Lietuvos kariuomenė vėl prisidirbo su viešaisiais pirkimais

Lietuvos kariuomenė vėl prisidirbo su viešaisiais pirkimais

Kristina Sulikiene

Kai vyko vadinamasis ”Ievutės skandalas”, ir Ievutės bylą komentavo įvairaus plauko “gynybos specialistai”, tada žinantys žmonės pasakė: ir vėl turbūt Lietuvos kariuomenė praplovė milijonus pirkimuose. Todėl dėmesio nukreipimui yra keliamas skandalas, kad kažkas kažkur ne taip kažką pasakė apie kažkokią Ievutę. 

Ir ką jūs manote –  nepraėjo nė mėnuo, vėl skamba kariuomenė, šį kartą ne šaukštais, bet apranga, kojinėmis ir “triusikais”.

Perka daiktus iš firmų, kuriose – nulis darbuotojų.

Tai kas gaų gale atlieka pavedimą? Arba kas sandėlyje išduoda tas prekes, kurios perkamos?

Šventoji dvasia, angelas Gabrielius ir visi Šventieji?

Lietuvos kariuomenės piktnaudžiavimas pasiekė neregėtas aukštumas dar pernai metų rugpjūčio mėnesį, kai paaiškėjo, jog už kažkokius peilius ir šaukštus mokėta šimtais, o patys daiktai stovi numesti sandėlyje. Tada ministras Olekas rodė į kariuomenę, o Žukas – į KAM. “Čia ne aš kaltas”, kaip maži vaikai susipešę smėlio dėžėje, elgėsi karo vadai.

Svarbiausia pervesti draugeliams pinigus, o ar daiktai naudingi – koks skirtumas.

Lietuvos kariuomenėje ne paslaptis, kad kariai vaikščiodavo nuskalbtomis ir netgi suplyšusiomis uniformomis (niekada nepamiršiu, kaip Rukloje atrodė man mokymus vedę “kariškiai” – kariškis save turi gerbti pradėdamas nuo uniformos – Rukloje net majorai vaikščiojo geltonomis uniformomis…), o jiems būdavo paaiškinama, kad kažkoks viešasis pirkimas nepasisekė.

Iš tikrųjų pinigai būdavo pervedami, o uniformos stovėjo sandėliuose. Važiavau į tuos sandėlius, prikrautus uniformų, ir gavau ten 2 naujus komplektus – nes paaiškinau, kad man suplyšusios netinka, aš ne suplyšėlių gvardija, aš Lietuvos kariuomenėn įstojau. Pasakė vadai iš 8-osios rinktinės “supratome”, išrašė mašiną, nuvykome į sandėlius ir gavome man 2 naujas eilutes, naują striukę. Šimtai naujų eilučių liko kiurksoti sandėliuose, nes kitiems – nereikia. Kiti savęs negerbia. 

Tokie skandalai,kaip auksiniai šaukštai, šakutės, ir triusikai – parodo tikrąjį LK vadovybės ir žemesniųjų “šestiorkų” veidą. 

Iš tikrųjų kariuomenėje laikoma, kad geras karys tas, kuris viską susiperka, nuo triusiko iki šakutės.

Po šios elgetų kariuomenės išėjusi į atsargą tiek užpykau, kad prisiekiau nemokėti nei vieno euro daugiau, nes iššvaistomi milijonai, o tada “skreginama”.

Ir, nelaimei užsirašiau į chorą, kuris prisistato esantis Lietuvos kariuomenės.

Pačią antrą repeticiją iš manęs buvo jau reketuojama 5 eurai, o koncertui – dar 5. Susimokėjau už tai, kad galėčiau koncertuoti. Daininkas moka bilietą, o klausytojai – ne. Panašiai kaip tarnaujant kariuomenėje: per įvairius apmokymus plaunamos smegenys, kad susiperka viską nuo kojinių iki triusikų visi. Net tualetinį vežamės, dėstė man vienas iš vadų. 

 Didesnio idiotizmo nebuvau mačiusi: po to, ką mačiau LK – dabar gi reikėjo susimokėti už laisvalaikio veiklą, nors choras kuris yra porivatus, už LK patalpas nemoka nei cento. Naudojasi vandeniu tualetiniu popieriumi – kurio trūksta LK – ir dar reketuoja iš užsirašiusių į chorą. Normali praktika, bet nelabai normali normaliai mąstančiam, ir žinančiam, kokie pinigai cirkuliuoja juodojoje LK kasoje. 

Taigi, jeigu kalba eina apie kairuomenę, tai ten apiplyšimas, supuvimas, ir “skladkės”, juodos kasos. Turi susimokėti, jeigu nori būti ten kur, esi, šiuo atveju aš esu LK rezerve, ir Karininkų Ramovės užsiėmimai man priklauso nemokamai. Ne – ten karaliauja civilės “bobos”, kurios ne tik renka pinigus, bet ir prekiauja kiaušiniais. Vakarais galite užeiti į Ramovę, rasite visiškai neblogų kiaušinių po 1,8 euro. Iki kokio absurdo nueita, tačiau pabuvus tame šou niekas nebestebina: juk Rukloje patalpas valo civilės valytojos, o maistą ruošia privati firma. Kai apnuodija šauktinius kokiu šūdu, nuteisti jų pagal karo įstatymus negali – jie privatininkai, nepavaldūs neadekvatiems vadams, kuriems gal ir tinka visa šita betvarkė. Niekur pasaulyje nerasi, kad kariuomenėje pilna virėjo etatų, tačiau maistą ruošia privati firma. Tačiau Lietuvoje, brolių ir svainių kariuomenėje – būtina plauti pinigus, nes kitaip nebūsi “kietas”. 

Viename batalione kariai pamatę šautuvus be optikos, paprašė vadovybės leidimo nusipirkti optiką, sako, kažkur išvogta, gerai, mes nusipirksime, tik leiskite.

NEGALIMA.

Vogti iš kariuomenės – galima, padėti kariams vykdyti tarnybos pareigas – NEGALIMA.

“Kare su Rusija” ir toliau ginsimės su šaukštais šakutėmis, kojinėmis, ir triusikais.

Tiesa, šitos visos gynybos priemonės bus naujutėlės – nes stovi sandėliuose nenaudojamos.

O firmų, kuriose nėra nei vieno darbuotojo, direktoriai ilsisi kažkur Maldyvuose, ir į klausimus neatsako: per brangu. Ofšoras dar nepervedė pinigų.

Kada sėdintys valdžioje suvoks, jog LK reikalinga tik aferistams plauti pinigus?

O kalbėti apie triusikų ir kojinių vagystę negalima, nes “ginklų pirkimų” sandoriai neviešinami”. 

Paimkime ir įvardykime tiesiai.: “

-vagių valdžia, vagių valstybė, Landsbergis vagis, vagių ir Vyriausybė” (dainavo Algis Ramanauskas – Greitai, aršus konservatorius).

O kad niekas nesuvoktų, kokio masto yra kariuomenės išvogimas, yra rėkiama apie tai, kad Rusija- Marsas ir Džibutis puola, yra finansuojami nieko nebaigę saldžiūnai, kurie rėkia netgi Ievutės byloje, lyg Ievutė būtų nužudę Rusijos desantas.

O visame tame fone vėl išlenda auksinės šakutės.

Įdomu, o generolui Žukui vėl nenukris nei vienas plaukas nuo galvos, nes jis neva “ne prie ko”?

O kiek jis yra “ ne prie ko” savo paties vadovaujamoje kariuomenėje?

Ar Lietuvos kariuomenei turi vadovauti visiškai nesigaudantys asmenys: tada yra labai gerai.

Suguldysime karius po tankais, o patys vadai išskris į Maldyvus, arba į Lurdą melstis, kaip nutiko 2015 05 12, kjai Seimas bandė Žukui už akių pakeisti Konstituciją: kad skelbiant karą Rusijai, jis negalėtų dėti veto Grybauskaitei. Kuriai senatvėje susisuko marzamas, ir jai reikia kariauti su Rusija: ji praspjovė Landsbergį – šis karą Rusijai skelbdavo tik anekdotuose. 

Vargšas kariuomenės vadas net nežinojo apie Gynybos tarybos naikinimą – meldėsi Lurde. Melstis už taiką yra labai gerai.

Bet retkarčiais reikia domėtis LK reikalais. Ypač, kai plaunami milijonai.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));