Parkas Vilniuje virs daugiabučiais

2020.06.19-Pilaitės-parkas

2020.06.19-Pilaitės-parkas

Kodėl prižiūrimas parkas tampa susipriešinimo vieta

 

Pilaitės gyventojai pasipiktinę savininkų sprendimu aptverti Nadruvos parką prie Bitėnų gatvės ir pradėti gyvenamųjų namų statybą.

Gyventojų ir parko įkūrėjų sutarimu jau šį penktadienį, birželio 19 d. 18 val. organizuojamas Nadruvos parke ( prie Bitėnų gatvės) renginys –  akcija: 

„Kas apgins Nadruvos parką“

Bendrijos „Saleks“ prieš 15 metų savo lėšomis įkurtas ir puoselėjamas parkas šiuo metu džiugina jau suaugusiais medžiais  ir nuolat šienaujamam pieva. Šis parkas yra didelis džiaugsmas ne tik pilaitiškiams, bet ir išsigelbėjimas šalia įsikūrusiai Vilniaus krikščionių gimnazijai. Privati mokslo įstaiga neturi pakankamai lėšų reikiamai infrastruktūrai susikurti. Todėl parkas tampa vaikams ne tik žaidimų vieta, gamtos pažinimo, bet jame  atlieka ir fizinio lavinimo pamokas.

Jau kuriamą parką, kuriam pritarė ir Vilniaus miesto savivaldybė, NŽT grąžino savininkams. Tokiu būdu, viena institucija, nepaisydama kitos planų ne tik supriešino gyventojus, bet  įsuko į ilgą teismų, aiškinimosi ir kitų nesutarimų maratoną.

Šiuo metu sklypo savininkai pareiškė, kad neužilgo aptvers parko teritoriją ir pradės statybos darbus. Ieškodama išeičių Pilaitės bendruomenė kreipėsi į Seimo aplinkos apsaugos komiteto narį Kęstutį Bacvinką, prašydama padėti surasti  galimybes kaip išsaugoti parką.

Vilniaus miesto vicemeras Vytautas Mitalas yra viešai pažadėjęs surasti tinkamą būdą kaip patenkinti savininkų lūkesčius, išsaugant parką visuomenei.

Pilaitiškiai taip pat žino, kad yra dabartinio Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio rinkėjai. Todėl tikrai yra kam pasistengti, kad būtų atrastos galimybės patenkinti savininkų norus  ir būtų išsaugotas Nadruvos parkas. Renginio metu bus priimtas  kreipimasis į Vilniaus miesto merą.

Kviečiame palaikyti gyventojų iniciatyvą išsaugoti parką.

 

 

Janina Gadliauskienė, mob. 8 611 84445

 

Dalia Tarailienė,          mob. 8 698 85092

 

Pilaitės bendruomenė

 

Seimo nario Kęstučio Bacvinkos pranešimas: „Kas apgins gyventojų lėšomis įkurtą parką“

 

parkas

2020 m. birželio 17 d. pranešimas žiniasklaidai

Įsiaudrinę ir sunerimę Pilaitės gyventojai prašo pagalbos padedant išsiaiškinti, kodėl nuo 1996 m. bendrijos „Saleks“ pajėgomis įkurtas ir iki dabar puoselėjamas 3,77 ha Nadruvos parkas buvo grąžintas savininkams. Vilniaus miesto savivaldybė pritarė landšafto architektės 1996 m. parengtam parko projektui ir pradėjo parko įteisinimo procedūrą. Tačiau nespėjo. Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) šią teritoriją priskyrė prie piliečiams atkuriamų teritorijų ir, parengus žemėtvarkos projektą, ją grąžino savininkams.

Prieš savaitę sklypo savininkai pareikalavo išmontuoti parke buvusią žaidimo aikštelę ir visuomenės aktyvistams pareiškė, kad artimiausiu laiku parką aptvers. Dar šiek tiek anksčiau buvo paskelbta, kad renkamos lėšos investiciniam projektui – gyvenamųjų namų statybai parke.

Bendrija „Saleks“ jau anksčiau patyrusi ne vieną savininkų spaudimą praėjo teismų maratoną ir Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetęs savininkų skundą pabrėžė, kad ši teritorija, kurioje įkurtas parkas, priklauso valstybės išperkamai žemei ir negali būti grąžinamas natūra.

Kadangi tai ne pirmas atvejis, kai savivaldybių planai susikerta su NŽT įsipareigojimais, kreipiausi raštu į Vyriausybę ir Aplinkos ministeriją, prašydamas Vyriausybės lygmenyje atlikti patikrą, kodėl nepaneigiant pirminių teritorijos planavimo dokumentų yra priimami kiti dokumentai ir taip visuomenės grupės yra supriešinamos. Aplinkos ministerijos prašiau išsiaiškinti, ar gali sklypo savininkai užsitverti tvorą prieš tai neatlyginę jau į parką investuotų lėšų, kurios, bendrijos „Saleks“ teigimu, sudaro 192 000 eurų.

Dėl susidariusių problemų kreipiausi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių, prašydamas šiuo klausimu skubaus tarpinstitucinio pasitarimo. Šį prašymą meras pavedė vicemerui Vytautui Mitalui ir tikėtina, kad vienas ar kitas sprendimas turėtų atsirasti artimiausiu laiku.

Vilniaus miesto bendrajame plane pažymėta, kad ši teritorija yra intensyvaus naudojimo želdynų zona.

Daug nerimo gyventojams keliantis  klausimas, ar išliks puoselėtas parkas visuomenei, iškelia daug daugiau klausimų, kurie svarbūs institucijoms priimant vienus ar kitus sprendimus.

Vilniaus Pilaitės rajono gyventojai, „Pilaitės bendruomenė“ ir  bendrija „Saleks“ birželio 19 d. 18 val. renkasi į Nadruvos parke (prie Bitėnų gatvės) vyksiantį renginį-akciją „Kas apgins Nadruvos parką“.

Raštas Vyriausybei „Dėl Vilniaus Pilaitės rajone rekreacinės vietovės išsaugojimo“.

Raštas Aplinkos ministerijai „Dėl tvoros statybos Nadruvos parko teritorijoje“.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: MONIKA KUTKAITYTĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA
Facebook komentarai
});}(jQuery));