Kaip sudominti jaunąją kartą knyga?

Kaip sudominti jaunąją kartą knyga?

 

Lapkričio 12 d. Kauno apskrities viešosios bibliotekos Senųjų ir retų spaudinių skyriuje vyko pristatomasis projekto „Senosios knygos slėpiniai“ renginys, kuriame dalyvavo kelios dešimtys Kauno miesto ketvirtokų.

 

Virtualaus žaidimo pristatymas

 

Renginyje buvo pristatytas naujas virtualus žaidimas „Knygos kelias“. Jį išbandę vaikai pasigamino rankraštinę knygą ir atsispausdino knygą pirmąja spausdinimo mašina. Taip pat sužinojo, kas yra manuskriptas, inkunabulas, skriptoriumas, maca, iš ko viduramžiais buvo gaminamas rašalas, kaip veikė J. Gutenbergo XV a. sukurta spausdinimo mašina. Mokiniai virtualiai rašė gotikiniu šriftu, piešė inicialus, raižė signetus, pjaustė pergamentą, lankstė popierių, siuvo ir puošė knygą. Visiems patiko knygos užbūrimas įrašant jos pradžioje prakeiksmą, kuris senovėje atbaidydavo vagis.

 

Vaikai aktyviai dalyvavo renginyje

 

Mokiniai susipažino su knygos atsiradimo istorija, o užtvirtindami žinias sprendė kryžiažodį ir kitas užduotis, kartu su dailininku plunksna, tušu ir dažais piešė savo inicialus. Dalyvių laukė prizai (specialūs KAVB knygų skirtukai) ir vaišės, kurių metu taip pat nenuobodžiauta – ieškota obuoliukų su savo vardo pirmąja raide.

 

Vaikų ir mokytojos atsiliepimai parodė, kad projekto tikslas – sudominti jaunąją kartą knyga naudojant jiems patrauklias, virtualias priemones – buvo pasiektas.

 

Projektas „Senosios knygos slėpiniai“

 

Įgyvendinant projektą „Senosios knygos slėpiniai“, atnaujinta Senosios knygos ekspozicija ir parengta jos virtuali versija. Sukurtas produktas naudojamas edukacinei veiklai mokyklose ir bibliotekose. Šiuo projektu KAVB prisideda prie kultūros paveldo sklaidos Kauno regione, padeda mokytojams, užtikrina dokumentinio kultūros paveldo išsaugojimą ateities kartoms.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: DIANA POLIAKOVAITĖ, KAUNO APSKRITIES VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Facebook komentarai
});}(jQuery));