Kreiptasi į Teisėjų tarybą dėl jų nepriklausomumo

Kreiptasi į Teisėjų tarybą dėl jų nepriklausomumo

Lietuvos advokatūra oficialiai kreipėsi į Teisėjų taryba, atsižvelgdama į paskutinio meto įvykius, susijusius su paaiškėjusiomis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų bendravimo su teisėjais aplinkybėmis.

Advokatų taryba, atstovaujanti visą advokatų bendruomenę, yra susirūpinusi dėl demokratinės valstybės teisinei sistemai kilusių iššūkių ir teisėjų nepriklausomumo.

Toks advokatų bendruomenės susirūpinimas kilo po šių metų gegužės 12 dieną Seimo plenarinio posėdžio, kurio metu STT direktorius Žydrūnas Bartkus, atsakydamas į Seimo narių klausimus, teigė, kad STT, vykdydama savo funkciją, bendradarbiauja tiek su prokuratūra, tiek atskirus klausimus spręsdama ir su teismais.

„Pareigūnų bendravimas su teisėju pats savaime nėra draudžiamas“, o „atsižvelgiant į tai, nebuvo kreiptasi dėl leidimų (į teisėjų savivaldą), tam kad būtų galima paaiškinti situacijos teisėjų“, –  sakė Ž. Bartkus Seimo salėje, gegužės 12 dieną, atsakydamas į Seimo narių klausimus.

Advokatų tarybos nuomone, tokie svarbios ikiteisminės tyrimo institucijos vadovo teiginiai, išsakyti Seimo plenarinio posėdžio metu verčia pagrįstai sunerimti dėl teisėjų nepriklausomumo, kuris yra demokratinės teisės viršenybe grįstos teisinės sistemos pagrindas, galimų pažeidimų.

Atsižvelgiant į tai, advokatų bendruomenė prašo Teisėjų tarybos įsitikinti, ar STT tiek savo pareigūnų veiksmais, tiek ir vėliau dėl jų atlikdama tyrimą nepažeidė ar nesudarė sąlygų pažeisti teisėjų nepriklausomumą.

Facebook komentarai
});}(jQuery));