Kas Lietuvoje gražiausias, mieliausias ir meiliausias? G.Nausėdos moto – „skaldyk ir valdyk”

Grazuolis

Grazuolis

Kas Lietuvoje gražiausias, mieliausias ir meiliausias? Naujieji reitingai stebina

Vladimiras Matvejevas
Ir vėl žmonių viltis ir prioritetus tyrė socialinių tyrimų bendrovė „Vilmorus”. Apklausos rezultatus cituoja Lietuvos žiniasklaida

Lapkričio 29 – gruodžio 7 dienomis bendrovės darbuotojai apklausė daugiau nei tūkstantį žmonių ir įvertino populiariausius Lietuvos politikus bei partijas.

Ar žinote, kaip vyksta apklausos ir kaip veikia reitingų agentūros? Tai brangus ir pelningas verslas. Tokių tyrimų klientai dažnai yra didelės politinės partijos, veikiančios per jų kontroliuojamas žiniasklaidos priemones. O klausimai, kuriuos tada Lietuvos gyventojams pateikia agentūros darbuotojai, yra griežtai suderinti su klientu. Kaip žinia, stiklinė būna pusiau tuščia arba pusiau pilna. Viskas priklauso nuo atskaitos taško.

Skvernelis pažadėjo išspręsti Narkevičiaus atsistatydinimo klausimą
Taigi, naujausiame nuomonių tyrime pagrindinis akcentas buvo ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio reitingo kritimas nuo 50,7 proc. spalio – lapkričio mėn. iki 42,9 proc. lapkričio – gruodžio mėn. Ir jei anksčiau ministro pirmininko nesąžiningi žmonės per teismo politologus bandė sumažinti reitingą, kaip kozirį naudodami Skvernelio onkologinę liga: atseit, eik gydytis, tai dabar nuosmukį jie aiškina… asfaltuotu keliuku link premjero namų. Kartu galima tęsti iki begalybės susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus temą ir taip daryti spaudimą vyriausybės vadovui.

Pirmadienį prezidentas Gitanas Nausėda išsikvietė Saulių Skvernelį „ant kilimo” ir vėl pareikalavo Narkevičiaus atsistatydinimo. Atseit, „nesavarankiškas” šis ministras. Dėl bet kokios priežasties jis skambina ir tariasi su savo partijos „Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga” lyderiu Valdemaru Tomaševskiu.

Galima pamanyti, kad konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis neskambina seneliui ir neprašo patarimo, ką daryti susidariusioje situacijoje.
Beje, priminsiu, kad koalicijos susitarimą visada pasirašo politinių partijų vadovai. Jų nuomonė yra lemiama sprendžiant svarbiausius valstybės vidaus ir užsienio politikos klausimus. Taigi, prezidento argumentas apie Narkevičiaus „priklausomybę” nuo Tomaševskio skamba, švelniai tariant, juokingai.

Yra programinės partijos nuostatos, su kuriomis ji ėjo į rinkimus ir kurias bando įvykdyti.

Jis jums ne Dalia — kodėl smunka Nausėdos populiarumas
Vienas pagrindinių „Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos” ir „Rusų aljanso” pažadų visada buvo „kova su korupcija”. Matyt, Narkevičius pradėjo su ja kovoti pagrindiniuose Susisiekimo ministerijos padaliniuose — „Lietuvos pašte” ir „Lietuvos geležinkeliuose”. O kas, kaip žinote, garsiausiai rėkia: „Laikykite vagį”? Toliau, mielas skaitytojau, pagalvok pats. Grįžkime prie reitingų. Juose Narkevičius įvardijamas kaip nepopuliariausias vyriausybės ministras. Matyt, jis užmynė ant kojos pažangiausiems korumpuotiems pareigūnams.

Pastebėtina, kad patys nepopuliariausi politikai yra trys lenkai. Apklausos duomenimis, 52% rinkėjų išreiškia nepasitikėjimą Jaroslavu Narkevičiumi, 47% — „Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos” lyderiu, 47% ir 42,3% vidaus reikalų ministre Rita Tamašuniene. Už jų šiame antireitinge yra „Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos” pirmininkas Ramūnas Karbauskis — 40,1 proc., o valdančiosios Socialdemokratų darbo partijos lyderis Gediminas Kirkilas — 33,8 proc. Tai yra, visa valdančiosios koalicijos viršūnė.

Skaldyk ir valdyk

Dabar pažiūrėkime, kuo, remiantis ta pačia apklausa, dabar pasitiki Lietuvos rinkėjai. Na, prezidento lyderystė kol kas abejonių nekelia. Gitanas Nausėda pirmauja populiariausių politikų sąraše. Tiesa, jo reitingai vis mažėja. Šiandien jis jau yra mažesnis nei 70 procentų (69,3). O prieš du mėnesius valstybės vadovu pasitikėjo rekordinis 82,5 proc. respondentų. Sputnik Lietuva jau atkreipė dėmesį į 10 proc. Nausėdos reitingo kritimą lapkritį (72,8 proc.). Pasirodo, kad prezidentas taip pat ne be nuodėmės. Bet kol kas jis lyderiauja.

 

Grazuolis

Gitanas Nausėda Briuselyje
LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTAS

Nausėda „sudegino visus tiltus” tarp Lietuvos ir Rusijos

Tačiau ant antrojo pakylos laiptelio pirmą kartą per karjerą Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius du kartus pakilo aukštyn (50,7 proc.). Tai yra, pagrindiniu Lietuvos užsienio politiniu veikėju — prezidentu — žmonės vis mažiau pasitiki, o jo dešiniąja ranka tarptautinėje arenoje — Užsienio reikalų ministerijos vadovu — labiau. Keistas nesusipratimas, jei nekreiptume dėmesio į šiuos politikus populiarumo reitinge.

Trečioje vietoje — Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis (45,2 proc.) ir jauniausias Europos Komisijos narys ES istorijoje Virginijus Sinkevičius. Uždaro penketuką premjeras Saulius Skvernelis. Visi jie, išskyrus prezidentą, yra valdančiosios koalicijos, kuriai vadovauja LVŽS, kurios lyderis Ramūnas Karbauskis, statytiniai, kuriais liaudis, atrodo, nepasitiki. Keista.

Bet viskam yra paaiškinimas. Linkevičius visada buvo oportunistas ir, siekdamas išlaikyti savo postą, nesiryžo atsisakyti narystės socialdemokratų gretose. Pranckietis atvirai išdavė LVŽS ir šiandien yra opozicijos, o ne koalicijos Seime idėjų transliuotojas. O jaunasis Virginijus Sinkevičius savo politinėje karjeroje nevengia išdavystės.

Anksčiau Europos Parlamento narys iš LVŽS Stasys Jakeliūnas savo „Facebook” paminėjo, kad nepalaikys Sinkevičiaus kandidatūros į EK, nes, jo manymu, dirbdamas vyriausybėje, jis atstovauja verslui labiau nei Lietuvos gyventojams. <…> Pasak jo, Sinkevičius daro politinę karjerą, nepaisydamas moralės principų ir tam tikrais atvejais išduodamas konkrečius jaunus žmones, savo kolegas.

Taigi, dėl tam tikrų priežasčių reitingų lyderiai dažniausiai yra „potencialūs išdavikai”. Tačiau kur yra partijos „Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai” lyderiai (konservatoriai), kuriais, remiantis ta pačia apklausa, labiausiai pasitiki Lietuvos rinkėjai (16,9 proc.)? Klausimas, be abejo, įdomus.
Jų nematęs ir negirdėjęs rinkėjas priims apklausos rezultatus už gryną pinigą, o suinteresuotas asmuo susimąstys. O tokių beveik trečdalis Lietuvoje. 11 proc. kategoriškai teigė, kad nedalyvaus rinkimuose, o 20,8 proc. teigė nenusprendę, už ką balsuos 2020 metų rudenį.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

 

Read more: https://sputniknews.lt/columnists/20191217/10905617/Kas-Lietuvoje-graziausias-ir-mieliausias-ir-meiliausias-Naujieji-reitingai-stebina.html

Facebook komentarai
});}(jQuery));