Pareigūnas Kuolas atrinktinai sustabdė mane egzekucijai, prisidengdamas covid-19

hqdefault-2

hqdefault-2

Mes labiau saugomės nei mus saugo. Kodėl? Nesusipratimai?

Covid  19 karantinas leidžia visiems pasitemti ir būti atsakingiems, mandagiems, net paslaugiems, o gal ir besiaukojantiems dėl kitų, tai ypač šiandiena liečia tuos , kurie turi tą tvarką prižiūrėti. Prasidėjus karantinui nuo lapkričio vidurio savaitgaliais grįžtant iš kaimo į Rokiškio miestą, kur turiu butą ir gyvena šeima, jaunieji pareigūnai stabdydavo visus  ir klausdavo, kur vykstame. Užtekdavo pasakyti ir parodyti dokumentą ir praleisdavo pasakydami – pasitikrinsime. Maniau , va jau atėjo jaunoji pareigūnų karta, keičianti vyresnę septyniasdešimtųjų, kurie buvo labai ambicingi (ne visi aišku) ir vykdydavo vado nurodymą – va tą ir tą patvarkyti…Keičiasi vietomis „vadai“ ,tačiau jų kultūros ir darbo stiliaus palikimas negreit atsistatys į vietą`.

 

Tuo įsitikinti teko gan greit, kai savaitgalyje pasiėmiau šeimą į kaimą ir …netyčia tąkart tikrino ir išvykstančius iš miesto. Pareigūnas Kuolas pirmiausia liepė pasitikrint blaivybę (nors dauguma vietinių „draugų“ , kurie be reikalo nieko nestabdo – žino, kad  esu jau daug metų blaivininkas). Kas kas, bet  ne tik covid metu nevartoju, net purškiamo skysčio , ką tauta nuliniais laikė įperkamu  gėrimu (kainavo pigiau)…Daugelis  jų nuo to skysčio įtakos bandė ištrūkti , kiti   emigravo…

Bet pareigūnas Kuolas primygtinai liepė tikrintis , galbūt labai rūpindamasis mano šeima, kuri jį (ir kitus) jau buvo pamiršusi. Aš jo verčiamas į tą aparatą , kurio net tikriausiai nedezinfekuoja (KAIP TADA TIKRINS?) pūčiau penkis kartus. Paskutinį kartą – praktiškai-apžiojęs. Piršosi mintis ar taip mes suvaldysime pandemiją…

Tuo viskas nesibaigė – reikalavo kaimo nuosavybės dokumentų, neįtikino ir kad mamos gimtadienis, kai pasakiau ,kad gal per ilgai jau užsibendravome- buvo pasirinktas lengviausias kelias- grįžti . GRAŽINO skolą? Už ką nesakę.

Galiu priminti , kad Rokiškio policijoje, gal ant sienos ar kur sąsiuvinyje  mano pavardė pradėjo figūruoti, kai sukilau prieš komisarų organizuotas patyčias. Apie kurias buvau rašęs, nes buvau ypatingai didelio dėmesio zonoje. Nes tikrai kovojau su chuliganais, kurie turėjo užtarėjų ir nukreipė visą dėmesį net ne ten. Buvo vargo keliai, kurie baigėsi su komisaro išėjimu į pensiją.

Grįžęs Komisaras Čepulis man atrodė, kad netoleruos tos vyravusios saviveiklos . Kol kas to tikiuosi, bet štai ir šiandien pareigūnas Kuolas atrinktinai (šįkart jau  grįžtantį) sustabdė mane ir vėl egzekucijai. Prieš tai norėjau prisiminti, kur aš jį matęs). Pažiūrėjau pavardės – po liemene nesimatė – tada pasakė, kad Kuolas.O jis sako – Nedega numerio lemputė-liepė uždegt. Padaviau asmens dokumentą. Lempučių neturėjau. Po to  pradėjo  reikalauti visų mano nuosavybės Rokiškyje dokumentų(vos ne „,Metrikacijos liudijimo,“)ir stovėjo per  keliolika centimetrų kokią penkiolika minučių darydamas pertraukas. Nors Rokiškyje mano šeima ir aš jau  keliolika metų. O jo kolegą pas kurį buvau užsukęs dėl kilerių keliuose net pasveikinau pirmas ir tas nuėjo kur jam reikia.

O Kuolas neatlyžo-prašiau  atsitolinti nuo manęs išėmiau , net lemputę parodžiau, kad keisiu, o jis –kur siųsti man protokolus vis klausia. Aš klausiu už ką, ar kad Palangoje deklaruotas dėl to ,kad vyksta turto užgrobimo akcija ir ten covid metu apsigyveno be mano leidimo žmonės iš kito galo Lietuvos ir užvaldė viską-aišku su brolio buvusio urėdo Zarasų pagalba. Aš daromas benamiu. Ten keliama byla, o man, kur dabar lieps važiuoti pareigūnas Kuolas laukiu sprendimo, gal išlaipins ir lieps eiti? Į Palangą. Klausiu, kur man grįžti, jei jau Rokiškio policininkas sprendžia tai nuspręs. Leido pravažiuoti į priekį, ten ir pasikeičiau lemputę, apsidžiaugiau-gal šįkart negavau to prakeikto viruso. Bet ,jei taip mus valdžia saugos ,gausim, ne tik patyčias, baudą už lemputę, bet dar pridės dovanų ir tą velnią…Dėl ko visas pasaulis kovoja. Taigi būkim vieningi-prieš blogį. Ar policija prieš mūsų norus ir teises. Apsičiupinėkime ,įsižnybkime sau kiekvienas, kad nepamirštumėme, kad pareigūnams reikia rodyti viską. Neužtenka to vienintelio asmens liudijimo. Reikia vežtis ir buhalterį ar kasininką-gal galima susimokėti vietoje?

 

Liūdnoka, kai už gėrį ir supratimą –„išstatomos“ vis naujos sąskaitos? Kas iš to praturtės?.Skurdžius niekada. Kokia čia gerovės pasaulis- Valstybė, jei net prezidentams pareigūnai atjungia internetą. Pareigūnai rengdami reglamentuotas? ar ne Patyčias gal ir jaučia kažką, bet ne gerovę. Nieks nepatikės, kad  tai gali būti. O yra. Gerovę turi jausti tauta. Bet ne nuo to.

Viso šito galėtų ir nebūti, jei pareigūnai būtų nešališki. Ir pasirengę. Aukotis. Dėl Lietuvos ir jos žmonių. Motyvuokite kas galit. Ten aukščiau. Nes žmogaus neklauso, gal ir vėl algos mažos pilnai motyvacijai ir pareigos, darbo, piliečio pagarbai. Va taip sutinkame sausio tryliktą-mes  Valstybės gynėjai

JMK

 

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));