Palangos sindromas – mafija suaugusi su prokuratūra ir STT

stto

stto

 

Palangos sindromas – mafija suaugusi su prokuratūra ir STT

 

Palangos Birutės parkas kertamas ir  užstatomas daugiabučiais, dušinės “legalizuotos”  – palangiškiai tame mato plaukuotą Skvernelio ranką

 Aurimas Drižius

 

90 arų žemės sklype  Palangoje Birutės parke Simpsono g. 21 kertamas ir užstatomas daugiabučiais, o Palangos meras Šarūnas Vaitkus vietinio STT vaduko – Klaipėdos STT valdybos viršininko Arvydo Juršėno žmoną Giedrę Juršėnę net paskyrė savivaldybės įmonės “Palangos šilumos tinklai” direktore.

Dar įdomiau, kad garsiosios „dušinės“ jau legalizuotos – Klaipėdos apygardos prokuratūra „nustatė“, kad jos pastatytos nepažeidžiant jokių teisės aktų. Kadangi prokuratūra turi monopolį „ginti“ viešą interesą, o šioje istorijoje nemato, kad viešas interesas pažeistas, tai istorijos pabaiga. Tiesa, tą sprendimą legalizuoti dušines dar gali skųsti Palangos savivaldybė, tačiau kadangi ji pati ir išdavė leidimą statybos, tai negi skųs pati save?

„Niekas negali tokio sprendimo skųsti, kadangi turi būti suinteresuota šalis, galinti skųsti, o tokios nėra, – LL sakė buvęs Palangos savivaldybės tarybos narys Eimutis Židanavičius, – ar gali savivaldybė skųsti „dušines“? Sunkiai įsivaizduoju, tačiau nemanau. Prokuratūra nurodė, kad statant „dušines“, nepažeisti jokie teisės aktai. Ir istorija baigėsi.

 

stto

Nuotr. Giedrė Juršėnė – Palangos šilumos ūkio direktorė, o jos vyras STT viršininkas Arvydas Juršėnas (nuotr. viršuje) nuo to laiko neturi pretenzijų nei Palangai, nei žmonai

 

 

 

Nuo to laiko STT neturi jokių pretenzijų Palangos savivaldybei, o prie jūros esančios nuskambėjusios “dušinės” jau legalizuotos – Klaipėdos prokuratūra “nustatė”, kad jokių įstatymo pažeidimų  ten nėra.

 

„Jeigu žiūrėti plačiau, tai yra valstybinė problema, – teigia LL šaltiniai, – turėtų būti kažkokie teisės aktai, kad negali  savivaldybės kontroliuojamose įmonėse dirbti žmonos su vyrais. Valstybė turėtų prisiimti prievolę mokėti pašalpą vienam iš dviejų, kad jis tik nedirbtų. O dabar iš STT lūpų mes negirdime apie jokius korupcijos atvejus Palangoje – šiuo atveju tai stebuklinga vieta”.

 

Dar vienas stebuklas – buvęs STT  Klaipėdos valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus viršininkas Žydrūnas Žvirblis, turėjęs tirti korupciją Palangos savivaldybėje, staiga pakeitė kvalifikaciją ir tapo Palangos savivaldybės architektūros ir statybos skyriaus vedėju, su kuriuo reikia derinti visus statybos leidimus.

 

Kai kas mano, kad išduoti arba ne statybos leidimus Palangos mieste – tai tiesiog auksinė galimybė.

Vos išėjęs į pensiją, Ž.Žvirblis įsidarbino Palangos savivaldybėje, o paskui tapo ir statybos leidimus išduodančio skyriaus vadovu.

 Dar vienas stebuklas -mokesčių inspekcijos skyriaus Palangoje viršininko žmona taip pat dirba Palangos savivaldybėje.

 

„Tai yra klasikinis Italijos mafijos pavyzdys – viską valdo viena šeima”, – teigia LL šaltiniai.

 

Tačiau  iš privataus piliečio Jackos, neturėjusio giminių Palangos savivaldybėje atimtas Palangos kurhauzas – neva savininkas “nemokėjo tvarkytis”.  Mat kurhauzas staiga buvo įtrauktas į Kultūros vertybių apsaugos sąrašą, ir jam pritaikyti ypatigi reikalavimai.

Visą šį turto atiminėjimą iš tų, kurie neturi “stogų”, ir perdavimą tiems, kas tą stogą turi, palangiškiai sieja su jėgos struktūromis ir tai, kad Palangos meras Šarūnas Vaitkus yra susigiminiavęs su premjeru Sauliumi Skverneliu (jų žmonos – pusseserės), o šiam paklūsta visos jėgos struktūros, prokuratūros ir teismai.

STT aptarnauja šią mafiją

 

jurs

Tai ne anekdotas – Klaipėdos STT šefas Juršėnas (nuotr.) pradėjo ikteisminį tyrimą dėl tokio korupcinio nusikaltimo : ” kas „nutekino” Palangos merui Vaitkui „opozicinės” frakcijos sąrašą

 

„Vienas pavyzdys – man  buvo paduotas vienas popieriaus lapas su savivaldybės naujai įsteigtos frakcijos narių pavardėmis, – pasakojo  E.Židanavičius, – tas sąrašas buvo paskelbtas tarybos posėdyje, aš jį gavau iš savivaldybės dokumentų skyriaus.  Ką tada daro Palangos savivaldybė? Ji parašo raštą STT, prašydama išsiaiškinti, kas nutekino šią informaciją? STT pradeda tyrimą, nors tas frakcijos narių sąrašas yra viešas. Tačiau savivaldybė labai išsigando – gal kažkas prieina prie savivaldybės duomenų bazės, ir gali pamatyti daugiau, negu savivaldybė nori atskleisti. Tada pasimato „stogai“, ir kam dirba STT. Juk ši tarnyba net neturėjo priimti nagrinėti tokio skundo, ir tuo labiau pradėti ikiteisminio tyrimo.  STT vykdė tyrimą – aš net buvau pakviestas į apklausą, apklausiamas, kodėl tą sąrašą patalpinau į soc. Tinklus. Manęs klausė, iš kur aš jį gavau. Pradėjau juoktis, pasakiau, kad esu pagyvenęs žmogus ir neprisimenu. Aišku, man reikėjo pasakyti, kad tą sąrašą padavė meras Vaitkus, gal tada su juo būtų padarę akistatą. Dar įdomiau, kad mane apklausė STT tyrėja Žvirblytė, o tūlas Žvirblis iš STT perėjo dirbti į Palangos savivaldybę.  Juk STT tyrime taip ir buvo parašyta – išsiaiškinti, kas „nutekino informaciją iš savivaldybės“.  Visiems rūpėjo, kaip aš gavau tą sąrašą. Nors tai buvo tik kelių tarybos narių prašymas įkurti frakciją taryboje, ir jis buvo perskaitytas posėdyje.  STT tikrino visus darbuotojus, prisijungusius prie duomenų bazės, savivaldybė apdalino visus papeikimais. Nors ta frakcija vadinosi „tikroji opozicijos frakcija“, tačiau vėliau paaiškėjo, kad ir ji yra pritariančioji merui Vaitkui“.

 

valtyje

„Kiekvienas turi sėdėti savo valtyje”, – mano E.Židananvičius

Kodėl apie šiuos dalykus nieko nerašo Palangos spauda? „Jie yra beviltiški, nes vienas yra tiesiogiai priklausomas nuo mero aplinkos, o kitas yra bankrutavęs ir matyt laukia, ko gaus iš savivaldybės pinigų, – mano jis, – jeigu abu laikraščiai yra maitinami iš to pačio kranelio, tai aišku kad spaudos čia nėra. Turint omenyje, kad ten dirbo ir toks Ziabkus (‚Lietuvos ryto“ korespondentas Palangoje – aut. Pastaba), tai akivaizdu, kad informacijos badas Palangoje labai didelis. Ziabkus parašė daug straipsnių apie merą Vaitkų – daugumoje atveju tai yra panegirika. Todėl išgirsti kritinę nuomonę žiniasklaidoje Palangoje  apie merą Vaitkų labai sunku“. Realiai šiuo metu jokios opozicijos merui Vaitkui Palangos taryboje nėra  ra viena opozicine besiskelbianti frakcija, kurioje yra viena konservatorė, buvęs „valstietis“, kuris pirmą kadenciją apie politiką nelabai ką supranta. Kitoje frakcijoje yra mergaitė socdemė, kuri daugiau žiūri, kad gražiai atrodytų, ir Simutis, kuris dirba savivaldybės įmonėje, ir turi verslų Palangoje. Visi kažkaip „pakabinti“, O trečias dalykas – nepamirškime, kad dar yra ir baimė.  Žinodami, kiek tie politikai turi įtakos jėgos struktūrose, žmonės bijo priešintis. Todėl Palangoje – praktiškai vienvaldystė”.

 

 

SkvernasPalangoje

Nuotr. : S.Skvernelis ir Palangos meras Š.Vaitkus su žmonomis (puseserėmis) Planagoje švenčia „mindaugines”

Tai, kad Saulius Skvernelis, dar būdamas policijos komisaru, atvažiavęs į Palangą, gyvendavo penkių žvaigždučių viešbutyje “Palanga”, ir jo sąskaitas už pragyvenimą apmokėdavo Palangos miestas su Š.Vaitkumi priešakyje, niekam nekelia nuostabos.

Tie, kurie bandė priešintis neteisėtoms statybos, dabar patys turi didelių problemų su “teisėsauga”.

Palanga

Nors jūros pakrantėje, pirmoje pakrantės zonoje apskirtai neleidžiama jokia statyba, tačiau garsiosios “dušinės” (nuotr. viršuje) buvo sėkmingai legalizuotos. Niekas neabejoja, kad “dušinių” savininkas turi “stogą” tiek prokuratūroje, tiek ir Palangos savivaldybėje.

Viena Palangos gyventoja, kuri pirma sukėlė skandalą dėl statomų “dušinių”, Ona Mackevičienė, kuri įsteigusi nekilnojamojo turto įmonę “Rolijona”, ir puikiai žino visas žemės sklypų judėjimo Palangoje peripetijas.

“Kai televizijoje pasakiau, kad jeigu  legalizuos statybas pakrantėje, tai paskui užstatys Birutės šventą  mišką, tai po kiek laiko visi mane ėmė persekioti, – nors aš paprasta pilietė ir jokia politikė, tačiau vietinėje spaudoje pasipylė straipsniai, kokia aš bloga. Nors esu tik įmonės, kurioje dirba trys žmonės, vadovė, tik esu pilietiška ir turiu šiek tiek drąsos.  Tačiau apie mane prirašė ir ‘Lietuvos rytas”, ir visokie Klaipėdos laikraščiai. Buvo tokia baudžiamoji byla – vienas pilietis paėmė avansą už perkamus butus, prašė juos nupirkti, tačiau viena tarpininkė jų taip ir nenupirko. Aš šioje byloje kuri yra tik ginčas dėl pinigų, iš pradžių  buvau kaip liudininkė, vėliau tapau spec. liudininkė, ir dabar padarė mane įtariamąją, nes neva dalyvavau “grupėje”. Nors mano darbas – tik tarpininkauti tarp pirkėjo ir pardavėjo, ir mes visada siekiame, kad sandoris įvyktų. Iš pradžių man ši byla atrodė juokinga, o dabar juokas jau nebeima, nes supratau, ant kokių banditų užtaikiau. Juk tokie už nieką gali ir į kalėjimą pasodinti, jeigu nepatiksi. Noriu tik pasakyti, kokios ilgos ir plaukuotos jų rankos.  Kitas epizodas – atleidau vieną savo darbuotoją, kuri apsivogė. Tada ji nuėjo, kaip aš manau, į prokuratūrą, pasakė, kad gali ką nors apie man papasakoti, ir tuoj jai bylą Klaipėdos prokuratūra nutraukė”. 

 

“Visa ši istorija prasidėjo dar 1999 m., kai žmonės neatgavo savo nuosavybės šiame parke, – LL pasakojo Ona Mackevičienė, – jau tada savivaldybė sakė, kad žemės negražins, nes ten bus visuomeninės paskirties žemė ir parkas. Tačiau vėliau šis turtas buvo perduotas Valstybės turto fondui pardavimui. Kadangi aš jau tada prekiavau nekilnojamuoju turtu, labai daug man- pažįstamų bandė tą sklypą įsigyti. Tačiau jiems visiems buvo pasakyta – sklypo užstatymas ir aukštingumas toks, koks yra, o pats sklypas konservacinis – reiškia, kad jis liks toks, koks yra.   Tačiau 2016 m. šį sklypą buvo nupirkęs toks Marcinkevičius ir bendrovė “Lordai” – tada šis sklypas ir buvo “atkonservuotas”

Kai Šarūnas Birutis buvo Aplinkos ministras, jis lengva ranka pasirašė nutarimą, kad žemės sklypą galima užstatyti 20 proc.

Galiausiai po įvairių spekuliacijų minėtas sklypas Simpsono gatvėje atsidūrė tokio buvusio krepšininko Gintaro Staniulio rankose.  Sklinda kalbos, kad Staniulis finansavo tokį Algį Lukauskį, kuris vien Simpsono gatvėje nupirko tris žemės sklypus

Kai poilsio namai “Žilvinas” buvo rengiama privatizuoti, tai buvo pažymėta, kad tai architektūrinis paminklas, ir kad jo niekaip negalima perstatyti.

Tačiau jau dabar šiame sklype esančios 150 pušų sužymėtos, ir niekas Palangos savivaldybėje Onai nesako, kodėl jos sužymėtos.

Dar 2016 m. Palangos savivaldybė nesutiko su statybomis šioje vietoje, tačiau greitai požiūris pasikeitė. Nors dar tada TV rodė reportažus apie tai, kaip Vaitkus kalba apie šį projektą kaip Palangos žaizdą.

“Kokios pinigus reikia miesto galvai gauti, kad jam staiga vietoj parko pasidarytų gražiau dešimt betoninių daugiabučių”, – svarsto Ona.

 Straipsnis Simpsono g

„Vietoje Birutės parko – modernūs kotedžų miesteliai pajūryje. Matomai, Palangos miesto „architektai“, matydami tokią viziją, pradeda ją įgyvendinti planuodami pradėti statybas Birutės parko tąsoje – pušyne, pačiame Palangos centre, – pasakoja Klaipėdos žaliųjų . Taip, tai buvusios LR Seimo kanceliarijos poilsio namų „Viešnagė“ daugiau nei vieno hektaro teritorija, J. Simpsono g. 21. Čia, vadovaujantis Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos patvirtintu detaliuoju planu, yra numatyta pastatyti 10 triaukščių poilsio pastatų grupę, užstatyti beveik 16 arų plotą statiniais, pašalinti 37 medžius. O ar nenukentės likusioji parko dalis? Detaliajame plane želdynų ekspertai (arboristai) inspektavo virš 200 medžių, rekomendavo ruošiant statybviečių plotus globoti augalų lają bei šaknyną, kasybos darbus atlikti tausojančiomis šaknyną technologijomis, bet pasakykite, kaip realiai (ne popieriuje) įmanoma statant tiek pastatų naudojant statybinę techniką, kranus, ekskavatorius ir žemės grąžtų invaziją, apsaugoti medžių šaknyną ir miško paklotę? Jau dabar Palangoje pastebima, kad prie centre naujai atsiradusių kotedžų neva išsaugotos pušys džiūsta.

  1. Simpsono g. 21 detaliojo plano svarstymo metu, dar 2016 metais, palangiškiai jam nepritarė ir siūlė jo netvirtint Palangos miesto savivaldybė šio detaliojo plano ir nepatvirtino. Bet detalųjį planą patvirtino Vilnius. Pasidavė ir savivaldybė, sudariusi besąlygiškas taikos sutartis. Pasikeitė ir žemės sklypo savininkai. Sklypą 2018 metais įsigijo naujai įsteigta UAB „Hanika“. Naujieji šio žemės sklypo savininkai neatsisakė ambicingų planų užstatyti pušyną. Jie ėmėsi per žiniasklaidą švelninti situaciją, informuodami apie neva kiek pasikeitusius planus. Dienraščiuose (Verslo žinios, Delfi) pasirodė straipsniai, kuriuose UAB „Hanika“ vadovė E. Gorelienė pateikia kiek kitus duomenis: numatomi 4 poilsio paskirties pastatai su 44 apartamentais ir vienu butu (nors užstatymo plotai nesikeičia), po senuoju poilsinės pastatu bus įrengta požeminė dviejų aukštų aikštelė 66 automobiliams. Be to, šalinama tik 14 lapuočių medžių ir vietoje jų planuojama pasodinti sklype 30 pušų, ne mažesnių kaip 6 m aukščio. Informuojama, kad būsimoje statybvietėje jau atliekami geologiniai tyrimai. Taip siekiama suformuoti visuomenės nuomonę, kad čia viskas gerai, gražu ir teisėta, atsižvelgiama į pastabas ir pasiūlymus. Deja, visuomenė su skelbiamais projektinių pasiūlymų pakeitimais nustatyta tvarka kol kas nėra supažindinta ir, beje, iš Palangos savivaldybės negavome prašytos informacijos apie išduotas specialiąsias sąlygas statinių projektams rengti.

Palangiškiai šią istoriją lygina su Vijūnėlės dvaru Druskininkuose ir šio miesto mero Malinausko likimu. Mirus Algirdui Brazauskui, Malinauskas neteko “stogo”, ir todėl tas dvaras buvo nugriautas

Tačiau Palangos meras Šarūnas Vaitkus neturi ko bijoti – jo žmona ir premjero  Sauliaus Skvernelio žmonos – pusseserės

“Kaip galėjo iš privataus piliečio Jackos atimti jo turtą – kurhauzą, – stebisi palangiškiai, – aiškus, Jacka ne šventas, tačiau kaip buvo galima atimti privatų turtą iš žmogaus ? Juk tam reikia, kad tau paklustų visos Lietuvos jėgos struktūros – prokuratūra, teismai ir galiausiai aukščiausias teismas.  Aišku, kad normaliame pasaulyje tai būtų neįmanoma.

Pirmas dvi kadencijas Palangos mero kėdėje Šarūnas Vaitkus nebuvo toks arogantiškas, tačiau trečią kadenciją pasirodė visu gražumu – jis visiškai nebesiskaito su miestiečių nuomone, ir traiško bet kokį oponentą.  Palangoje nė vienoje savivaldybės įmonėje nedirba žmonės, kurie nebūtų konservatorių partijos nariai, nelojalūs merui.

“Kai

Facebook komentarai
});}(jQuery));