Nuomonė. SVAJONĖ APIE LIETUVĄ SU TEISYBE…

Nuomonė. SVAJONĖ APIE LIETUVĄ SU TEISYBE…
 Teoriškai Lietuva demokratinė ir teisinė valstybė. Praktiškai- nei vienokia, nei kitokia. Ir vis dėlto net nuo aukščiausios valdžios nueinantieji nori apsidrausti, kad savo nusėdėtas kėdes paliktų patikimiems. Pamenate, kaip po praėjusiais metais įvykusių Prezidento rinkimų pirmojo turo džiūgavo nuo scenos nueinančioji Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji džiaugėsi, kad antrajame turė varžysis Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė. Jos manymu, abu labu tokie- savas vaikinas ir sava mergina. Ji teisi, savieji tom pačiom vėžėm eis. D. Grybauskaitė buvo rami, kad nei vienam, nei kitam nerūpės, į kokius vandenis sumerkti visi galai už pasakiškus pinigus išsinuomojant taip vadinamą  „ Nepriklausomybės“ dujų laivą, kai už tokią sumą buvo galima kelis panašius nusipirkti. O kad tereikėjo vieno, tai kiek pinigų  Lietuvai būtų likę. Tirštuose rūkuose skendi istorijos su „Snoro“ ir Ūkio  bankų bankrotais. Ir kiek per ponios/ panelės D. Grybauskaitės dešimtmetį  Prezidentūra su teisėtvarkos institucijomis Lietuvoje paliko „minų“, kurių niekas neišnarplios, nes prie šito, dabartinio, Prezidento tikrai Lietuvoje neatsiras nepriklausomo prokuroro. S, Daukanto aikštės rūmuose sėdi to paties lizdo paukštis,  maža kuo tesiskiriantis nuo buvusiosios. Taip , jo tonas švelnesnis , nebe tokie isteriški išsišokimai kaip buvusiosios, bet ar jis sąžinės ir moralės etalonas? Jeigu toks būtų buvęs, ar per teismus, t.y. jėgą, būtų su savo stikliniu namu- narvu brovęsis į regioninį parką? Dėmesiui nukreipti jis pašnekės apie… gerovės valstybę… Tos gerovės galėjo būti daugiau, jeigu D. Grybauskaitės ir Roko Masiulio tandemas nebūtų prisidirbęs su dujų laivu, jei D. Grybauskaitės ir Vito Vasiliausko tandemas  būtų skaidrus dėl minėtų „Snoro“ ir Ūkio bankų.
 Visai šalia buvusiosios Prezidentės stovėjo ir toji panelė Ingrida Šimonytė, kuri irgi buvo atsiritusi iki Prezidento rinkimų antrojo turo. Dviejų žymiųjių Lietuvos panelių pažintis prasidėjo Finansų ministerijoje. Ten ministre dirbo D. Grybauskaitė. Ar tik nebus teisybė, o ne gandas, jog Ministru Pirmininku tada dirbęs Algirdas Brazauskas aikštingos ministrės atsikratė ją išsiųsdamas komisariauti į Briuselį. O iš  ten grįžusi į Lietuvą ir pradėjusi ją valdyti iš S. Daukanto aikštės, panoro savo draugę Ingridą iš Finansų ministerijos laikų pasodinti į Finansų ministrės kėdę. Taip ir padarė. Premjero  Andriaus Kubiliaus pasirinktą  Finansų ministrą Gediminą Šemetą reikėjo kažkur padėti. Šį gerąja prasme ištrėmė į Briuselį. Ne didelio gudrumo eksministrui tai buvo kaip dovana. Beje, ne pirmąkart gauta.    Dar prieš A. Kubilių Premjeru dirbęs A. Brazauskas rado ankstesnių konservatorių įkurtą ne politinio pasitikėjimo Vyriausybės sekretoriaus etatą, kuriame sėdėjo jau minėtas G. Šemeta. Šis ponaitis jau anksčiau buvo konservatoriams pasitarnavęs Finansų ministro poste.  Premjeras A. Brazauskas norėjo tokio palikimo atskratyti i. Kaip sykis tada  Statistikos departamento generaliniam direktoriui Petrui  Adliui sukako toks amžius, kai vadovu dirbti nebeleidžiama. Tada Vyriausybė jį pakeisti pasiuntė G. Šemetą. O kad nesispardytų  direktoriauti pereidamas , gerokai pakėlė statistikų naujojo vadovo atlyginimą palyginti su tuo, kokį gavo dėl amžiaus atleidžiamasis. O iš ministro išvažiuoti į komisarus G. Šemetai buvo tiesiog pasaka- alga didžiulė ir privilegijos. Na, tik Lietuvoje po kadencijos pabaigos toks kadras nebuvo laukiamas- Ukrainoje prisišvartavo…
… Kaip žinia, Prezidento rinkimų antrame ture G. Nausėda surinko du trečdalius balsų, I. Šimonytei palikdamas trečdalį..  Nugalėtojas laimės kūdikiu tapo neatsitiktinai. Tuo didžiuojasi, bet jo sėkmės priežastis kita. Tiesiog patogi buvo varžovė. Kas , išskyrus pačius konservatorius, benorėjo, kad po tokios aikštingos ir nekultūringos D. Grybauskaitės  Prezidente būtų  tokia pat I. Šimonytė.  Šioji tokia pat stačiokė, iki kultūros kurpalio neatitempta. Vis grubiai, vis Šveiką becituojanti.  Prisidirbo ministrė mergelė su A. Kubiliaus  Vyriausybe brangiai skolindamiesi per krizę, užkabindami valstybei sunkų akmenį po kaklu- dideles palūkanas. Jeigu daugelio žmonių nebūtų sklerozė apnikusi, daugiau savo gyvenime už konservatorius nebebalsuotų.
Ir ne šiaip konservatoriai per ateinančius Seimo rinkimus veržiasi į valdžią. Jie į priekį stumia panelę I. Šimonytę įvardindami ją kaip būsimąją Premjerę. To betrūko, kad į Prezidentes neįsprūdusi dabar į Premjeres įtaikytų? Ar iš šitiek žmonių Dievas protą atimtų, kad už konservatorių peršamąją balsuotų?! Viešpatie, saugok Marijos žemę nuo  tokios Ingridos dar labiau negu nuo kokios koronos ar kitaip Covid 19? Juk kaip ne kaip,  Prezidentu ir koks banko ekonomistas pabus, nes anas postas tik teoriškai didelis, bet ne toks svarbus kaip Premjero. Kas nematė, kaip ta panelė  Šimonytė dvilinka linkčioja senajam Lansbergiui Papūniai? Tas jau buvo prie D, Grybauskaitės tiek prisvilęs, kad fotografuodavosi žandelius suglaudę.
Prieš Prezidento rinkimų pirmąjį turą jau daug žmonių vienas kitam šnibždėjo, kad tik ne už tą panelę balsuotų- geriau už bet ką. Prieš antrąjį turą daug kur skambėjo tiesioginiai paraginimai: „Tik ne už tą mergą!“. Taip ta merga ir liko be Prezidentūros. Žmonės, galvokit, kad ir dabar nepultumėt I. Šimonytės nuvesti į Vyriausybės rūmus. Prisiminkit, kokia ji Landsbergių ir D. Grybauskaitės tarnaitė ir palaižūnė.
 O ir šiaip su konservatoriais atsargiau. Kiek valstybei kainuoja vien jų E. Zingerio išlaikymas. Juk kiek jis turistauja po Jungtines Amerikos Valstijas, Izraelį ir kitas šalis už Lietuvos  mokesčių mokėtojų pinigus visokius savus reikalus tvarkydamas. Arba Europos parlamentui  nebetikusi konservatorė Radvilė Mikeliionytė- Morkūnienė jau kelinta kadencija Lietuvos Seime sėdi. Šiemet į jį veržiasi ir buvusi Briuselio sėdėtoja Laima Liucija Andrikienė. Žmonės, ar nepamenate, kad ji  Lietuvoj yra  pabuvusi Europos reikalų ministre, kuri laikrodžius reguliavo. Jei pamenate Lietuvos Vyriausybėj sėdėjo trys iš vienos šeimos- šitos Laimos Liucijos brolis Juozas Galdikas buvo Sveikatos apsaugos ministras, o jos antrasis vyras Vidmantas Žiemelis – Vidaus reikalų ministras. Tiesa, dabar su šiuo vyru nebegyvena, bet su juo važinėjo po Jurbarko rajoną, per kurį tapo signatare. Tada gyvas tebebuvo ir jos pirmasis vyras. Jurbarke ji buvo išrinkta tik vieną kartą, per antrus rinkimus jurbarkiečiai ją pasiuntė šunims šėko pjauti. Žinoma, nepjovė, nes Seiman per duris neįėjusieji per langus sulipa. Kitaip sakant, reikia būti arti įrašytam/ įrašytai partijos sąraše.
… Štai šitaip aršiausios konservatorės ir nerimsta. Į Prezidentūrą neįleistą D. Grybauskaitės ir Landsbergių draugę  I. Šimonytę konservatoriai nori įboginti į Vyriausybės rūmus. O ten ji, jei taptų Premjere, pamokytų ir patį savo buvusį varžovą  G. Nausėdą, nes Vyriausybės vadovas gali daugiau už Prezidentą. Kad tik per rinkimus žmonių protas nebūtų atostogų pasiėmęs?..
Arnoldas ŽEMAITIS
Facebook komentarai
});}(jQuery));