skip to Main Content

M. Puidokas: pataisų dėl vaiko teisių pateikti Seime leista nebus

 

 
Paskelbta: 2018-12-10 22:06 Autorius: ekspertai.eu
M. Puidokas. Nuotr. facebook.com
M. Puidokas. Nuotr. facebook.com

Seimo teisininkai stabdo žaliojo valstiečio Mindaugo Puidoko inicijuotas pataisas vaiko teisių apsaugos sistemai, jose įžvelgę galimus prieštaravimus Konstitucijai, pranešė naujienų agentūra BNS.

Seimo kanceliarijos Teisės departamentas išvadoje pažymi, kad objektyviai nustatyti asmens patirto skausmo lygmenį nėra įmanoma, nes patiriamo skausmo mastas (laipsnis) iš esmės priklauso nuo kiekvieno skausmą patiriančio asmens individualiai.

„Įstatymu sudaroma prielaida nebaudžiamam imtis prieš vaiką veiksmų, sukeliančių jam fizinį skausmą, nes objektyviai sukelto skausmo įvertinti neįmanoma, tik subjektyviai – smurtavęs asmuo galės gintis, nesuvokęs, kad nukentėjęs vaikas patyrė žymų skausmą“, – rašoma teisininkų išvadoje.

Reaguodamas į tai, visuomeniniuose tinkluose Seimo narys teigia, kad „mūsų valstybė sunkiai serga“.

„Pataisų dėl vaiko teisių pateikti Seime leista nebus. Kviečiu visus piliečius ir nevyriausybines organizacijas padėti, telktis ir parodyti politikams, kad demokratinėje šalyje svarbiausius sprendimus priima žmonės! Užtenka tyčiotis. Aktyvuokime 68 LR Konstitucijos straipsnį ir surinkime 100.000 piliečių parašų, kad įstatymo pataisų dėl vaiko teisių paketą Seimas privalėtų svarstyti, o migloti teisiniai aiškinimai nustotų dangstyti vaikų ir šeimų skausmą. Prašau dalinkitės šia žinia, nes aš tikiu Lietuva ir kiekvienu iš Jūsų. Mes galime tapti aktyvūs, vieningi, stiprūs ir ryžtingai pradėti gydyti valstybę. Artimiausiomis dienomis pateiksiu informaciją apie tolesnius veiksmus“, – pranešė M. Puidokas.

Susiję:

Naujiena: Lietuva, pertvarkydama vaiko teisių apsaugos sistemą, nesirėmė nė viena valstybe

logo bottom
Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));