Kas jei ne medikai ir tauta turi lemiamą žodį kovoje su covid 19?

Kas jei ne medikai ir tauta turi lemiamą žodį kovoje su covid 19?

O ką pasakytų Valdžios gerbiami  ‚rinkejai“,BALSUOJANTYS UŽ PAŠALPAS?

Kasdien Vyksta kovos  su covid19 nauji etapai, kur bandoma išgryninti tiesą ir kovos metodus su šia klastinga šio šimtmečio pabaisa.

Dėl visko yra pagalvota-taip skelbdavo reklama parduotuvėje. Turime veik visi išmaniuosius ir neišmaniuosius mechanizmus, prietaisus dar televizorius skirtus reklamai ir propagandai, ne pramogai ar tikroms žinioms. Informacijos srautai veikia visuomenę ne visada mobilizuojančiai. Tai veikia ir medikų bendruomenę, kuri visada yra priešakyje šių iššūkių. Jiems ypatingai sunkūs laikai.

Atrodo mūsų  šviesi tauta, mūsų mokslininkai, medikai -tik už ją atrodo kažkas vis pagalvoja. Tada pagalvodavo ir dabar pagalvoja. Ar ne tie patys dabar „politikais“ vadinami  sprendžia, su kuria liga ar Valstybe reikia kariaut, kurią nugalėto kuriai iš vakaro pasiduot, kuri tarnyba  ar valdyba gydo profesionaliau, kuri tyliau, o kuri turi gaivinti jau sunaikintą sritį, kuri vaistinė ,ir kokią vakciną gali parduoti?, o kokios medikai  negali turėti ir  naudoti.

TSRS, kurią visi priversti pamiršo, nes taip buvo liepta dar gerokai anksčiau ,nei atsirado covid19 paskutinė šio viruso serija, jau  kūrė galimybes apsisaugoti nuo įvairių žmoniją pulsiančių bjaurybių, ar kuriamų biologinių monstrų ,bet tie darbai ir tada sukurtas potencialas galutinai nebuvo sunaikintas. Tad kodėl dabar rusų (ar lietuvių)mokslininkai negali sukurti tokios vakcinos ,kuri netiktų net tų laikų mūsų klonams, kurie labai tada keikė vakarus.

O dabar jie susistygavo veik vienodai, kad tada kurtas virusologijos ,infekcinių ligų ir kitoks medicininis mokslas ir potencialas neva nenaudingas pasauliui?

Kiekvienas Nobelio ar V.Petkevičaitės-Bitės  premijos  laureatas yra kažko pasiekęs tad ar protingiems vyrams ir moterims, nereikia prisiminti ką jų tėvai ir seneliai darė, kai dar mūsų šalies miškuose -bunkeriuose buvo kovojama, kad tauta tikrai  galėtų savo  valdžią pasirinkti. Dabar- lengviau iškirst girias, parkus ,pakeles, kad lietuvis laisvamanis(nes tokių dar neuždraudė)negalėtų pasirinkti kuri  valdžia jam leis čia būti tikru šeimininku savo tėvynėj, nevarys lauk, nenuspręs ką ir kaip jis turi gaminti, ką galvoti ir kaip save blaiviai realizuoti išliekant vienalyčiu patriotu čia. O visokį reklamuojantys gėrimus., rūkalus, gamtos niokojimą, vertybių naikinimą, gal panaikins ir tautos natūralų dauginimąsi, kaip Dievo kūrinį?

Jau ta TSRS kėsinosi į gamtą, bet kažkaip nekontroliavo žmogaus minčių, polėkių, o dabar dar ir tai kišama po presu-būk plokščiagalvis, kaip mes. Būk išdavikas, kaip mano tėvas ar senelis su bobute, kažkaip skamba negražiai. Dar mažiems pypliams sakome būk vyras, o dideliems-būk lietuvis-tai ko valdžiai dar trūksta? Ką jai reikia ,kad pasakytumėm. Neknisk proto, neišduok Lietuvos kasdien?

To maža? Ar V.Andriukiatis ar kas kitas logiškai mąstantis medikas, ir atstovas iš  tų ,kurie turi rūpintis ne tik savo ,bet ir žmonių sveikata negalvoja, kas mums būtų tinkamiausia. Tai leiskit jiems ir   žmonėms pasirinkti ir nedarykit politikos iš sveikatos apsaugos. TAD jei kariauji su priešu TAIKOS metu  paskelbtą(nepaskelbtą) karą tu neprivalai naudotis jo šoviniais, bet juk taikos metu  galima neskatint  ginklų gamybos, nes laimėti karą prieš šį virusą  jau yra viso pasaulio reikalas, kaip ir viso pasaulio reikalas padėti teisuoliams visur.

Pykstantis bet kur  prarandamas  potencialas turėti taiką ir laimėti prieš bendrą priešą. Kas šiuo metu bendras priešas-virusas. Tad ateikime visi į protą susitvarkykime žaislus savo kieme, vystykime savo galimybes kovoti prieš  iššūkius, visus likučius mūsų infekcinių, virusinių ir kitų ligų moksle skirkime proveržiams ir kurkime savo vakciną?.Čia juk ne turgus: arba renkiesi geresnį produktą, nebūtinai pigesnį. Arba gamini. Tad ir leiskime pasirinkti ir tai daryti medikams, ypač kurių kompetencija tose srityse yra neginčijama-mes jų turime. Kad kiekvienas pakliuvęs į ligoninę žinotų, kad mūsų medicinai skirtas rimtas dėmesys ir medikams yra padedama kovojant su bet kokiu jų pacientų priešu.

Juk jau metai  vyksta mobilizacija, tad ‚nesipjaukime“ visi tarpusavyje prieš BENDRĄ visų mūšį.

„Laimėkime“

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));