Prokuratūra vertins D.Grybauskaitės rinkimų štabo vadovo nuopelnus

Prokuratūra vertins D.Grybauskaitės rinkimų štabo nuopelnus

Šiandien ministrų kabinetas apsvarstė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Stasio Jakeliūno, kurio vadovaujamas komitetas atlieka parlamentinį tyrimą dėl vietinių ir regioninių veiksnių ir aplinkybių, lėmusių 2009–2010 metų krizės Lietuvoje reiškinius ir viešųjų finansų būklę, (toliau – Parlamentinis ekonominės krizės tyrimas) pateiktą informaciją. 

Siekiant tinkamai apginti Lietuvos Respublikos piliečių, 2008-2009 metais turėjusių paimtas paskolas būstui įsigyti litais, interesus, Vyriausybė nusprendė kreiptis į Lietuvos Respublikos generalinę prokuratūrą su keliais prašymais.

Generalinės prokuratūros prašoma objektyviai, išsamiai ir visapusiškai įvertinti Parlamentinio ekonominės krizės tyrimo metu gautą informaciją dėl galimo VILIBOR indekso staigaus augimo 2008-2009 metais ir paskolų valiutą pakeitusiems asmenims ženkliai didesnių kredito maržų nustatymo. Prašoma įvertinti, ar valstybės institucijos pagal kompetenciją ėmėsi tinkamų veiksmų, kad būtų užtikrinta veiksminga finansų sektoriaus priežiūra ir pašalintos prielaidos galimiems teisės aktų pažeidimams. Siekiama išsiaiškinti, ar buvo tinkamai priimti visi reikiami sprendimai, lemiantys valstybės teisėtų interesų pažeidimo pašalinimą, o nustačius nusikalstamos veikos požymių, teisės aktų nustatyta tvarka spręsti dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.

Atsižvelgiant į tai, kad pagal Parlamentinio ekonominės krizės tyrimo metu gautą informaciją dėl išaugusio VILIBOR rodiklio nukentėjusių asmenų skaičius yra ženklus, o šiems asmenims galimai padaryta žala yra reikšminga, Vyriausybė paprašė Prokuratūros įstatymo nustatyta tvarka inicijuoti veiksmus, siekiant apginti viešąjį interesą dėl šios visuomenės dalies nuostolių atlyginimo, tokiu būdu apginant visuomenės interesus ir valstybės pamatines vertybes, kurias įtvirtina, saugo ir gina Lietuvos Respublikos Konstitucija.

Stasys Jakeliūnas
Balandžio 12 d., 17:51 ·
Antradienį į teisėsaugą primygtinai buvau raginamas kreiptis aš. Dar nesuspėjau, vis svarstau. A. Kubilius ir M. Majauskas greitesni – jau kreipiasi į prokuratūrą dėl manęs. Manau, galėjo ir I. Šimonytė prisjungti. Būtų viskas labai logiška – nuo 2009 m. vidurio iki 2012 pabaigos – finansų ministrė, nuo 2013 m. vidurio – LB valdybos pirmininko pavaduotoja (beje, atsakinga ir už finansinių paslaugų priežiūrą, t.y. ir už VILIBOR padarinių paskolų gavėjams vertinimą bei galimus sprendimus dėl jų). Kreipėsi, nes yra patyrę. Prieš daugiau nei metus jaunų moterų ir merginų gerbėjas bei jų „inicijavimo į politiką“ ekspertas kreipėsi ten pat. Sėkmingai, nes buvo pradėtas ikitesminis tyrimas, nekalta jauna moteris, viešai pasakiusi teisybę, buvo apklausta ir buvo per žingsnį nuo to, kad būtų apkaltinta nebūtais dalykais. TS frakcija ir partneriai (LSDP taip pat – jai ir D. Šakalienei tris kart valio!!!) palaikė, gynė jį, aršiai puolė mane, apkalta neprasidėjo. Ir toliau konservatoriai savo gretose laiko ir tausoja šį „moralinį“ lyderį. Jie žino ką daro. Tikiuosi, kad neužmirš prie šio naujo kreipimosi pridėti dabar jau viešų Lietuvos banko vadovų pasisakymų. Frazės „beprasmiškiausias užsiėmimas“, „marodieriavimas“, santykiai su lavonais“ (čia kalbama apie Seimo, t.y. tautos atstovybės, tyrimą – sj), „naudingi iditiotai“, ir „ŽALIEJI (!! -sj) žmogeliukai“ (čia R. Kuodžio laisvi ir todėl visiškai nepolitizuoti išsireiškimai) yra absoliučios nepriklausomybės įrodymas. Kaigi jos, tokios vertybės, nesaugoti ir neginti?

Facebook komentarai
});}(jQuery));