Kokia Skvernelio ir Šimonytės atsakomybė dėl pandemijos valdymo mirčių ?

covid

covid

Kokia Skvernelio ir Šimonytės atsakomybė dėl pandemijos valdymo mirčių

Antanas Baskas

2021 09 07 dienai Lietuvoje nuo KOVID viruso mirė 4612 žmones, Kinijoje 4636 (joje gyventojų beveik 500 kartų daugiau nei Lietuvoje), Australijoje mirė 1044 (gyventojų beveik 10 kartų daugiau), Norvegijoje mirė 822 gyventojai, joje jų 5 milijonai, Lietuvoje gyventojų 2,8 milijono). Su COVID-19 Lietuvoje siejama 9214 mirčių (tiesiogiai 4612 ir netiesiogiai 4602), Netiesiogiai, t. y. neužsikrėtę mirė dėl sumažėjusios medicinos pagalbos gydyti kitas ligas. Daugelis valstybių turėjo kelis kartus mažesnį mirtingumą nei Lietuvos ir 2020 metais, kai nebuvo vakcinų. Tai lėmė naudotos pandemijos valdymo priemonės, kurių daugelis vakarų valstybių tarp jų ir Lietuva iki šiol nenaudoja. Jose vyrauja nuomonė, kad pandemiją suvaldys vakcinacijos lygis, kuris sudarys visuomeninį imunitetą. O suvaldžiusios neturint vakcinų naudojo žymiai veiksmingesnį kontaktų su apsikrėtusiu atsekimą, naudojant mobiliųjų telefonus, fiksuoti, kur viešose vietose asmuo buvo ir kurį laiką. Lietuvoje kontaktų atsekimas, klausinėjant. Vėluodama metus Vokietija irgi pradėjo naudoti mobiliuosius, fiksuoti lankymąsi viešose vietose kontaktų su užsikrėtusiu atsekimui.

Kita veiksminga priemonė naudota Lietuvoje tik patekimui į gydymo įstaigas yra temperatūrą turinčius neįleisti. Tailande temperatūrą matuoja ir ją turinčius neįsileidžia į visas parduotuves, restoranus ir kitas viešo susibūrimo vietas.

Padėjo suvaldyti viruso plitimą ir turėjusių kontaktą su sergančiuoju, nesilaikančių karantino, baudimas dešimtimis tūkstančių dolerių.

Kinijoje mažiausia santykinai mirčių ir dėl to, kad už nesaugojimą apkrėsti kitus gresia ir kalėjimas, o už nesisaugant apkrėtimas kitų  gali būti baudžiamas ir mirtimi.

Ar ne nusikalstamas aplaidumas, kad Skvernelis ir Šimonytė nenaudojo ir nenaudoja daugelyje valstybių  priemones, padėjusias suvaldyti viruso plitimą neturint vakcinų ir vakcinavus mažesnį procentą gyventojų nei Lietuvoje.

Kad vakcinacija be veiksmingo kontaktų atsekimo ir griežto turėjusių kontaktą su sergančiuoju karantino, nepavyksta suvaldyti viruso plitimo rodo ir vakcinavimo vieno iš lyderių Izraelio statistika. Vakcinuota 8 milijonai, viso gyventojų 9 milijonai, naujų užsikrėtimų kasdien fiksuojama virš 10 000. Pradėta vakcinacija trečia doze, aiškinama, kad reikia ruoštis ir ketvirtai dozei.

Man tie, kurie nesisaugo apkrėsti kitus yra potencialūs žudikai, o premjerai, kurie nenaudojo ir nenaudoja priemonių, kurios daugelyje valstybių padėjo sumažinti mirčių skaičių 2020 ir2021, yra netiesioginiai žudikai.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));