Necenzūriniai žodžiai atskleidė galimą piktnaudžiavimą tarnyba

Necenzūriniai žodžiai atskleidė galimą piktnaudžiavimą tarnyba

 

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ kreipėsi į Valstybės sienos apsaugos tarnybą prašydama įvertinti situaciją, kuomet pareigūnų dorovę turintis saugoti pareigūnas, atsakingas už korupcijos prevenciją, tarnybos metu, atvykęs tarnybiniu transportu, dalyvauja privačiame teismo posėdyje, kuriame jo žmona pareigūnė bylinėjasi su savo kolega. Tarnyba nutarė kuriozą užglaistyti.

 

Valstybės sienos apsaugos tarnyba, atlikusi tarnybinį patikrinimą, pažeidimų nenustatė. Jos profesinei sąjungai pateiktame atsakyme nurodoma, kad minimas pareigūnas į teismo posėdžius dėl žmonos vyko tarnybos metu su viršininko leidimu. Tiesa, į klausimą, ar už šį laiką jam buvo mokamas atlyginimas, neatsakyta. O tarnybiniu transportu naudojosi, nes kaip tik (!) vykdė žvalgybinius veiksmus greta teismo esančiame name.

 

Konfliktas kilo, kai Ignalinos rajono pareigūnė kreipėsi į teismą kaip privatus fizinis asmuo dėl kolegos darbe jos atžvilgiu pavartotų necenzūrinių žodžių. Stebėti teismo posėdžių darbo metu, tarnybiniu automobiliu atvykdavo ir pareigūnės sutuoktinis. Atrodytų, graži šeimyninė darna, tačiau yra keletas BET.

 

Minimas sutuoktinis į teismo posėdžius vykdavo tarnybiniu transportu, darbo metu. Be to, jis nėra bet koks pareigūnas, o tarnaujantis imuniteto skyriuje. Šis skyrius atsakingas už abiejų bylos dalyvių bei visų 7 liudytojų veiklos teisėtumą, atsparumą korupciją ir pan.

 

„Įsivaizduokite situaciją – Jums reikia liudyti prieš žmogų, kurio sutuoktinis gali vienu mostu išmesti Jus iš darbo arba negrįžtamai sutepti Jūsų reputaciją. Natūralu, kad vien imuniteto pareigūno dalyvavimą byloje galima traktuoti kaip psichologinį spaudimą liudininkams“ – pabrėžia LPS „Sandrauga“ pirmininkas.

 

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad „kai Lietuvoje garsiai deklaruojamas pareigūnų skaidrumas, lojalumas tarnybai, reikalaujama nepriekaištingo pareigų atlikimo ir, tuo pat metu, šių standarto sargai – imuniteto skyriaus pareigūnai – akivaizdžiai demonstruoja nepagarbą įstatymams, tarnybos metu užsiiminėja viskuo, tik ne pareigos atlikimu, turėdami aukštesnių vadų užtarimą, belieka klausti kokia vyriausiųjų respublikos vadovų, kilusių nuo to pačio krašto, pozicija: ar viskas gerai?“

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: KĘSTUTIS JUKNIS, LIETUVOS PROFESINĖ SĄJUNGA „SANDRAUGA“

Facebook komentarai
});}(jQuery));