Marija Zacharova : „Vokiečių tankai jau seniai tapo mirties ir neapykantos simboliu”

maxresdefault 3

maxresdefault 3

 

KARAS UKRAINOJE ARTĖJA PRIE KULMINACINIO TAŠKO?

Carlas von Clausewitzas savo knygoje „Apie karą” (išleistoje 1832 m.) įvedė „kulminacinio taško” sąvoką.

Kulminacinis taškas karinėje strategijoje yra taškas, kuriame karinės pajėgos nebegali vykdyti savo operacijų.

Jei atidėtume emocijas į šalį ir apsvarstytume dabartinę Ukrainoje besiklostančią situaciją, įrodymai rodo, kad Kijevo kariuomenė ir vyriausybė blaškosi ir juda atgal. Be Jungtinių Valstijų ir NATO paramos Ukraina neturi pakankamai gyvosios jėgos, amunicijos, tankų, artilerijos, oro transporto priemonių, finansinių išteklių ir pramonės pajėgumų, kad galėtų sustabdyti Rusiją. Net ir gavusi daugiau Vakarų paramos, Ukraina vis tiek neturės pakankamai karinės galios sustabdyti Rusijos puolimą.

Doug MacGregor, kaip jam būdinga, meistriškai apibendrina sunkią Ukrainos padėtį:

Mane glumina Vakarų analitikai, kurie sumenkina Rusijos puolimą Donbase palei gynybinę liniją nuo Bachmuto pietuose iki Seversko šiaurėje kaip kažkokį šalutinį, strategiškai nereikšmingą įvykį. Aš su tuo nesutinku. Nemanau, kad Rusija laukia „pavasario puolimo”. Rusijos puolimas vyksta keliais frontais, o Ukraina moka didelę kainą. Štai keletas suvestinių pranešimų, kuriuose aprašomi pastarųjų poros dienų veiksmai:

Vagnerio PMC šturmo būriai puola 10-osios Ukrainos oro desantininkų pajėgų pozicijas Razdolovkos apylinkėse, taip pat juda į vakarus nuo Sakko ir Vanzetti kaimo link Vasiukovkos.

Toliau vyksta susirėmimai Krasnaja Gora ir Paraskovjevkos apylinkėse . Priešas patiria didelių nuostolių: ukrainiečių vadovybė Slaviansko kryptimi iš Krasnaja Gora atitraukė atskirus 46-ojo būrio DShV ir 147-ojo apie 116-ojo TRO dalinius .

Bachmute , „Vagneriai” įžengė į Stupkos rajoną miesto šiaurėje. Miestų teritorijose vyksta įnirtingi mūšiai. Pareiškimai apie proveržį Ukrainos ginkluotųjų pajėgų gynyboje neatitinka tikrovės – ukrainiečių formuotės ir toliau priešinasi.

Tuo pat metu dalinių dalinio pasitraukimas iš šiaurinių Bachmuto priemiesčių ir 63 mechanizuotųjų brigadų išvykimas iš miesto vakar rodo, kad ruošiamasi galimai garnizono kapituliacijai. Dabar Ukrainos ginkluotosios pajėgos sutelkia pastangas išlaikyti kelią į Chasy Jarą, kad išsaugotų logistikos centrą.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadovybė perkelia gyvosios jėgos ir šarvuotosios technikos iš Konstantinovkos į Chasov Jaro apylinkes. Tuo pat metu rengiamos papildomos gynybos linijos pačioje Konstantinovkoje.

Rusijos artilerija masiškai apšaudo vietoves, kuriose sutelktas priešo pastiprinimas prie Konstantinovkos – Chasov Jaro – Bachmuto plento.

https://t.me/Slavyangrad/31998

Jungtinės Valstijos, Vokietija ir kitos NATO partnerės padarė lemtingą klaidą, bandydamos padidinti savo paramą Ukrainai, siųsdamos menką skaičių tankų ir naujų ginklų, pavyzdžiui, nuo žemės paleidžiamų mažo skersmens bombų (GLSDB). Užuot išgąsdinusi Rusiją ar padidinusi spaudimą Maskvai persvarstyti savo karines operacijas Ukrainoje, neseniai paskelbta Vakarų, ypač JAV, karinės pagalbos plėtra tik dar labiau užgrūdina Rusijos ryžtą. Netikėkite mano žodžiais. Pasiklausykite aistringų Marijos Zacharovos pastabų būtent šiuo klausimu. Ji yra nepalenkiama ir išsamiai paaiškina, kad Rusija šią grėsmę suvokia kaip naują nacių palikuonių bandymą padaryti tai, ko nepavyko Hitleriui:

Paskutinis ir nesusijęs, bet svarbus dalykas. Pateikiau nuorodą į dokumentą (Global Counterspace Capabilities), kuris atskleidžia ir blaiviai parodo, kokius karinius pajėgumus didžiosios šalys yra sukūrusios ir dislokavusios karui kosmose. Tai neleis jums užmigti naktimis.

PASAULINIAI KOVOS SU KOSMOSU PAJĖGUMAI

Štai ištrauka iš santraukos:

Saugumo požiūriu vis daugiau šalių siekia panaudoti kosmosą savo kariniams pajėgumams ir nacionaliniam saugumui stiprinti. Dėl didėjančio kosmoso naudojimo ir priklausomybės nuo jo nacionaliniam saugumui vis daugiau šalių taip pat ieško galimybių kurti savo kontržvalgybinius pajėgumus, kurie gali būti naudojami siekiant apgauti, sutrikdyti, paneigti, sumenkinti ar sunaikinti kosmoso sistemas.

Kovos su kosmosu pajėgumų egzistavimas nėra naujiena, tačiau su jais susijusios aplinkybės yra naujos. Šiandien yra daugiau paskatų kurti ir galimai naudoti puolamuosius kovos su kosmosu pajėgumus. Taip pat didesnės galimos jų plataus naudojimo pasekmės, kurios gali turėti pasaulinį atgarsį ne tik karinėje srityje, nes didžioji pasaulio ekonomikos ir visuomenės dalis vis labiau priklauso nuo kosmoso panaudojimo.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));