KTU bendruomenė Neringoje pasodino 2 tūkst. kalninių pušų sodinukų

KTU bendruomenė Neringoje pasodino 2 tūkst. kalninių pušų sodinukų

 

„Gamtos grožis, jūros ošimas, pokalbiai su draugais ir sielai mielas darbas – vis tai sukuria tobulo penktadienio kompoziciją. Tokios vertybės ir tradicijos kaip ši sujungia pavienius žmones į nuostabią bendruomenę. Labai džiaugiuosi, kad galėjau visą tai patirti ir kartu padaryti naudingą darbą“, – po medelių sodinimo Neringoje akcijos sakė Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) studentų atstovybės (VFSA) pirmininkas Edvinas Karbauskas.

 

Kasmet medelių sodinimo akciją organizuojanti KTU EVF studentų atstovybė VFSA šiemet nusprendė padėti atsodinti nuo gaisro nukentėjusius Neringos pušynus. Studentai ir dėstytojai pasodino kelis tūkstančius kalninių pušų sodinukų bei ragina visuomenę nebūti pasyvią ir aktyviai prisidėti išsaugant ir puoselėjant gamtą.

 

Šiais metais, anot Neringos urėdijos atstovų, reikia atsodinti 5 ha plotą, t. y. pasodinti apie 100 tūkst. medelių. KTU bendruomenė kartu su Kauno technikos kolegijos atstovais balandžio 8 d. popietę 0,6 ha žemės plotą apsodino daugiau nei 2 tūkst. kalninių pušų sodinukų. Urėdijos atstovai tikisi, kad toks Kauno aukštųjų mokyklų poelgis įkvėps ir kitų universitetų bei kolegijų bendruomenes prisidėti bei atsodinti likusį išdegintų pušynų plotą. 

 

„Mūsų stiprybė yra bendruomenėje, juk kartu per tokį trumpą laikotarpį galime nuveikti tiek daug. Geri darbai tampa užkrečiančia veikla, skatinančia prisidėti prie įkvepiančių tikslų, todėl tikrai tęsime šią idėją ir kituose nuo gaisro nukentėjusiuose ar iškirstuose miškų plotuose“, – žada KTU EVF dekanė Edita Gimžauskienė.

 

KTU bendruomenė po intensyvaus darbo jėgas atgavo vaikštinėdami prie jūros, pasistiprindami ant laužo keptu maistu ir dalindamiesi savo įspūdžiais.

 

„Nors kelionė buvo ilga, tačiau visuomet buvome kartu. Tai nuostabi patirtis. Buvo verta prisidėti prie tokios gražios visuomeninės akcijos“, – sakė KTU EVF rinkodaros koordinatorė Asta Valaitytė-Brish.

 

Neringos urėdija nuolatos laukia savanorių bei bendraminčių ne tik pušynų atsodinimui, tačiau ir kasmet čia vykstančioms visuotinėms talkoms. Gaisrai Kuršių nerijoje yra opi problema, kurią reikia nuolatos spręsti tam, kad galėtume išsaugoti šią unikalią Lietuvos vietovę.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: EGLĖ ŠLIURPAITĖ, KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS

Facebook komentarai
});}(jQuery));