Kovoje dėl valstybinio sklypo mokyklai Pilaitėje – paminamos Konstitucijos nuostatos

Kovoje dėl valstybinio sklypo mokyklai Pilaitėje – paminamos Konstitucijos nuostatos

 

Iniciatyvos „Už valstybinę mokyklą Pilaitėje“ nariai šiandien rengia piketą Vilniuje, V. Kudirkos aikštėje siekdami atkreipti valstybės vadovų ir visuomenės dėmesį į netoleruotinus, Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatas paminančius veiksmus bei ketinimus.

 

Iniciatyvos autoriai pabrėžia nerimą keliančias tendencijas, kai Seimo nariai nesislėpdami užsiima lobizmu, kišimusi į vietos savivaldos klausimus, o Vyriausybės vadovas atvirai pasisako už vieną religinę bendruomenę bei smukdo pasitikėjimą valstybe, viešai menkindamas savivaldybės reputaciją.

 

„Esame aktyvūs pilaitiškiai, kuriems rūpi, jog mūsų sparčiai besiplečiančiame rajone visi gyventojai turėtų sąlygas į visiems prieinamą ir nediskriminuojantį ikimokyklinį bei mokyklinį ugdymą. Tai, kas Konstitucijoje yra įtvirtinta kaip prievolė, – teigia vienas iš iniciatyvos narių Paulius Jakutavičius. – Pilaitė yra išskirtinis Lietuvos mikrorajonas, kuriame pirmokai 2017 metais sudarė daugiau nei 1 proc. visų Lietuvos pirmokų, vienintelė progimnazija nesugeba jų sutalpinti.“

 

„Džiaugėmės, kai aktyviųjų Pilaitės gyventojų pastangomis buvo pasirūpinta, jog vieninteliame mokyklai tinkamame valstybinės žemės sklype buvo nutarta kuo greičiau pastatyti naują mokyklą ir sumažinti įtampą“, – sako pilaitiškė Dileta Nenėnė.

 

Tačiau Savivaldybei paskelbus apie savo planus, į tą patį sklypą pretenzijas ir norą statyti nevalstybinę katalikišką mokyklą pareiškė Vilniaus Arkivyskupija.

 

Nepaisant to, kad Vilniaus m. savivaldybė jau pradėjo parengiamuosius mokyklos statybos darbus, pakeisti šį sprendimą užsibrėžė Seimo Švietimo ir mokslo komiteto dauguma (ir asmeniškai komiteto pirmininko pavaduotojas Mantas Adomėnas, nusprendusi kreiptis į LR Vyriausybę, kurios vadovas viešai jau išsakė savo palaikymą Arkivyskupijos planams, ir rekomenduoti sklypą paskirti katalikiškai mokyklai.

 

“Tai jau nebėra vien lokalus vieno miesto vieno mikrorajono vienos mokyklos klausimas, nes akivaizdžiai ignoruojami ar net pažeidžiami Konstitucijos principai bei dvasia” – teigia vienas iš iniciatyvos „Už valstybinę mokyklą Pilaitėje“ narių, Tolerantiško jaunimo asociacijos pirmininkas Artūras Rudomanskis.

 

„Lietuvos Respublikoje nėra valstybinės religijos, todėl mūsų pozicija – valstybės turtas pirmiausia turėtų tarnauti visos visuomenės reikmėms, – pabrėžia P. Jakutavičius. – Valstybinės žemės sklypo sklypo perdavimas konfesinei organizacijai, kai yra stygius vietinių pasaulietinių mokyklų, prieštarautų Konstitucijos dvasiai. Tik pasaulietinė valstybinė mokykla užtikrina tikėjimo (ar netikėjimo) pasirinkimo laisvę ir įvairovę.“

 

Tuo tarpu aukščiausių valstybės vadovų ir Seimo narių vienos iš tradicinių religinių bendruomenių protegavimas, reiškiant nepasitikėjimą savivalda, yra netoleruotinas.

 

Piketo organizatoriai įteiks kreipimąsi LR Vyriausybės atstovams su reikalavimu sustabdyti puolimą prieš valstybinės mokyklos statybos Pilaitėje, Tolminkiemio gatvėje, planus ir išsaugoti galimybę vaikų tėvams leisti savo vaikus į pasaulietinę mokyklą, kurioje užtikrinamos tikėjimo ar netikėjimo pasirinkimo teisė.

 

Taip pat pradedami rinkti parašai peticijoje, adresuotoje Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei, prašant atkreipti dėmesį į susiklosčiusią situaciją ir padėti užtikrinti, jog būtų laikomasi Konstitucijoje įtvirtintos pasaulietinės valdžios ir religijos atskyrimo principų, aukščiausiosios įstatymo leidžiamosios ir vykdomosios valdžių nesikišimo į Konstitucijoje įtvirtintą savivaldybės teisę pagal Konstitucijos bei įstatymų apibrėžtą teisę veikti laisvai ir savarankiškai.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ : ARTŪRAS RUDOMANSKIS, TOLERANTIŠKO JAUNIMO ASOCIACIJA

Facebook komentarai
});}(jQuery));