Kiek kartų priešui pavyko pralaužti gynybą ir kiek kartų šiame kare lietuviams pavyko smogti rusams?

Kiek kartų priešui pavyko pralaužti gynybą ir kiek kartų šiame kare lietuviams pavyko smogti rusams?

 11

 
Paskelbta: 2017-02-27 07:46 Autorius: ekspertai.eu
screen shot 2017 02 24 at 10 30 32

Vasario 22 d. Seimo valdyba susitiko su karinės žvalgybos pareigūnais.

„Parlamentarai iš jų išgirdo, kad šiuo metu išskirtinis dėmesys skiriamas kibernetinių atakų grėsmėms“, – skelbiama valstybinio transliuotojo LRT publikacijoje „Karinės žvalgybos pareigūnai: ypatingas dėmesys skiriamas kibernetinių atakų grėsmėms“.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas pabrėžė, jog pagrindinis iššūkis nacionaliniam saugumu šiais metais bus Baltarusijoje ir Rusijoje rengiamos pratybos „Zapad 2017“ bei kibernetinės ir informacinės atakos.

„Praėjusią savaitę NATO ir Vokietijos vadovų dėmesio centre atsidūrė ir suklastota naujiena iš Jonavos, apie neva vokiečių karių išprievartautą paauglę“, – apie vieną informacinių atakų skelbiama ir valstybinio transliuotojo LRT laidoje „Panorama“.

Tuo pačiu informuojama, kad tebetiriama, iš kokios šalies šis pranešimas apie išprievartautą paauglę siųstas Seimo pirmininkui bei kitiems politikams.

Nusižengiant visiems teisiniams reikalavimams, viešai visur skelbiama, kad tebevykstant tyrimui vis tik jau aišku, kad nusikaltimas – suklastotos naujienos išsiuntimas – yra Maskvos darbas.

„Manoma, kad jas (pratybas – red. pastaba) lydės Rusijos kibernetinės ir informacinės atakos. Viena tokių Maskvai nepavyko, kai buvo bandoma sumenkinti į Lietuvą saugoti rytines NATO sienas atsiųstus Vokiečių karius. Buvo skelbiama, kad esą neblaivus būrys karių išprievartavo Jonavos rajono vaikų globos auklėtinę penkiolikmetę našlaitę“, – rašoma LRT straipsnyje.

Ši žinia kiekvieną dieną iki dabar įkyriai kartojama ir kituose Lietuvos žiniasklaidos kanaluose.

ekspertai.eu komentaras3 07

Moralas šiuo atveju paprastas – provokatoriai, dirbantys atsakingose Lietuvos institucijose, prieš paleisdami bet kokią savo naujai sugalvotą provokaciją, apgalvokite bent jau kelis žingsnius į priekį, nes kiekvieną kartą atrodote kaip pamokų neišmokę pradinukai.

Ekspertai.eu primena, kad viena įspūdingesnių Lietuvos atsakingų asmenų sugalvotų provokacijų įgyvendinta 2014 metais, kai esą Rusija užsimojo prieš pusantro tūkstančio lietuvių, atsisakiusių tarnauti sovietų kariuomenėje.

Šią propagandinę antį plačiai darniu choru skleidė visi be išimties didžiausi nepriklausomi Lietuvos portalai bei valstybinis transliuotojas. Taip pat tuometinis Krašto apsaugos ministras ir, be abejo, gausi konservatorių gvardija, vadovaujama beretmeisterio.

Net Valstybės saugumo departamentas tuos Lietuvos Respublikos piliečius, kurie 1990–1991 metais atsisakė tarnauti sovietinėje kariuomenėje, primygtinai ragino nevykti į Rusiją, Baltarusiją, kitas ne Europos Sąjungos ar NATO valstybes.

vsd%20perspejimas

Kai šia operacija pasidomėjo ekspertai.eu, labai greitai paaiškėjo, kad tokią provokaciją sumanė ir paskleidė Lietuvos pareigūnai, musę išdidinę iki dramblio ir pasėję, kaip jau įprasta, dar vieną baimės baobabą. Iš tiesų Rusija kreipėsi tik dėl vieno buvusio kario, nes pastarasis tiesiog buvo kažkokioje byloje įtariamas padaręs nusikaltimą (kas šios Lietuvos organizuotos gėdingos provakacijos nežino, apie tai būtinai paskaitykite ekspertai.eu publikacijose, visos nuorodos teksto apačioje).

Tad dabar, nujausdami dar vieną galimą klastotę, ekspertai.eu kreipiasi į Seimo NSGK pirmininką.

Kai vyksta karas, pavyzdžiui, Donbase, yra suskaičiuojamas kiekvienas į vieną ar kitą pusę iššautas sviedinys, skaičiuojami žuvusieji ir sužeistieji, skaičiuojami sugriauti gyvenamieji pastatai ir panašiai. Su ta statistika, kurią pateikia tarptautiniai stebėtojai bei kariaujančios pusės, karo metu visi gali susipažinti.

Kai vyksta kibernetinis informacinis karas, taip pat turėtų būti viskas užfiksuota, suskaičiuota ir paviešinta.

Kaip žinoma, mūsų šalies viešojoje erdvėje kiekvieną dieną skelbiama, kad Lietuva nuolatos patiria kibernetines ir informacines atakas iš Rusijos.

Ekspertai.eu prašo Seimo NSGK pirmininko pateikti visą informaciją nuo 2014 m. pradžios, kiek ir kokių kibernetinių ir informacinių atakų iš Rusijos sulaukė Lietuva.

Paprasčiau kalbant – reikia tęstinio sąrašo, kokia šių Rusijos atakų padaryta žala Lietuvai, kiek ir kokių atakų pavyko atremti, kiek kartų sėkmingai apsiginta, kiek kartų priešui pavyko pralaužti gynybą ir kiek kartų šiame kare lietuviams pavyko smogti rusams.

Matydama visą kruopščiai surinktą ir susistemintą statistiką, tauta galėtų dar labiau susitelkti šiam naujųjų laikų karui, vykstančiam kiekvieną sekundę kompiuteriuose, telefonuose, kino ir koncertų salėse, prekybos centruose, turguose, virtuvėse ir t. t.

„Toks paviešintas Rusijos hibridinių-informacinių-kibernetinių atakų sąrašas padėtų paneigti sklandančius gandus, kad Rusijos, nors ir kaip provokuojamos, priversti pulti tradicinio karo ginklais nepavyksta, tai reikia kažką susifantazuoti, kad puola bent jau kibernetiniais-hibridiniais“, – sakoma kreipimesi į V. Baką.

skirt

Susijusias nuorodas apie minėtą, tyliai nuėjusią į užmarštį pačios Lietuvos organizuotą provokaciją, esą Rusija siekia teisti visus lietuvius nepanorusius tarnauti sovietų armijoje, paskutiniaisiais Sovietų Sąjungos gyvavimo metais, rasite čia:

Screen%20Shot%202017 02 27%20at%2007 32 17

Vytautas Landsbergis: dėl posovietinės Rusijos priekabiavimų teisinėje srityje

Ministras J. Olekas: „Tolimesnį skambinimą ir informavimą nutraukėme“

Provokacija dėl pusantro tūkstančio dezertyrų, tai labai žema ir bjauru

Rusijos prašymas gautas dar vasarą, byla iškelta vienam žmogui, tačiau skambinama ir įspėjami visi

Prokuratūra: „Gavusi teisinės pagalbos prašymą prokuratūra reagavo tinkamai ir nedelsiant“

Krašto apsaugos ministras J. Olekas: „Šiai dienai telefonu perspėti apie 700 žmonių“

Z. Vaišvila apie Lietuvos provokaciją su dezertyrais

logo bottom
Facebook komentarai
});}(jQuery));