Kas turtingesnis – JAV ar Rusija?

 

Vladimiras Troščenko

Vinstonas Čerčilis kartą yra pasakęs „Aš tikiu tik ta statistika kurią suklastoju pats“.

 

Pradėsiu tekstą nuo Lietuvos realijų:

Pamenate apykvailį fizikos laborantą, kuris tapęs Lietuvos premjeru pradėjo nenuilstamą kovą su baisiomis mokesčių nemokėtojomis – saulėgrąžų pardavėjomis. Jis išdidžiai gyrėsi jog jo valdymas bus įrašytas į ekonomikos vadovėlius. Kaip jis techniškai nugalėjo krizę nuskandinęs Lietuvos žmones brangiose paskolose. Tai etaloninė, univere dresiruotos Darvino beždžionės, gyvenimo filosofija. Juk sovietinės sistemos laborantai, ugdydami savo pasaulėžiūrą prišnerkštuose bendrikuose, visada pavydžiai žiūrėjo į baisias spekuliantes – turgaus bobutes, kurios galėdavo sau leisti valgyti šlapią dešrą du kartus į savaitę, kai tuo metu jie „tokie mokyti ir protingi“ misdavo vien silkių galvomis su bulvėmis „mundūruose“. Kai dar dalyvavau Lietuvos politikoje daug tokių mačiau. Vienas jaunas politikas (beje irgi fizikos doktorantas) man ilgai pasakojo, kad pinigus valdo ne tie žmonės, juos turi valdyti IŠSILAVINĘ piliečiai. Kai nusibodo jo postringavimų klausyti, uždaviau tik vieną klausimą: „O tu per savo gyvenimą nors vieną litą uždirbai?“. Pasimetė ši – „Lietuvos viltis ir ateitis“. Tie sėdintys prie mūsų valstybės vairo, ar jie nors kartą ką nors uždirbo? Aš nekalbu apie biudžetinę alga už kavos gėrimą, nusuktus įvairių fondų pinigus ir valstybinių užsakymų šėryklas. Realiai kokį nors verslą ar darė? Be abejo ne. Todėl ir šis iš purvo į valdžią pakilęs laborantas (neaišku kuo užpildyto kubilo ant pečių nešiotojas) nedelsiant pradėjo žiaurias akcijas prieš tuos kurie sugeba save maitinti. Natūralu, kad po to smulkus verslas Lietuvoje mirė, o viena iš laboranto priešių – bobulė (baisioji spekuliantė) Kauno turguje netgi mirė iš tikrųjų, nuo širdies smūgio, kai ją nešančią ryšulėlį daržovių pardavimui bandė sulaikyti neosovietinė Lietuvos milicija. 

Šiaip laboranto valdymą galima būtų apibūdinti vienu sakiniu:

Elektra išdaužęs visą žuvį ir mailių savo valdomame prūde, kaimo durnelis pritrūko maisto, todėl greitųjų kreditų įstaigoje, už beprotiškus procentus prisiskolino pinigų, praėdė  juos ir šį veiksmą pavadino „suvaldyta krize“. 

Jau dabar priekvailės blondinės ir įvairūs  laborantai mūsų visų vardu yra pasiskolinę beveik 18 milijardų eurų, o kadangi pasiskolino už beprotiškus procentus, ši skola ne mažėja, ji didėja milžiniškais tempais.  Kol skaitote šį tekstą mūsų visų skola padidėjo apytiksliai 2000 eurų  (nes būtent tiek per minute pritiksi procentų). Kiekvieną dieną mūsų skola šokteli TREJAIS MILIJONAIS EURŲ. 

Štai čia oficialus realaus laiko Lietuvos skolos skaitiklis: http://www.2g.lt/

Atsipeikėkite iš statistikos piešiamos pseudorealybės apie tai kokie mes turtingi ir pabandykite mastyti savo galva. Ar yra turtingas tas, kas yra skolingas daugiau nei turi turto? Manau, kiekvienas bent dalį smegenų turintis pasakys, jog šis žmogus yra vergas, nes dirba vien tik tam, kad susimokėti skolas, o pabaiga bus vis viena neišvengiama – BANKROTAS. Matėme visi klestinčios (bet labai daug skolingos) statybos bendrovės RANGA IV savininko „milijonieriaus“ skridimą nosimi į šūdą. Net jo jauna  žmona, kuri prieš altorių pasižadėjo „ir turte ir varge“ nedelsiant papustė padus. Kam reikalingas ubagas?

Laisvas žmogus skolų ne turi, tai aksioma. 

Dabar grįžtam prie šio teksto temos.

Šiai dienai JAV BVP apie 17 trilijonų dolerių, o Rusijos BVP 1,4  trilijonų dolerių. Statistiškai JAV žymiai turtingesnė nei Rusija. Bet dabar žvilgtelėkime į šių valstybių skolas.  JAV valstybės skola virš 18 trilijonų dolerių ir ši skola ne mažėja, o kiekvieną sekundę didėja beveik 100 tūkstančių dolerių. (Čia oficialus JAV skolos, realaus laiko kalkuliatorius: http://www.usdebtclock.org/index.html) . Tuo tarpu Rusijos valstybės skola 408 milijardai dolerių, tai yra suvedus debetą su kreditu Rusija yra beveik 2-jais trilijonais dolerių turtingesnė nei JAV. O jeigu dar paskaičiuoti, kad JAV bendra bankinė skola yra astronominė, t.y. virš 60 trilijonų dolerių, tuomet kalbos apie JAV turtingumą gali kilti tik tarp silkių galvas su mundūrais valgančių laborantų.  

p.s. Mano tėvas paralyžiuotas, jis gyvena su manimi mano namuose. Paskutiniu metu jis man neduodavo ramybės prašymais nuvežti jį paskutinį kartą gyvenime pamatyti gimtinę, Dono Kazokų žemę Rusijoje. Kadangi jis tikrai labai greitai gesta, nutariau įvykdyti jo prašymą. Turiu gerą kemperį, todėl susiruošiau jį taip, kad galėčiau vežti paralyžiuotą žmogų, nusipirkau vizas ir išvažiavau. Grįžau prieš mėnesį. Tiesą pasakius buvau šokiruotas to, ką pamačiau. Paskutinį kartą buvau Rusijoje, kuomet  joje valdė “geriausi RUSIJOS PROTAI”, Chororkovskiai, Berizovskiai, Bumgardneriai ir t.t. šuo metu gausiai bėgantys nuo “kruvino diktatoriaus”. Tuo metu vaizdas buvo apgailėtinas, visuotinis skurdas ir griuvėsiai. “Geriausių pasaulio protų” finansuojama mūsų žiniasklaida taip pat parengė mane pamatyti badmiriaujančius rusus, bet … realybė yra kita. Neįtikėtini statybos mastai, nauji keliai nenusileidžiantys (o kai kur netgi geresni) nei Vokietijos, naujos įmonės, supermarketai kokių Lietuvoje net nepamatysi, vos ne kiekvienam miestelyje  IKEJOS (ten tai parduotuvės ubagams, kaip ir visoje Europoje išskyrus Lietuvą, kur čiukčių IKEA kažkoks neveikas visuotinis fetišas, panašiai kaip ir čiukčių bankai ), mašinos keliuose apie 70 proc. naujos, algos tokios kad už 1000 dolerių nerasi darbininko, laukai užsėti, sodai tęsiasi tiek, kad akis nemato pabaigos ir t.t. Už kiekvieną gimusi vaiką išmokama 10 tuks dolerių. Elektra, dujos, benzinas 4 kartus pigesni nei Lietuvoje. Mano teta, mokytoja mažame kaimelyje, o kaimo mokytojams Rusijoje būstas, elektra ir dujos nemokamai. Mano dėdė visa gyvenimą važinėjęs Ladomis, pasitiko mane visiškai nauju (iš salono) Chevroletu. Paklausiau ar dideli procentai kreditui, nusijuokė. Koks durnius ima kreditus. Atėjai sumokėjai ir pasiėmei. Aplink kiekvieną bažnytkaimį Rusijoje visų pasaulio „autobrendų“ salonai.  

p.p.s. Šiaip galima būtų prirašyti įspūdžių paklodes nesustojant, apie tai kaip pasikeitė Rusija po to, kai visokie “geriausi protai” Zingeriai, Guogos, Donskiai, Vinokūrai, Landzbergiai,… oi atsiprašau Chodorkovskiai, Berizovskiai ir pan. buvo iškrapštyti iš valdžios, bet mano įspūdžiai ne šio teksto tema, todėl gal kitą kartą.

Vladimiras Troščenka

Facebook komentarai
});}(jQuery));