Pasaulinis karas čia pat – žlunganti Ukraina apšaudys JAV raketomis Krymą, rusai atsakys raketomis į JAV teritoriją

himars

himars

Aurimas Drižius
Džo Baidenas leido teikti Ukrainai JAV vidutinio nuotolio raketų sistemas HIMARS MLRS M30/M31, kurios gali skristi 70 kilometrų, ir labai taikliai pataiko į taikinį. Tiesa, Ukrainai iškelta sąlyga – šiomis raketomis negalima apšaudyti Rusijos teritorijos, išskyrus Krymą ir Donbasą. Rusai laiko Krymą Rusijos federacijos dalimi, ir atsakė, kad bet koks jų teritorijos apšaudymas JAV raketomis atvers pragarą,
Tai yra rusai pareiškė, kad tokiu atveju raketų smūgio sulauks ne tik Ukraina, tačiau ir JAV, kuri pateikė Ukrainai šį mirtiną ginklą. Juk apšaudžius šiomis raketomis, pvz., Krymo miestus, iš karto žūtų tūkstančiai žmonių.
Tačiau JAV, matydama, kad Ukraina mūšio lauke pralaimi ir Ukrainos žlugimas čia pat, pateikia jai minėtas raketas, tikėdami dar labiau eskaluoti karą.
Kada mūsų nausėdos gaus komandą pulti Baltarusiją ar Rusiją, neabejoju, kad ta komanda bus iš karto išpildyta. Tai, kad po tokio mūšio iš Lietuvos liks tik dykuma, tai nausėdų ir šimonyčių niekaip nejaudina – jie jaus sėdės kur nors bunkeryje JK ar JAV.

Putino atstovas Peskovas padarė tokį pareiškimą:

 

Vakarų ginklų tiekimas Ukrainai tik padidins Kijevo kančias, bet neturės įtakos Rusijos specialiųjų operacijų eigai

▪ Ukrainos bandymai panaudoti užsienio ginklus prieš taikinius Rusijos teritorijoje smarkiai pakeis situaciją jos nenaudai

▪️Mirties bausmės moratoriumo Rusijoje panaikinimo klausimas nėra įtrauktas į darbotvarkę, tokia galimybė Kremliuje nesvarstoma

▪️Rengti referendumą dėl Donbaso prisijungimo prie Rusijos Federacijos dabartinėmis sąlygomis neįmanoma, pirmiausia turi būti užtikrintas respublikų saugumas

▪️Kremlius pareiškė, kad niekas nesiruošia uždaryti „lango į Europą”, kurį kadaise „pravėrė” Petras I.

▪▪️Kremlius neseka Anatolijaus Čiubaiso likimo ir saugumo tarnybų korupcijos patikrinimų jo ir jo aplinkos atžvilgiu

▪️Renferendumo dėl Donbaso prisijungimo prie Rusijos Federacijos surengti dabartinėmis sąlygomis vargu ar įmanoma, pirmiausia turi būti užtikrintas respublikų saugumas.

▪️Rusija neparduos naftos nuostolingai, jei vienur paklausa sumažės, kitur padidės, pareiškė Kremlius.

 

Naujausios Rusijos ir NATO naujienos iki šios valandos:

▪️NATO savo naujoje strateginėje koncepcijoje paskelbs Rusiją pagrindine grėsme sau pačiai, pareiškė JAV nuolatinė atstovė prie NATO Julianne Smith.

▪️Zacharova įsitikinusi, kad Kijevo patikinimai dėl JAV daugkartinių raketų paleidimo įrenginių nenaudojimo Rusijos teritorijoje yra beverčiai ir jais negalima pasitikėti.

▪️ JAV tiekiama tolimojo nuotolio ginkluotė kelia grėsmę Rusijos teritorijai ir reikalauja demilitarizuoti Ukrainą daug giliau nei Donbasą – Federacijos Tarybos Valstybinio suvereniteto apsaugos komisijos vadovas

▪️Armenija ketina atsisakyti įsipareigojimų perduoti JAV gynybos ministerijai respublikoje surinktų pavojingų ligų sukėlėjų mėginius.

▪️ Nuo gegužės pradžios užsienio samdinių srautas į Ukrainą beveik nutrūko, pranešė Rusijos gynybos ministerija.

Šimtai užsienio samdinių Ukrainoje buvo sunaikinti didelio tikslumo ginklais netrukus po jų atvykimo, kai jie dar tebebuvo parengiamųjų mokymų zonose. Užsienio samdinių skaičius Ukrainoje sumažėjo perpus – nuo 6600 iki 3500

▪️JAV ir NATO sąjungininkės nesvarsto galimybės perduoti Ukrainos pajėgoms pažangių kovinių orlaivių, pavyzdžiui, naikintuvų F-16, pranešė žurnalas „Air Force Magazine”, remdamasis JAV nuolatine atstove prie NATO Džuliana Smit (Julianne Smith).

▪️Suomijos užsienio reikalų ministras Pekka Haavisto pripažino, kad tikėjosi greitesnės narystės NATO procedūros, o dabar šalies įstojimo į aljansą terminas yra nenuspėjamas.

Facebook komentarai
});}(jQuery));