„Pažeidžiamieji“ mainais į tylą yra pažadėję palaikyti valdančiųjų sprendimus ?

Seimo nario V. Kamblevičiaus pranešimas: „Eilinis smūgis Seimo prestižui“

Ilgai lauktos Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) išvados vakar vakare išvydo dienos šviesą. Nerimą sukėlė komiteto pirmininko Vytauto Bako pareiškimas, kad šios kadencijos Seime „yra pažeidžiamų parlamentarų“. Iš vienos pusės, atrodo, kad viskas tvarkoje ir politinė Lietuvos sistema valosi, tačiau yra ir kita medalio pusė. Jei turima duomenų apie „pažeidžiamus parlamentarus“, kodėl jie neįvardijami viešai? Ko bijoma ir kodėl juos bandoma pridengti?

 

Seimo koridoriuose pašnibždomis jau kalbama, kad „pažeidžiamieji“ mainais į tylą yra pažadėję palaikyti valdančiųjų sprendimus. Gal tai ir netiesa, tačiau baimė įvardinti tuos kelis, o gal net keliolika parlamentarų, kelia įvairių minčių. Nesileidžiant į spekuliacijas, norisi į šią situaciją pažvelgti per kitą prizmę. Galvoje turiu eilinį smūgį Seimo prestižui ir mestą šešėlį ant visų 141 Seimo narių. Sakoma, kad šaukštas deguto ir medaus statinę sugadina, o šiuo atveju, bandant nutylėti apie konkrečias Seimo narių pavardes, tie, kas neturi jokių sąsajų su jokiomis verslo struktūromis ir tikrai stengiasi dirbti žmonių labui, yra sutapatinami su „Seimo nariais-verslininkais“, kurie veikė prieš valstybės interesus.

 

Mano nuomone, jeigu tyrimas buvo atliekamas skaidriai, Seimas ir visuomenė privalo sužinoti pavardes asmenų, kurie buvo veikiami verslo interesų grupių. Jei valyti politinę sistemą, tai valyti ją reikia išmėžiant visus susitepusius. Juk komitetas nepabijojo įvardinti verslo grupių, žurnalistų, valstybės tarnautojų pavardes. Tad kuo politikai geresni? Norėdamas aiškumo, kreipiausi į NSGK pirmininką V. Baką su prašymu išviešinti „pažeidžiamų parlamentarų“ sąrašą. Užtenka žeminti Seimą ir visuomenę, žaiskime atviromis kortomis.

 

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: ASTA MARKEVIČIENĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

Facebook komentarai
});}(jQuery));