“Pakabinti” teisėjai – kyšininkas teisėjas R.Skirtunas buvo išteisinęs L.Stankūnaitę

“Pakabinti” teisėjai – kyšininkas teisėjas R.Skirtunas buvo išteisinęs L.Stankūnaitę

Kauno pedofilijos byloje lenda vis daugiau galų – paaiškėjo, kad su 30 tūkst. litų kyšiu sugautas Vilniaus apygardos teismo teisėjas Ryšardas Skirtunas  prieš kiek laiko buvo teisėjų kolegijoje, išteisinusioje mažametės dukros savadavimu įtariamą mergaitės motiną Laimą Stankūnaitę dėl šmeižto.  Po to, kai L. Stankūnaitė vienoje televizijos laidoje pareiškė, jog mergaitė „buvo tvirkinta tos pačios šeimos visus tuos devynis mėnesius“, N.Venckienė ir D.Kedžio motina kreipėsi į teismą privataus kaltinimo tvarka dėl šmeižto, ir Vilniaus 3-ias apylinkės teismas buvo pripažinęs ją kalta dėl šmeižto, tačiau Vilniaus apygardos teismo kolegija (joje buvo ir R.Skirtunas), L.Stankūnaitę išteisino.

Tas pats teisėjas R.Skirtunas nuteisė ir LL redaktorių Aurimą Drižių pagal melagingus buvusio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Alvydo Sadecko parodymus. Pati Neringa Venckienė, kalbėdama su LL dar prieš Klaipėdos apygardos teismo sprendimą, kuriuo D.Kedžio dukros globa buvo perduota L.Stankūnaitei, sakė, kad antstolė Vaicekauskienė gali bet kada dienos metu atvykti pasiimti mergaitės. „tačiau jeigu ji nors kiek mąsto, tai man atrodo, kad antstolė pati supranta, kad ji negali įvykdyti teismo sprendimo, jeigu pati mergaitė atsisako su ja eiti. Vienas advokatas gerai pasakė, kad antstolei dabar liko tik vienas kelias – gražinti vykdomąjį raštą ir pasakyti, kad sprendimą įvykdyti neįmanoma, ir taip vykdomoji byla bus nutraukta. Tačiau antstolė vis tiek skelbia, kad ji įvykdys teismo sprendimą. …Dabar Stankūnaitę atstovauja ne tik patys brangiausi advokatai, tačiau jūspasižiūrėkite – koks yra kuriamas jos įvaizdis. Kas ta Stankūnaitė yra – riboto proto, pasileidusi, o koks įvaizdis kuriamas? Nuprausta, sušukuota, nors realiai ji anksčiau buvo kitokia“. Paklausta, kaip teisėsaugai sekasi tirti bylą dėl mėlynės po L.Stankūnaitės akimi, N.Venckienė atsakė: „Kai ji išėjo iš mūsų namų, jai nieko nebuvo nutikę, ir paskui dar karta ji grįžo kartu su advokatu Černiausku. Aš prokuratūrai net tuos įrašus pristačiau, kad nieko nebuvo. Kiek supratau, kad tas ikiteisminis tyrimas dėl L.Stankūnaitės sumušimo vyksta labai intencyviai – buvo apklausta ir aš, ir teta, ir tas žmogus, kuris filmavo. O kitame pradėtame ikiteisminiame tyrime, kuriame antstolė Vaičekauskienė įtariama piktnaudžiavimu tarnyba, tai dėl šio įvykio dar niekas nėra apklaustas“.

Teisėsaugos vadovai toliau nevykusiai išsisukinėja

Trečiadienio vakarą surengtame konservatorių frakcijos posėdyje politikai situaciją Garliavoje aiškinosi su generaliniu prokuroru Dariumi Valiu, policijos generaliniu komisaru Sauliumi Skverneliu bei kitais pareigūnais. Posėdžio metu D. Valys netikėtai konstatavo, kad stringa ikiteisminiai tyrimai, pradėti po nesėkmingo bandymo paimti mergaitę kovo 23-ąją. Generalinis prokuroras įvardina ikiteisminių tyrimų “strigimo” priežastis: negautos medikų ekspertų išvados. Tikėtina, kad būtent dėl sužalojimų sunkumo ir jų aprašymo konkretumo ir yra reikalingas toks dokumentas. Tuo tarpu, S. Skvernelis pasakė daugiau: dviejų “objektų” atžvilgiu pradėti tarnybiniai patikrinimai yra sustabdyti, kadangi yra pradėti ikiteisminiai tyrimai. Iš to darytina pagrįsta išvada, kad šie ikiteisminiai tyrimai yra tiesiogiai susiję su minėtų “objektų”, kitaip tariant, pareigūnų, galimai neteisėtais ir nusikalstamais veiksmais. Kyla pagrįstas klausimas: kokiu pagrindu pareigūnų atžvilgiu sustabdyti tarnybiniai patikrinimai? Iš kur policijos vadovams yra žinoma, kad būtent šių pareigūnų atžvilgiu yra atliekami ikiteisminiai tyrimai? Kokia forma patiems pareigūnams yra pateikta tokia informacija ir kokiomis teisinėmis priemonėmis yra užtikrinamos jų teisės? Ar jiems suteikta teisė teikti paaiškinimus dėl savo veiksmų ir koks tokių pareigūnų teisinis statusas? Suprantama, kad medikų išvadas šių pareigūnų atžvilgiu tikimasi panaudoti kvalifikuojant kiekvieno jų veiksmus, tačiau akivaizdu, kad pastarieji savo veiksmais tikrai sukėlė fizinį skausmą ir psichologinę traumą savo nemotyvuotais, neprognozuotais ir  iš esmės neteisėtais veiksmais. Tokiu būdu, medikų išvados ikiteisminio tyrimo pradžioje nėra pagrindas fiksuotiems jų veiksmams kriminalizuoti. Tad nėra abejonių, kad pavartodamas žodį “stringa” Generalinis prokuroras kaip visada nevykusiai bando pateisinti  ikiteisminių tyrimų vilkinimą.

LL inf.

 LAISVAS LAIKRAŠTIS 2012 m. balandžio 21-27 Nr. 16

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));