Neringos Venckienės teismo posėdis pirmadienį bus atviras, tačiau uždaras

Alvydas Veberis

Gavau sekančio turinio pranešimą, dėl mano užklausimo dėl N,Venckienės teismo posėdžio:
Panevėžio apygardos teismas informuoja, kad Neringos Venckienės posėdis pirmadienį vyks. Jis – ne uždaras, tačiau dėl karantino reikalavimų žiūrovai nebus įleidžiami. Tačiau žiniasklaidos atstovus kviečiame atvykti į teismą ir klausytis posėdžio gretimoje salėje (ne per Zoom). PAT naujienų prenumeratoriams išplatintas toks pranešimas:

Kviečiame registruotis žiniasklaidos atstovus, norinčius klausytis N. Venckienės bylos nagrinėjimo

Informuojame, kad Panevėžio apygardos teisme gegužės 25 d. 9 val. vyks posėdis baudžiamojoje byloje, kurioje N. Venckienė kaltinama dėl trukdymo antstolio veiklai, pasipriešinimo valstybės tarnautojui, smūgių sudavimo arba nežymaus sveikatos sutrikdymo, teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo.

Šiuo metu teisme palaipsniui atnaujinamuose žodiniuose procesuose, siekiant užtikrinti posėdžio dalyvių, teismo personalo saugumą, teismo posėdyje dalyvauti kviečiami tik teismo šaukiami asmenys, kad posėdžio dalyviams būtų užtikrintas 10 kvadratinių metrų plotas, o atstumas tarp asmenų būtų ne mažesnis nei 2 metrai.

Tačiau, teismas suprasdamas, kad viešumas yra vienas iš teismo darbo prioritetų bei tai, kad ši baudžiamoji byla kelia didelį visuomenės ir žiniasklaidos atstovų susidomėjimą, Panevėžio apygardos teismas sudarys galimybę žiniasklaidos atstovams klausytis bylos nagrinėjimo jiems specialiai paruoštoje atskiroje posėdžių salėje.

Norinčius pasinaudoti šia galimybe žiniasklaidos atstovus kviečiame registruotis iki gegužės 25 d. 8 val. teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene ir žiniasklaida elektroniniu paštu jolita.gudeliene@teismas.lt. Atkreipiame dėmesį, kad dėl karantino sąlygų vietų skaičius salėje yra ribotas.

Maloniai prašome vaizdo operatorių nusifilmuoti vaizdo medžiagą prie teismo, nes patekti į posėdžių salę galimybės nebus.

Primename, kad visi į teismą ateinantys asmenys privalo dėvėti veido apsaugines priemones, esant galimybei – vienkartines pirštines.

Facebook komentarai
});}(jQuery));