„Newsweek“ pranešė, kad karantinas bus prisimenamas kaip „pati blogiausia šalies visuomenės sveikatos sistemos klaida“

159755977_5650043555009347_5983742144141075003_n

159755977_5650043555009347_5983742144141075003_n

„Stanfordo universiteto medicinos profesorius pirmadienį paskelbė, kad COVID-19 karantinas bus prisimenamas kaip „pati blogiausia šalies visuomenės sveikatos sistemos klaida“ per pastaruosius 100 metų.
Daktaras Jay Bhattacharya „Newsweek“ sakė, kad fizinė ir psichologinė žala, kurią vykstantys karantinai daro vaikams ir suaugusiems, yra „katastrofiška“.
„Aš neatsisakau savo komentaro, kad karantinas yra pati didžiausia visuomenės sveikatos klaida per pastaruosius 100 metų“, – sakė jis. „Ilgai skaičiuosime katastrofišką sveikatos ir psichologinę žalą, kurią beveik kiekvienas neturtingas žmogus patyrė žemės paviršiuje.
„Tuo pačiu metu jie negali pasigirti epidemijos suvaldymu tose vietose, kur buvo įvestas stipriausias karantinas”, – tęsė jis. „JAV jie – geriausiu atveju – apsaugojo „neesminę” klasę nuo COVID, tuo pačiu veikdami pagrindinę dirbančiųjų klasę. Karantinas palengvina epidemijos plitimą į žemesnius visuomenės sluoksnius.”
Dr. Bhattacharya kartu su spalio 4 dieną paskelbta peticija „Didžioji Barringtono deklaracija“ ragino nutraukti pandemijos metu paskelbtą karantiną, teigdamas, kad politika, kuria siekiama sumažinti koronavirusą, padarė „niokojantį“ poveikį visuomenės sveikatai. Jo komentarai pirmadienį buvo paskelbti po to, kai jis anksčiau interviu „Daily Clout“ sakė, kad karantinas yra „didžiausia visuomenės sveikatos klaida, kurią mes kada nors padarėme“.
Dabartinė karantino politika daro pražūtingą poveikį trumpalaikei ir ilgalaikei visuomenės sveikatai “, – teigiama Didžiosiojoje Barringtono deklaracijoje. „Rezultatai (išvardinsiu tik kelis) apima mažesnius vaikų skiepijimo rodiklius, blogėjančius širdies ir kraujagyslių ligų rezultatus, mažesnį vėžio patikrų skaičių ir pablogėjusią psichinę sveikatą – tai lemia didesnį perteklinį mirtingumą per ateinančius metus, o sunkiausia yra darbininkų klasei ir jaunesniems visuomenės nariams. Mokyklų nelankymas yra didžiulė neteisybė. Šių priemonių taikymas tol, kol bus vakcina, padarys nepataisomą žalą ir bus neproporcingai pakenkta pažeidžiamiausiems asmenims “.
Peticijoje teigiama, kad labiausiai tinkamas būdas sumažinti viruso keliamą pavojų yra „fokusuota apsauga“, leidžianti tiems, kuriems yra maža rizika mirti nuo COVID-19, toliau gyventi savo įprastą gyvenimą „sukurti imunitetą virusui per natūralią infekciją, tuo pačiu geriau apsaugant tuos, kuriems gresia didesnė rizika, pvz., pagyvenusius žmones.
Trečiadienio popietę dokumentas jau buvo surinkęs daugiau nei 13 700 medicinos ir visuomenės sveikatos mokslininkų, beveik 41 500 medicinos specialistų ir daugiau nei 754 000 „susirūpinusių piliečių“ parašų, teigiama interneto svetainėje.”
Facebook komentarai
});}(jQuery));