Polas Kreigas Robertsas: Graikija ir Situacija ES

pol

pol

Polas Kreigas Robertsas: Graikija ir Situacija ES

Aš abejoju, kad bus Graikijos išėjimas.

pol

Graikijos referendumas, kuriame Graikijos valdžios pozicija lengvai paėmė viršų, pasakė troikai (ES Komisijai, Europos Centriniam Bankui, TVF, kartu aišku ir Vašingtonui kaip lėlininkui), kad graikų žmonės palaiko jų valdžios poziciją, kur metų metais vykdant diržų veržimosi politiką Graikijai buvo stipriai pabloginta jų skolos problema. Graikijos valdžia mėgino pakeisti diržų veržimosi požiūrį į reformas kurios sumažintu skolų naštą, keliant dirbančiųjų skaičių, BVP  ir pajamas iš mokesčių.

Pirmas ES politikų atsakas dėl referendumo rezultato buvo triukšmavimas dėl Graikijos išėjimo iš Europos. Vašingtonas nėra pasiruošęs, kad tai įvyktų ir pasakė savo vasalams suteikti graikams sandėrį, kad jie su juo sutiktų išlaikant juos ES viduje.

Vašingtonas turi didesnius interesus nei JAV finansiniai interesai, kurie nupirko nupigintą užsienio skolą tikėdamiesi uždirbti iš sandėrio kurio grąža 100 centų už dolerį. Vašingtonas taip pat turi didesnius interesus nei Vieno Procento Europiečių interesai, kurie siekia pasinaudoti Graikijos nemokumu, tam, kad apiplėšti šalies nacionalinius turtus. Vašingtono didesnis interesas yra apginti ES vienybę, o kartu ir NATO – Vašingtono mechanizmą, konflikto su  Rusija sukėlimui.

Jei nelankstūs vokiečiai būtų priversti išvyti graikus iš ES, Graikija pasuktu į Rusija ir finansinė pagalba lemtų tokios pat idėjos atsiradimą Italijos, Ispanijos, galiausiai gal ir Prancūzijos vadovų galvose.  NATO pradėtu irti nes Pietų Europos narės taptų Rusijos Eurazijos prekybos bloko narėmis, be to kartu su NATO pradėtu irti Amerikos galia.

Vašingtonui tai yra paprasčiausiai nepriimtina.

Jei pranešimai tikslūs, Viktorija Nuland jau apsilankė pas graikų premjerą ministrą ir jam paaiškino, kad nepaliktų nei ES, nei bičiuliautųsi su Rusija, arba gali būti pasekmių, mandagia kalba, perversmas arba nužudymas. Iš tikrųjų, Graikijos premjeras ministras tai tikriausiai žino ir be apsilankymo.

Aš darau išvadą, kad „Graikijos skolų krizė“ dabar jau suvaldyta. TVF jau priėmė Graikijos valdžios poziciją, išleidžiant TVF pranešimą, kad nuo pat pradžių buvo klaida primesti Graikijai diržų veržimosi politiką. Spaudžiama šio pranešimo ir Vašingtono, ES komisija ir Europos Centrinis Bankas dabar dirbs su Graikijos valdžia ieškant plano tinkančio Graikijai.

Tai reiškia, kad Italija, Ispanija ir Portugalija gali tikėtis labiau atlaidaus gydymo.

Pralaimėję yra plėšikai kurie tikėjosi pasinaudoti diržų veržimosi priemonėmis verčiant šias šalis pervesti jų nacionalinį turtą į privačias rankas. AŠ neteigiu, kad jie jau visiškai atbaidyti, tik tai, kad sumažintas plėšimo mastas.

Kaip jau anksčiau rašiau, Graikijos „skolų krizė“ jau nuo pat pradžių buvo diriguojama. Europos Centrinis Bankas spausdina 60 milijardų eurų per mėnesį ir bet kuriuo metu per „krizę“ ECB galėjo garantuoti bet kurių likusių bankų kreditorių mokumą perkant jų Graikijos skolos „holdingus“, taip, kaip Federalinis Rezervas pirko problematiškas hipotekos remiamus „vertybinius popierius“, kurie buvo laikomi „per dideliuose, kad žlugti bankuose“. Šio lengvo sprendimo nebuvo imtasi.

Dirigavimas buvo Vakarų finansinių interesų naudai, pagrinde leidžiant nenormalias spekuliacijas eure ir lošiant su derivatyvų statymais ant nepriklausomos skolos ir visko kas su ja susiję. Kiek viena sėkminga „krizė“, tokia, kaip Sekmadienio Ne balsavimas, tapo uždanga puolimui ant naftos ar kitų vertybių.

Klastojimas ir manipuliacijos biržose gali būti paslėptos rodant pirštais į paskutinę „krizę“.

Džonas Perkinsas (John Perkins) savo knygoje, Ekonominio žudiko išpažintis (Confesions of an Economic Hit Man), procesą apibūdiną, kuriuo Vakarų finansiniai interesai sąmoningai perskolina silpnesnėms šalims, o vėliau spaudžiant skoloms verčia Vakarams perduoti šalių turtus ir nepriklausomybę. TVF ir jų diržų veržimosi programos plėšiant, ilgai lėmė didelį vaidmenį. 

Mainais į euro skolos Graikijos knygose sumažinimą, Graikija turėjo perduoti privatiems interesams jų vandens kompanijas, uostus ir ginamas salas. Nebent Vienas Procentas gali nupirkti Graikijos valdžią, taip kaip jis nupirko ankstesnes valdžias (pavyzdžiui, su išmokomis skolinti pinigus, kuriais vėliau galėtu nusipirkti povandeninius laivus), referendumas suerzino plėšikus.

Savo knygoje, The Failure of Laissez Faire Capitlism, aš aiškinau, kad graikų „skolos krizė“ turėjo kitas dvi paskirtis. Viena buvo, atsisakyti praktikos, restruktūrizuoti šalies skolą, nurašant iki tokio lygio, kurį galėtų sau ta šalis leisti ir jo vietoje nustatyti naują principą, kad šalies žmonės yra atsakingi dėl kreditorių klaidų, kurie per daug priskolina. Nurašymas daugiau neatsiras kreditorių balanso eilutėse, bet vietoj to taps pensijų nurašymu, socialinių paslaugų ir užimtumo nurašymu. Tai, taip pat yra plėšimo procesas.

Kita paskirtis, kurią Žanas Klodas Trišė (Jean-Claude Trichet), ankstesnis ECB vadovas aiškiai išsakė, vis toliau mažinti ES šalių suverenias galias, perleidžiant fiskalinės politikos valdžią (mokesčių ir išlaidų sprendimus) nuo nacionalinių vyriausybių į ES rankas, Briuselyje.

Vašingtonas džiaugiasi šiuo politinės galios Europoje centralizavimu ir Vašingtonas džiaugiasi Vieno Procento valdžia virš žmonių. Tačiau, virš visko Vašingtonas džiaugiasi savo jėga ir jis veikė, kad išvengti Graikijos išėjimo, kuris galėjo būti NATO irimo pradžia.

Rusija ir Kinija praleido galimybę pradėti NATO ardymą, padedant Graikijai atsiskirti nuo ES. Kokia bebūtų kaina, ji buvo menka palyginus su karinių jėgų kaupimu, kurias Vašingtonas kaupia prieš abi šalis. Rusija ir Kinija galimai nusprendė, kad Vašingtonas negalėjo daugiau taikytis su Graikijos lygiavimosi su Rusija, nei Rusija galėtu sutikti, kad Ukraina taptu NATO nare.

Jei Graikijos situacija ir laukianti Italijos, ir Ispanijos situacijos dabar jau išspręstos, kaip tarp eilučių teigia šis straipsnis, tai reiškia, kad JAV spaudimo Rusijai mechanizmas – NATO, vis dar išlieka nepakitęs ir, kad konfliktas kurį sukūrė Vašingtonas tebesitęs. Tai blogos naujienos ir blogoji Graikijos pergalės prieš plėšikus pusė.

http://www.paulcraigroberts.org/2015/07/07/greece-eu-situation-paul-craig-roberts/

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));