Medikai iš visos Lietuvos susirinko į mitingą prie Vyriausybės Vilniuje

Medikai iš visos Lietuvos susirinko į mitingą prie Vyriausybės Vilniuje

Kristina Sulikienė

Metų pradžia prasidėjo karingai: medikai kaip tarė, taip ir padarė – atvyko į mitingą prie Vyriausybės rūmų.

Priminsime, jog premjeras Saulius Skvernelis, kuris labiausiai suvokia policinės, o ne pilietinės valstybės modelį, iš anksto buvo apkaltinęs medikus politikavimu.

Aktyviai mitinge dalyvaujantis socialdemokratas GintautasPaluckas pažymėjo:

„Tikiuosi, jog ir kiti piliečiai eis ginti savo teisių į orų darbą, orų darbo užmokestį“.

Be kita ko, jis pažymėjo:

„Tai ne tik medikų reikalavimai yra pagrįsti: mokslo darbuotojų, mokslininkų, švietimo įstaigų darbuotojų, socialinių darbuotojų reikalavimai taip pat yra svarbūs, ir aš nuoširdžiai tikiuosi, jog pilietinė – ne politinė – pirmiausia pilietinė akcija ir judėjimas, kuriuos kėlė medikų sąjūdis, sukels tam tikrą rezonansą ir kitose grupėse. 

Vienas įstaigos vadovas man pasakė: „Aš du kartus ėjau Gedimino prospektu. Vieną – ginti parlamento, ir kitą – šiandien, nes jaučiu, kad tai yra teisinga, ir yra didelio dalyko dalis.“

Medikų pyktį sukėlė tai, jog naujoji „profesionalų“ valdžia, kuri žadėjo atsižvelgti į jų reikalavimus, iš tikrųjų delsia, jų nepaiso, o medikams ėmus judėti, premjeras ėmė vadinti tai politikavimu.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, pats medikas pagal išsilavinimą, per metus tesugebėjo kovoti savo mažąjį karą su alkoholiu, druska ir cukrumi – daugiau problemų medicinos srityje jis nepastebėjo. Medikų algos, vaistų kainos, pacientų organizacijos ir jų poreikiai, vėžiu sergantys vaikai – visos šitos temos naujajam profesionalui ministrui yra neįdomios, ir neaktualios. Be eilės jis tesugeba priimti Minedą. Pažymėtina, jog praėjusios kadencijos valdžia su trumpai dirbusiu ministru a.a.Juru Požėla sugebėjo spręsti problemas, prieš tai ministravęs medikas Vytenis Povilas Andriukaitis irgi buvo ministras, kuriam rūpėjo pacientai, todėl buvo išsiųstas dirbti į užsienį, nes labai jau jam rūpėjo medicina nei korpucijos mažinimas.

Aurelijus Veryga, susidaro įspūdis, tik giriasi kovojantis su korupcija – jeigu medikų algos prilygsta nekvalifikuoto darbo darbininkams prekybos centre, tai ir yra terpė korupcijai, ir pagrindinė prielaida jai tarpti ir augti. Protingas ministerijos vadovas turėtų suvokti. 

Įprastai apylinkės gydytojas uždirba labai mažai – apie 500 eurų. Gydytoja alga įkalinimo įstaigose ir tokia pati. Jeigu gydytojas nori uždirbti daugiau, jis turi dirbti dar ir kitoje poliklinikoje, arba jos padalinyje. Be to, jeigu nedarbingumo pažymėjimas pripažįstamas nepagrįstu, už paciento klaidas atsako medikas iš savo algos. 

Jeigu gydytojas neklauso neteisėtų sodros arba poliklinikos vadovų reikalavimų – neduoti konkretiems žmonėms nedarbingumo pažymėjimų, nesiųsti visų neįgaliųjų į komisijas, bei nesiųsti mirštančių senukų į ligonines – toks gydytojas privalo atsisveikinti su savo darbo vieta. Vėliau į tą tuščią kėdę miesto pakraščiuose nesąmones nurodinėję vadovai ir išėdę savo gabius gydytojus, neranda nieko, ir galiausiai turi atsiprašyti drastiškais metodais išvarytųjų gydytojų. Kaip pažymi sąžiningieji gydytojai „jeigu vėl bus tos pačios nesąmonės – kad neduot biuletenių, nesiųst į neįgalumą, arba kažko nedaryt, ko būtina gyvybės gelbėjimui – išeisim. Užsienyje mūsų laukia. Jeigu mūsų darbo vieta negerbia mūsų ir moka mums 500 eurų – mes negerbiam šios darbo vietos irgi“. 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));