Naglis Puteikis mano, kad Karbauskis nekariaus su prezidente

Naglis Puteikis mano, kad Karbauskis nekariaus su prezidente.

N.Puteikis atsakė į LL klausimus:

 

Ar R.Karbauskis turi tvirtą stuburą – kai kas sako, kad jis minkštas ir valdomas?

– Ne, kai Lietuvos sąrašą jis kvietė daryti koaliciją per praeitus savivaldos rinkimus, man pasirodė priešingai – kad jis labai geras ir patyręs derybininkas. Šiaip jis žmogus turtingas, o norėdamas būti turtingu, turi turėti geležinę valią ir gebėjimus derėtis. Nepažįstu nė vieno turtingo verslininko, kuris neturėtų tokių savybių.

Taip, tačiau ar jūs sutinkate, kad žmonės balsavo ne už valstiečius, bet prieš konservatorius. Valstiečių vietoje galėjo būti bet kas, išskyrus socdemus ir koncervus, tauta vis tiek už juos būtų nubalsavusi? Tai buvo balsavimas „prieš“,  bet ne „už“?

– Man atrodo, kad tie abu motyvai buvo susiję, viskas susidėjo kartu. Labai aiškiai matosi, kad žmonės nenorėjo socdemų ir konservatorių antrame ture. Ir norėjo kažko tokio, kas galėtų sukrėsti šią sistemą. Rinkėjai norėjo, kad šios dvi partijos būtų nušluotos ir nustūmtos nuo valdžios, ir kad jos nelemtų Lietuvos likimo. 

Tačiau pažiūrime į naujų gelbėtojų biografijas. R.Karbauskis jau 20 metų trynėsi Seime, S.Skvernelis karjerą pradėjo kelių policininku. O kas yra kelių policininkas, mes visi žinome.  Ar tokie personažai gali būti naujais tautos gelbėtojais?

– Jeigu Karbauskis laikysis lenkiško scenarijaus – t.y. sugražins Seimui parlamentines galias (bus frakcijos seniūnas, kaip Kačynskis), tai aš manau, kad jam pavyks.

O koks Karbauskiui interesas sugražinti parlamentui jo galias? V.Šustauskas mano, kad  Karbauskis yra tinginys, tingi dirbti atsakingose pareigose, todėl geriau reikalus tvarkyti iš Ispanijos

– Ne, ne. Lenkiškas scenarijus labai tinkamas Lietuvai. Politikai Rytų Europoje turi siekti sutvarkyti gyvenimą paprastiems žmonėms, kaip yra Lenkijoje.

Taip, tačiau koks Karbauskiui interesas tvarkyti gyvenimus paprastiems žmonėms. Jis savo gyvenimą jau susitvarkė. Kas jam iš to?

– Jam tai įdomu. Jam įdomu ginti viešąjį interesą. Aš pažįstu nemažai tokių žmonių, kuriems ginti viešąjį interesą yra tiesiog įdomu. Pvz., Klaipėdoje pažįstu kelis visuomenininkus, kurie atsisakė dirbti mano padėjėjais, nes tada jie būtų priklausomi.

O kaip Karbauskis gali ginti viešą interesą, jeigu bėga iš karto viską derinti į Daukanto aikštę? Juk jeigu nori ginti viešąjį interesą, tai su prezidentūra reikia mažiausiai kariauti?

– R.Karbauskis šioj situacijoje kaip derybininkas elgiasi gerai, man atrodo. 

Pažiūrėsime pagal darbus, o ne kalbas, nes kol kas girdime tik gandus?

– Taip, Seimo darbotvarkė parodys.

Tačiau valstiečiai kažkodėl nekalba apie didžiausius skaudulius Lietuvoje – „Independence“, „Snoro“ banką ar pedofilijos istoriją?

– Nežinau, kadangi nedalyvauju koalicijos formavime, negaliu atsakyti į šį klausimą.

Aš pastebėjau, kad ir jūsų Antikorupcinę koaliciją rėmė prezidentė, ir Krivickas visur ją reklamuodavo. Nors prezidentė ir yra atsakinga už visas minėtas aferas?

– Karbauskiui vis tiek nėra kitos išeities, jis turi derintis prie prezidentės, ne ji  teiks premjero kandidatūrą.

Ar nemanote, kad konfliktas tarp valstiečių ir Grybauskaitės užprogramuotas? Ar pavyks viską suderinti?

– Manau, kad pavyks suderinti.

Gaila, tačiau klausimas – kas mokės už Snoro nusavinimą, jeigu rusai priteis pusę milijardo eurų iš Lietuvos?

– Pamatysime, kai pamatysime Seimo darbotvarkę.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));