Pabėgėliai masiškai į teismą duoda Vokietiją


Pabėgėliai masiškai į teismą duoda Vokietiją

 

   

 
Pabėgėliai masiškai į teismą duoda Vokietiją
© Pixabay.com

90 proc. skundus padavusių pabėgėlių iš Vokietijos teismų išgirdo sau palankų sprendimą.

Anksčiau pabėgėlio statusas sirams buvo suteikiamas nenagrinėjant kiekvieno prašymo atskirai.

Vokietijoje esantys pabėgėliai masiškai padavinėja šią Europos Sąjungos (ES) valstybę į teismą. Atvykėliai skundžia sprendimus suteikti jiems tik dalinį, o ne visišką, pabėgėlio statusą.

Didžioji dalis apskundusių valstybinių institucijų sprendimą yra sirai, rašė „Independent“.
Skelbiama, kad Vokietijos Federalinis migracijos ir pabėgėlių biuras sprendimus dėl dalinio pabėgėlio statuso vis dažniau priima todėl, kad stengiasi sumažinti pabėgėlių skaičių šalyje.
 
Tiesa, net 90 proc. skundus padavusių pabėgėlių iš teismo išgirdo sau palankų sprendimą – jiems daliniai statusai panaikinti ir suteikti pilnaverčio pabėgėliostatusas. Tačiau atsakingos institucijos, kurios teisme turi priisimti atsako vaidmenį, teigia, kad didelė dalis į Vokietiją atvykusių sirų neatitinka Jungtinių Tautų konvencijos, kurioje numatyta, kad pabėgėlio statusą galima suteikti tam žmogui, kuris savo gimtojoje šalyje gali būti persekiojamas dėl kurio kyla pavojus jo gyvybei ar sveikatai.
 
Anksčiau pabėgėlio statusas sirams buvo suteikiamas nenagrinėjant kiekvieno prašymo atskirai, o dabar atvykėliai iš karo siaubiamos šalies turi individualiai paduoti prašymus ir laukti, kol baigsis gana ilga biurokratinė procedūra.
 
Dalinį pabėgėlio statusą arba dar kitaip vadinamą laikinąją apsaugą gavę žmonės negali būti deportuojami iš šalies, tačiau prie jų per artimiausius dvejus metus negali prisijungti šeimos nariai, be to šie leidimai visuomet būna peržiūrimi. Jeigu leidimas gyventi nesuteikiamas, atvykusieji svetimšaliai deportuojami.
 
 tiesa.com
Facebook komentarai
});}(jQuery));