Naujai pastatytas Santaros infekcinių ligų centras tėra slaugos namai, plaučių ventiliacija čia nevykdoma

san

san

Vardenis Pavardenis (dirbantis šiame centre, bet atsisakantis net nurodyti savo inicialus – gali nukentėti)

Štai ką radau to centro svetainėje: „COVID-19 I skyriuje šiuo metu yra 30 lovų, skirtų COVID-19 infekcija sergantiems ligoniams. Kiekviena palata izoliuota, 1–2 vietų. Visose palatose įrengta deguonies tiekimo sistema. Skyriuje yra 3 vietų Intensyvios priežiūros palata su reikiama įranga. Esant poreikiui skyriuje atliekamos hemodializės.

COVID-19 I skyriuje dirba infekcinių ligų gydytojai, gydytojai specialistai, medicinos gydytojai (šiuo metu iš viso 5,5 etato), infekcinių ligų ir kitų specialybių gydytojai rezidentai, bendrosios praktikos slaugytojos (šiuo metu iš viso 17,75 etato), padėjėjos, valytojos.”    
Kad suprasti jog šis centras netinkamas gydyti sunkios būklės ligonių, sergančių Covid-u, visa informacija skyriaus aprašyme.
Ko nėra.
Nėra intensyvios terapijos specialistų, nėra reanimatologų. Kai kas man pasakojo, kad tokie specialistai ateina iš Santarų ligoninės, bet juk gabaliukas eiti pėsčiomis.
Mažai gydytojų. Ką reiškia 5,5 etato. Etatas tai 8 paros darbo per mėnesį. Kad mėnuo būtų aprūpintas vienu gydytoju skyriuje ant 30 lovų reikia 3,75 etato plius vedėjas dieną turi etatą. Jau 4,75 etato. Vadinasi, dar lieka 0,75 etato ir tai gal įforminti iš klinikų ateinantiems specialistams apmokėti įrašius tabelyje.
Reanimacijose, kiek žinau, vienas gydytojo etatas tik kelioms lovoms, o ne kelioms dešimtims budėjimo metu. Kelios lovos turi ne tik deguonies kaukes, bet ir galimybę ventiliuoti plaučius. Kad ventiliuoti plaučius, reikalingas anesteziologas-reanimatologas, kuris turi mokėti intubuoti ligonį. Kiti specialistai to daryti nemokyti ar mokyti, bet neturi praktikos. Net daug metų specialistams pasitaiko problemų intubuojant. Teko matyti storiausią kelių šimtų puslabių medicininę knygą kuri skirta vien tik komplikacijoms intubuojant ir po jų.
Infekcinių ligų centre nėra teikiama pagalba ventiliuojant plaučius.
Tuomet tai daugiau panašu į slaugos centrą, kur slaugomi infekcijomis sergantys ligoniai. Tai rodo ir didelis kiekis kitų specialistų, kurie nėra gydytojai.
Visose ligoninėse yra kad ir kelių lovų reanimacijos, o šiame centre to nėra – tai slaugos tipo ligoninė. Tai mano nuomonė. Gal specialistai paaiškins kitaip? Bet kuo jie motyvuos kad čia kovojama dėl žmonių gyvybių. Panašu, kad kovojama labai pasyviai duodant tik deguonies kaukes. Kaži, ar kiekviena lova turi monitorius kad stebėti ligonių būklę, būklės pablogėjimą.
123218165 1008895112958477 8817909473091464645 n
Jūsų leidinyje lapkričio 1 d. rodomose nuotraukose matome lovą tikrai be monitoriaus. Su monitoriais juk yra problema kur SAM nupirko netinkamus ir jie grąžinami SAM-ui. O kas toliau. Kaži ar prokuratūra „tiksi” ar „neutralizuota” ir čia. Ar situacija jau pasikeitusi ir jie pakeisti tiekėjo.
Man tai įdomiausia – kur buvo protai, kad, perstatydami naują ligoninę, nesiruošė gelbėti sunkiomis formomis sergančius ligonius reanimacijose.
Kam gi statomos atskiros nuo kitų ligų ligoninės – infekcinės. Tam kad izoliuoti infekciją nuo visuomenės ir nuo kitomis ligomis sergančių bendrose ligoninėse, stabdyti jos išplitimą gydymo įstaigose. Lietuva turi infekcines ligonines, bet pavasarį virusine infekcija užsikrėtę pacientai buvo vežami Į bendro tipo klinikų reanimacijos skyrius kur medikai migruoja į kitus skyrius konsultacijoms, darbui. Štai ir dabar Santaros klinikose daugybė sergančių medikų. Kur analizė kodėl užsikrečia medikai, jos niekur iki šiol neradau.
Nuo pat Covid-19 pradžios visi užsikrėtę buvo guldomi ne į šių ligų centrą o į ligoninę kuri nėra infrekcinių ligų paskirties. Pavasarį ir vasarą infekcinių ligų centras Covid-u sergančių nepriėmė ir tada ten nebuvo to 30-ties lovų skyriaus, tikrindavau vis jų tinklalapį. Jį organizavo gal antrai bangai bet iki šiol, jis galimai, tinkamai nedirba. 5,5 etato gydytojų tokiam dideliam skyriui kai per parą dirbą vienas ar du gydytojai – ar ne mažoka. Jei tik slauga – tada pakanka. Dar klausimas kokie tai specialistai. Kai dar vasarą mačiau kad šiame centre dirba tik infektologai – tai jie tikrai ne intensyvios terapijos specialistai dirbti su dirbtine plaučių ventiliacija.
Žinot, gyvenu kaime, tai žinau kas yra namas, miegamasis, virtuvė, vištidė, gyvulių tvartas ir kiemas. Įsivaizduokit visa tai viename kai iš tvarto eini tiesiai į miegamąjį su mėšluotais guminiais ir šienu aplipusia striuke. Žmonės statė priestatus, koridorius kur nusiaudavo, nusirengdavo purvinus drabučius. Santaros klinikos man primena tvartą miegamajame. Kaimo žmogus be išsilavinimo suprasdavo saugos priemones, o kaip gi su tais supratimais SAM-o kabinetuose?
Anksčiau, kai Santarų infekcinėje ligoninėje gulėjo TBC sergantys – buvo operuojami plaučiai, buvo reanimacijos skyrius nes ten gulėjo mano pažįstami. Tiesiog, įdomu. Kam atiteko po ligoninės ardymo monitoriai ir plaučių ventiliavimo prietaisai. Negi juos išmetė į savartynus. O gal kur guli brangiai kainuojantys aparatai ir apie juos kažkas užmiršo. O gal nuėjo pasivaikščioti į „kairę”. Man dabar labai įdomu kur operuojami ligoniai. Juk jie yra infekciniai pacientai. Ar vežami operuoti į neinfekcines operacines. O gal, dar baisiau, neoperuojami visiškai ir merdi su vamzdeliais šonuose kurie statomi procedūriniuose kabinetuose Antakalnio skyriuje. Tuomet, tikėtina, miršta negaudami pagalbos. Jei operuodavo, vadinasi, tai buvo vienas iš TBC sergančių gelbėjimo būdas kaip ir kokio auglio operavimas. Ar atsirado kitų daugiau efektyvumo turinčių gydymo būdų nei operacija. Kas ją pakeitė. Man daugiau panašu kad tai padarė besmegenis ar tas kuris turėjo tikslą pastatyti ligoninę pigiai, kuriant butaforines paslaugas jose ir plaunat pinigus sau per statybines UAB.
Aš galiu klysti, nesu specialistė, bet turiu daugybę negalavimų ir vieną dieną galiu atsidurti tokioje panašioje į butaforines paslaugas teikiančioje bet kurioje medicinos sistemos įstaigoje kur man nebus tinkamų specialistų ir manęs, sergančios kokia infekcija, niekur nepervež kad pajungti plaučių ventiliavimą. O juk dirbau visą gyvenimą ir sumokėjau už gydymą per 35 metus kurio dabar galiu negauti. Ieškau jau tinkamo advokato kad pasiruoštų kaip, negavus už sumokėtą paslaugą, reikės prisiteisti iš tų kas iš manęs už tai per darbdavį surinkdavo iš atlyginimo net man jų nepačiupinėjus.
Kaži, o kiek gi plaučių ventiliavimo prietaisų Lietuvoje turi atsargoje visos ligoninės. Mat turiu žinių kad net reanimacijose su tik keliomis lovomis ne visos lovos turi galimybę, ir neturėjo anksčiau, ventiliuoti plaučių. Tai apie kokią atsargą galima kalbėti.
Nežinau ar ši ataskaita yra. Jei yra, gal jūsų laikraštis gali SAM-o paklausti.
Taigi, darytina išvada, kad dažnai žiniasklaidoje girdėtose frazėse iš SAM ministro ar kitų specialistų visą vasarą iki spalio protrūkio kad „situacija valdoma” yra niekuo nemotyvuotas tuščias mulkinimas raminant niekuo neparemtais skambiais žodžiais. Ruošė 30 lovų, žinoma, nurašė tam šimtus tūkstančių, o turim slaugos vietas kaip senelių slaugos namuose. Ar aš klystu?! Rajonuose nėra jokių zonų, atskirų įėjimų kaip pas mane kaime į tvartą ar miegamąjį. Atvež virusu sergantį ar ateis į darbą medikas namuose nuo vaiko užsikrėtęs virusu – židinys. O dirbti nebus kam nes ten, rajonų ligoninėse jau dabar jų svetainėse randu kiek ir kokių specialistų ieško. Vadinasi, trūksta jau iki židinių jose.
Facebook komentarai
});}(jQuery));