Nesulaukus pagalbos Portugalijoje, jauną merginą išgelbėjo Santariškių klinikų medikai

Kasosavikas_2

Kasosavikas_2

Nesulaukus pagalbos Portugalijoje, jauną merginą išgelbėjo Santariškių klinikų medikai

Kasosavikas 2

nuotr. kasos navikas

Santariškių klinikų Pilvo chirurgijos centre 3 profesorių  komanda jaunai merginai atliko unikalią kasos naviko operaciją. Tai vienas didžiausių šiame centre pašalintų solidinių pseudopapilinių navikų. Jis svėrė beveik 1300 gr.

 

Į Santariškių klinikų Pilvo chirurgijos centro medikus kreipėsi jauna mergina dėl skausmų viršutinėje pilvo dalyje po dešiniuoju šonkauliu. Skausmus mergina pajuto išvykusi studijuoti į Portugaliją. Kai ilgiau kentėti nebegalėjo, ėmė ieškotis pagalbos vietoje. Jai buvo atlikti būtini tyrimai. Deja, pirmojo tyrimo atsakymo teko laukti 6 savaites, antrojo – vėl 6-8 savaites ir dar tiek pat teko laukti specialisto konsultacijos. Tuo tarpu Santariškių klinikos suprasdamos, su kokiais sunkiais išgyvenimais susiduria tokie pacientai, siekia kad jie pas gydytoją specialistą pakliūtų per septynias dienas, o gydymas būtų skirtas ne vėliau nei per tris savaites nuo apsilankymo pas gydytoją specialistą.

 

„Merginos tėvai aktyviai ieškojo pagalbos dukrai Lietuvoje ir kreipėsi į Santariškių klinikų Pilvo chirurgijos centrą. Įvertinę iš kolegų Portugalijoje gautus merginai atliktus radiologinius tyrimus, kurių Lietuvoje nebekartojome tam, kad išvengtume nereikalingos papildomos apšvitos, kasos galvoje pamatėme didžiulį solidinį pseudopapilinį naviką. Auglys buvo išskirtinai didelis, čiuopiamas per pilvo sienelę, stipriai išstumdęs, perspaudęs ir peraugęs kai kuriuos vidaus organus. Buvo aišku, jog laukia sudėtinga ir sunkiai prognozuojama operacija, todėl šiuo atveju susidomėjo net 3 profesoriai – pilvo chirurgai. Operacija buvo unikali dar ir tuo, kad jos metu teko keisti iš anskto aptartą strategiją, nes norėta minimalizuoti opercinę traumą jaunai pacientei. Mūsų komandos darbas išties pasiteisino, nes visi drauge galėjome priimti ne standartinius, o kūrybinius sprendimus,” – apie išskirtinę situaciją pasakoja operacijai vadovavęs Santariškių klinikų pilvo chirurgas, akademikas, profesorius Kęstutis Strupas. 

 

Solidinis pseudopapilinis kasos navikas yra labai reta patologija, kuri sudaro tik apie 0,17-2,7% kasos auglių. Apie 90% ligonių sudaro jaunos moterys. Dažniausiai solidinis pseudopapilinis kasos navikas turi besimptomę eigą arba pasireiškia nespecifiniais simptomais (pilvo skausmai, pykinimu, sutrikusiu virškinimu).

 

„Džiaugiamės, kad operacijos metu pavyko sėkmingai pašalinti auglį, išsaugoti kasą, sutvarkyti tuos vidaus organus, kuriuos navikas buvo išstumdęs, deformavęs. Labai kviesčiau visas moteris kartas nuo karto pačiupinėti pilvą, nes tokio dydžio auglys, kokį pašalinome merginai yra lengvai užčiuopiamas“, – kalbėjo kitas operacijoje dalyvavęs Santariškių klinikų Pilvo chirurgijos centro profesorius Eligijus Poškus.

 

Trečiasis merginą operavęs profesorius Audrius Šileikis sakė, jog operacija truko apie penkias valandas. “Gerai tai, jog pacientei chemoterapijos nereikės, mat tokio tipo auglys retai būna piktybinis, nors ilgainiui gali ir supiktybėti. Santariškių klinikose tokių operacijų esame atlikę ne vieną, bet šis atvejis buvo išskirtinis tiek dėl operacijos atlikimo technikos ir taktikos, tiek dėl darinio dydžio. Džiugu, kad po 2-3 savaičių tokie pacientai grįžta į normalų gyvenimą”, – pasakojo A. Šileikis.

 

Nuotraukose – kai kurių solidinių pseudopapilinių kasos navikų pavyzdžiai po įvykusių operacijų.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: GITANA LETUKIENĖ, VUL SANTARIŠKIŲ KLINIKOS

Facebook komentarai
});}(jQuery));