Prezidentės patarėja Almeda Kurienė kaimynei : „Užteks vieno mano skambučio, ir liksi be žirgų“

Prezidentės patarėja Almeda Kurienė kaimynei : „Užteks vieno mano skambučio, ir liksi be žirgų“

 

Esu Jūratė Lialyte iš Širvintų raj. Jauniunu sen, Levaniškių  k. , rašau Jums su prašymu padėti man, nes daugiau jau nebegaliu kovoti viena… :  

Nuo mažumes žavėjausi žirgais tad ir dabar nebeįsivaizduoju savo gyvenimo be žirgų.  Gyvenu kaime su mama, turime nemenka ūkį – karves, vistos, avys, kiaules. Gyvename kaimiškai.

Mano prižiūrimi žirgai yra aptverti elek.piemeniu, o kiti pririšti prie kuolų. Taigi žirgai savarankiškai negali išeiti. Tik su žmogaus „pagalba”, o dėl to tai jau turiu kovoti. Žinau kas tai darė ir daro – kaimynė su sugyventiniu, Jonas ir Tamara. Pastaroji daugybe kartu grasino man ir mamai , kad susidoros su visais mūsų ūkyje esančiais gyvūnais.                

 

 Labiausiai nukentėjome  2012 m.  rudenį,  kai prie namų ganykloje radome sumuštą bulių. Vėliau po mėnesio iš ganyklos dingo mamos numylėtinis žirgas. Tik po  4 parų radome gyvą, tačiau labai stipriai sumuštą (po 4 mėn. jis krito dėl stiprių sumušimų galvoje ir visame kūne), dar po mėnesio dingo iš ganyklos mano numylėtas žirgas. Po kelių parų radome miške pririštą, sumuštą, išsekusį, bet gyvą. 

             Kaimynės dažnai nebūna namie, tad jos šuns nėra kam šerti. Jis nutrunka ir pjauna mūsų vištukes, buvo net dvi aveles mirtinai uždusinęs. 

             Tęsiant apie aptvertus žirgus , tai juos nesunku paleisti – tereikia išimti kuoliuką ar nutraukti virvę. Žirgai yra bandos gyvūnai, jei vienas išeina , tai ir kiti išeis. Dėl tokiu išleidimų žirgų turiu nemalonumų su kaimynais ir jų pasėliais. Žmonės pyksta, barasi ir užgaulioja necenzūriniais žodžiais mane už žirgų nepriežiūrą. Aš su savo kaimynais ramiai pakalbu, atsiprašau. Man nemalonu pačiai, kad taip nutinka. Aiškinu jiems, kad ne žirgai išeina, o juos paleidžia. Siūlau drauge nueiti pasikalbėti su kaimyne, gyvenančia salia manęs, bet visi kratosi pareigos padėti, o tik kaltina ir grasina policija. Lieku viena. 

 

Ne vien kaimynai patiria nuostoliu, aš taip pat. Iš ganyklos dingsta elektriniai piemenys, plėšoma virvė, akumuliatoriai vagiami, kuoliukai laužomi. Žirgai, kurie pririšti prie kuolų yra paleidžiami nuo virvių, o kuolai vagiami. Noriu pažymėti, kad kuolai yra armatūros gabalai, kurių ilgis 60 cm. Žirgas tokio ilgio kuolo negali pats ištraukti. Dėl kaimynų skundų gaunu daug baudų. Neturiu aš tiek pinigu sumokėti. Juk už arklių auginimą valstybe neskiria pinigų. 

               Paskutinis įvykis 2015 rugsėjo 12 d, kai sulaukiau skambučio iš kaimynes Almedos Kurienes, kuri turi sodyba (~1,5km nuo mano namu). Pranešė, kad jos sode yra atklydę mano žirgai. Nuskubėjus pas ją į sodybą  bandžiau tartis ir siūliau p. Almedai atlyginti žalą. Pasakė nereikia. „Pasididžiavo” sakydama, kad tereikia vieno skambučio ir liksiu be žirgų. Net išdrįso pasiūlyti man juos išvesti iį mėsą, kad nebūtų problemų nei jai, nei man. Labai nustebau išgirdusi  tokius žodžius iš jos lūpų. Juk ji užima rimtas pareigas Lietuvos vyriausybėje ir dar dirba su jaunimu.                        

 

Dar nemalonus įvykis su piliete Almeda, kai man liepė susirinkti žirgų kakučius iš jos sodo matant visiems tada buvusiems sodyboje. Taip pažeidė mano orumą. O ji juk dirba su jaunimu. Dabar suprantu kaip ji dirba- žemindama.

 

             Visus įvykius pranesame policijai raštu, tačiau kaip visada atsimušame i siena. Atsakymas – dėl nepakankamų įrodymų nutraukiama byla ir visi mūsų prašymai, skundai atsiduria giliai archyve.

            

          Prašau Jūsų atvykti rytoj 14val i mūsų ūki, nes piliete A.Kuriene „pasirūpino”, kad rytoj atvyktų  Širvintų raj, veterinarijos tarnyba, Širvintų raj. įgaliotinis ir seniūnijos seniūnas. 

 

Tiesiog viena nesugebėsiu kovoti priės juos, o mano žirgai nemoka žmonių kalbos. Jie mane tikrai užtartų.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));