Lietuva – tranzito šalis Ukrainoje gimusių vaikų prekyboje

petition img 174981 fr

petition img 174981 fr

Dėl 43 į Lietuvą atvežtų ukrainiečių vaikų pradėtas ikiteisminis tyrimas

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė penktadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimos prekybos vaikais, susijusios su 43 vaikų iš Ukrainos atvežimu į Lietuvą.

Kaip pranešė prokuratūra, kovo viduryje su pareiškimu dėl galimai planuojamų neteisėtų įvaikinimo atvejų į policiją kreipėsi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, prašydama išnagrinėti ir įvertinti minėtų vaikų iš Ukrainos atvežimo į Lietuvą aplinkybes.

Tyrimą iš pradžių pradėti atsisakyta, tačiau generalinė prokurorė panaikino kovo 24 dieną policijos priimtą nutarimą ir pradėjo ikiteisminį tyrimą. Pasak prokuratūros, Vaiko teisių apsaugos tarnybos pareiškime, be kitų tikrintinų duomenų buvo nurodyta, kad keletas kartu su minimais vaikais kovo 2 dieną į Lietuvą atvykusių suaugusiųjų turi ketinimų dalį šių vaikų išvežti į kitą valstybę.

Tai daroma neva laikinam svečiavimuisi šeimose, tačiau kiti duomenys, prokuratūros teigimu, leidžia manyti, kad juos ketinama įvaikinti.

„Abejones dėl tokių ketinimų teisėtumo bei skaidrumo kelia ir tai, kad Lietuvos institucijoms iki šiol nėra pateikta jokių Ukrainos institucijų sprendimų ir oficialių dokumentų, kurie patvirtintų, kad toks šių vaikų išvežimas iš Ukrainos ir jų įvaikinimas kitoje valstybėje yra pilnai suderintas, pagrįstas ir teisėtas“, – rašoma pranešime.

Susipažinusi su turima medžiaga ir įvertinusi, kad jos nepakanka konstatuoti, jog vaikų išvežimas ir įvaikinimas nėra galimai daroma nusikalstama veika, generalinė prokurorė priėmė sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą.

Jo metu, teisėsaugos teigimu, bus gauti detalesni faktiniai duomenys, išsiaiškintos visos reikšmingos aplinkybės, susisiekta su atitinkamų užsienio valstybių institucijomis ir priimtas galutinis procesinis sprendimas.

Šiuo metu minėtiems vaikams Lietuvoje yra paskirta institucinė globa, ją vykdo rajoninis paramos šeimai ir vaikams centras.

 

Prancūzai reikalauja uždaryti kūdikių veisyklas Ukrainoje

UKRAINA: SUSTABDYKITE MOTERŲ IR MOTINŲ IŠNAUDOJIMĄ!
Ar žinojote, kad Ukraina, esanti vos už 2000 km nuo Paryžiaus, taip pat yra galinė GPA bazė Europoje?

Iš tiesų kiekvieną savaitę GPA prancūzų tėvams gimsta du kūdikiai. Tėvai, pasirašę sutartį su agentūra, nors Prancūzijoje surogatinė motinystė yra neteisėta.

Kaip dažnai nutinka šiame pelningame surogatinių motinų versle, prisidengus saldžiu „etiškos GPA“ vardu, kad atrodytų priimtinesnis, šios moterys, šios motinos yra išnaudojamos, verčiamos palikti savo partnerį ir vaiką iki užsakyto kūdikio gimimo. Dar blogiau – joms kasdien tenka atlikti didžiules hormonų injekcijas, kad jų organizmas neišstumtų kūdikio, kuris genetiškai su jomis neturi nieko bendra.

Kas gali sau leisti šią naują vergovės formą devyniems mėnesiams, o kartais ir ilgiau, kai nėštumas užsakomas?

Prancūzijos ir Europos politinių sprendimų priėmėjai privalo skubiai uždrausti šią surogatinių motinų, kūno pavertimo preke praktiką.

 

https://www.mesopinions.com/petition/social/ukraine-stop-exploitation-femmes-meres/174981

 

Australas nuteistas dėl savo surogatinių dukrų išnaudojimo

Vyras iš Viktorijos valstijos regiono prisipažino kaltu dėl seksualinio priekabiavimo prie savo mažamečių surogatinių dvynių dukterų ir dviejų jaunų dukterėčių iš Naujojo Pietų Velso – ši byla neabejotinai paskatins diskusijas dėl tarptautinių surogatinės motinystės įstatymų.

https://mafr.fr/fr/article/les-enfants-sans-mere-issus-de-gpa-qui-va-les-prot/

Vyras jau buvo išnaudojęs savo dukterėčias, kai išleido 44 000 JAV dolerių, kad dvynės būtų pradėtos užsienyje naudojant donorės kiaušialąstę, aiškiai ketindamas seksualiai išnaudoti vaikus. Jis pradėjo juos išnaudoti, kai jiems buvo 27 dienos, ir tęsė tai septynis mėnesius.

Pasak Australijos federalinės policijos, vyras taip pat parengė vieną iš labiausiai ištvirkusių kada nors matytų išnaudojimo medžiagų. Nustatyta, kad vyras dešimtmečius turėjo prieigą prie vaikų pornografijos.

Surogatinės motinystės įstatymus, įskaitant tarptautinės surogatinės motinystės teisinius aspektus, jau nagrinėja federalinio parlamento komitetas.

Suprantama, kad 49 metų vyras, kurio pavardė negali būti skelbiama, taps tik antruoju asmeniu Australijos istorijoje, nuteistu už federalinį nusikaltimą – prekybą vaikais.

Ketvirtadienį jis pripažino savo kaltę dėl 37 kaltinimų, įskaitant beveik 17 000 nuotraukų ir vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuota prievarta prieš vaikus, ir medžiagos, kurioje užfiksuoti moterų, važiuojančių traukiniais „V/Line“, iškišti sijonai, gamybą 2009-2014 m.

Beveik 300 nuotraukų ir vaizdo įrašų buvo užfiksuotos dvynės mergaitės, kurios 2014 m. kovo mėn. gimė Azijoje, panaudojus donorės iš Ukrainos kiaušialąstę.

Dvynukių gimimo šalis nutylima, tačiau centras, kurio paslaugomis naudojosi vyras ir jo žmona, giriasi padėjęs susilaukti vaikų dešimtims australų porų.

Vyro žmona pirmą kartą pasiūlė surogatinę motinystę 2012 m. po to, kai 26 metų porai nepavyko natūraliai pastoti ir atlikti dirbtinio apvaisinimo ir nepavyko įsivaikinti.

Federalinė prokurorė Krista Breckweg sakė, kad vyras paprašė žmonos pasidaryti abortą dešimtojo dešimtmečio pradžioje, kai ji pastojo, ir atrodė, kad nesidomėjo tėvyste, kol 2009 m. nepradėjo smurtauti prieš savo dukterėčias.

Vyras, kuris įvairiuose vaikų išnaudojimo forumuose buvo žinomas Candy vardu, kitiems forumų nariams pasakojo apie būsimus surogatinius gimdymus ir savo ketinimus išnaudoti mergaites.

Jis taip pat pasiūlė savo žmonai, kad viena iš dvynukių turėtų būti pavadinta Candy vardu.

S. Breckweg pateikė prašymą, kad teisėja Susan Cohen, prieš skirdama vyrui bausmę, peržiūrėtų atrinktą medžiagą. „Jūsų gerbiamoji, matyti reiškia tikėti“, – sakė ji.

„Matymas ir klausymasis suteikia realesnį šio nusikaltimo sugedimo ir padarytos žalos pavyzdį“.

Dvynukai – kurie dabar yra Sveikatos ir socialinių paslaugų departamento globoje – buvo išnaudojami, kai vyras juos maitino, maudė ir perrenginėjo. AFP teigimu, vyro žmona niekaip nesuvokė ir neprisidėjo prie šio nusikaltimo.

57 atvejais vyras parengė nuotraukas arba filmus, kuriuose buvo matyti ant dvynių dvynių užrašai flomasteriais, kurie kai kuriais atvejais leido vyrui patekti į kitus internetinius vaikų išnaudojimo tinklus. Dvyniai buvo išnaudojami septynis mėnesius.

Pirmą kartą policija į vyrą atkreipė dėmesį, kai 2014 m. lapkričio mėn. agentūrai AFP buvo atsiųsta nenustatytos tapatybės aukos nuotrauka.

Nustatyta, kad auka buvo viena iš vyro dukterėčių. Seserys buvo prievartaujamos nuo ketverių ir šešerių metų amžiaus po to, kai vyras atgaivino santykius su savo atsiskyrusiu broliu Naujojo Pietų Velso valstijoje.

Jis dažnai pirkdavo dukterėčioms dovanų ir vesdavosi jas į Sidnėjaus karališkąją Velykų parodą, taip pat ne kartą prašė, kad jos liktų pas jį Viktorijoje.

Vyras gyrėsi interneto forumuose prieš numatomus jų vizitus ir skatino tuos, kurie rašė komentarus prie jo nuotraukų. Jis taip pat dalijosi informacija apie tai, kaip prieš nusikaltimą mergaites apsvaigino narkotikais, o vėlesnėse nuotraukose jos atrodė miegančios.

Lapkričio 26 d. buvo atlikta krata vyro gyvenamojoje vietoje Viktorijos regione, konfiskuoti kompiuteriai, fotoaparatai, kietieji diskai ir mobilieji telefonai. Tarp konfiskuotų daiktų taip pat buvo modifikuotas sportinis krepšys, kurį vyras kartu su mobiliuoju telefonu 2014 m. spalio mėn. panaudojo penkiems filmams po moterų sijonais ir suknelėmis V/Line traukiniuose nufilmuoti.

Jis visiškai prisipažino policijai dėl nusikaltimų ir teigė, kad nuo 1990-ųjų domėjosi medžiaga apie vaikų išnaudojimą, tačiau ne kartą bandė pasipriešinti savo potraukiams ištrindamas šią medžiagą, paskutinį kartą 2007 m.

Teisme jis sėdėjo tylėdamas, žiūrėdamas į vidurį atstumo, susikibęs rankomis priešais save. Teisme nebuvo nė vieno vyrą palaikančio asmens, tačiau buvo keli jo žmonos, su kuria jis dabar gyvena atskirai, draugai.

Praėjusių metų gruodį generalinis prokuroras Džordžas Brandisas (George Brandis) paprašė Socialinės politikos ir teisės reikalų nuolatinio komiteto išnagrinėti vidaus ir tarptautinę surogatinę motinystę. Komitetas turi pateikti ataskaitą iki birželio 30 d.

Paskutinį kartą tarptautinė surogatinė motinystė kėlė abejonių 2014 m. dėl kūdikio Gammy bylos, kai Tailande buvo paliktas Dauno sindromą turintis dvynys.

Facebook komentarai
});}(jQuery));