tinklalapyje pressjazz.tv.

logo bottom
Facebook komentarai
});}(jQuery));