Kaip D.Nedzinskas Trakų senamiestį paaukštino iki 8 aukštų?

Seimo nario Naglio Puteikio pranešimas: „Kultūros paveldo departamentas įsiklausė į verslininkų ir Seimo narių lūkesčius, atverdamas kelią didelio masto investicijoms Trakų senamiestyje“

 

 

Seimo narys Naglis Puteikis konstatuoja, kad Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos (toliau – KPD) įsiklausė į verslininkų ir Seimo narių Vytauto Kernagio, Arūno Gelūno, Jono Liesio bei kitų, kovojančių už investicijas į Trakų istorinį nacionalinį parką, lūkesčius, atverdamas kelią didelio masto investicijoms Trakų senamiestyje.

 

Tokią išvadą N. Puteikis padarė susipažinęs su KPD Pirmosios nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos 2016-02-06 aktu (toliau – Aktas), kuriuo ne tik sumažinta pietinė Trakų senamiesčio dalis, bet ir numatytas įspūdingas Trakų senamiesčio aukštinimas bei tankinimas.

 

Pagal priedą Nr. 8, į kurį pateikta nuoroda Akte, perimetrinio užstatymo (kai pastatai statomi kuo arčiau gatvės) aukštingumas nustatytas iki 8 aukštų su pastoge, valdos ar net viso kvartalo užstatymas – iki 80 procentų, miesto vilų kvartaluose – iki 3 aukštų su pastoge, sklypo užstatymas – iki 40 procentų, atskirai kaip dominančių stovinčių pastatų aukštingumas – iki 7 aukštų, valdos ar kvartalo užstatymas – iki 80 procentų (priedo Nr. 8 fragmentas paskelbtas čia: http://lietuvos.link/stancikiene-prarasime-traku-senamiesti-jei-nebus-sustabdytas-galimai-korupcinis-aktas-numatantis-uzstatyma-iki-8-aukstu/).

 

Seimo narys N. Puteikis primena, kad dabar palei Trakų gatveles stovinčių pastatų aukštis yra vos 1 aukštas su pastoge, todėl sveikina KPD, TS-LKD atstovą V. Kernagį, Liberalų sąjūdžio narius A. Gelūną ir J. Liesį su įspūdingu proveržiu, kuris leis iš esmės atnaujinti, perstatyti ir pagerinti Trakų senamiestį, sumažinant jo plotą, bet padidinant aukštį ir pritaikant šiandienos poreikiams bei su kaupu įgyvendinant Dariaus Nedzinsko ir Beno Gudelio vadovaujamo verslininkų sąjūdžio lūkesčius.

 

„Sunku būtų pervertinti Kultūros paveldo departamento ir kolegų Seimo narių nuopelnus atveriant kelią progresui Trakų senamiestyje, todėl norėčiau padrąsinti juos kuo plačiau skelbti šią gerąją žinią, kviečiant visus norinčius prisidėti prie senojo miesto modernizavimo. Kuklumas šiuo atveju netiktų, nes investuotojus būtina kuo operatyviau informuoti apie išskirtines sąlygas išskirtinių apartamentų ir prekybos centrų statybai Trakuose“, – įsitikinęs Seimo narys N. Puteikis.

 

Tačiau parlamentaras atkreipia dėmesį, kad išėmus iš Trakų senamiesčio sklypus, kuriuose D. Nedzinskas planuoja statyti „Rimi“, o senamiestį paaukštinus iki 8 aukštų, D. Nedzinsko statinys gali atsidurti architektūrinėje įduboje, o tai būtų nepadoru tokį reikšmingą investicinį proveržį paskatinusio projekto atžvilgiu, todėl būtų teisinga ir proporcinga, jei KPD vis dėlto sugrąžintų šiuos sklypus į senamiestį.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));