Jolanta Blažytė : DEKONSTRUKCIJA arba ATSIKNISKITE

blazyte

blazyte

DEKONSTRUKCIJA arba ATSIKNISKITE
Stebėdama visą valstybėje sukurtą COVID statistikos bordelį, nejučia apmąstau savo vadybines patirtis ir prisimenu organizacijų valdymo pradžiamokslį. O tame pradžiamokslyje sakoma maždaug taip: „jei įmonės darbuotojas padaro klaidą, negalima jo kaltinti. Vadinasi kažkas yra negerai įmonės valdymo sistemose ir procesuose (yra net tokia MBA programa „procesų valdymas“). Už įmonės valdymo sistemų kūrimą ir sklandų jų veikimą atsako tik įmonės vadovas, kuris tas sistemas kuria bei diegia“. Iš patirties žinau, kad tokios sistemos, kuri užkerta kelią bet kokioms darbuotojų klaidoms, sukūrimas yra daug kūrybos ir vadybinės išminties reikalaujantis darbas. Todėl savo įmonių vadovus renkuosi labai kruopščiai…
Tačiau tokios praktikos galioja tik privačiame versle. Tuo tarpu valstybės valdyme – viskas atvirkščiai. Atrodytų, kad čia niekas jokių sistemų nekuria, niekas už nieką neatsako, o tik pasiima atlyginimus. Na dar pasamdo visokiausius konsultantus, kurie pakonsultuoja, kaip geriausiai sausam išbristi iš bet kokios balos..
Argi ne taip atrodo SAM ir Statistikos Departamento gyvenimas? Kad būtų aiškiau, padėliosiu, kokius pastarosiomis dienomis ėjimus žirgu atliko valdininkai, norėdami užglostyti dėl klaidingos COVID sergančiųjų apskaitos kilusį skandalą.
1. Širvintų rajono merės Ž. Pinskuvienės dėka išaiškėja šokiruojantys faktai apie sergančiųjų COVID statistiką. Betaisant statistines klastotes paaiškėja, kad iš tiesų COVIDu serga net 6 kartus mažiau LT gyventojų, nei rodo popieriai.
Na, jei toks duomenų klastojimas paaiškėtų privačiame versle, tai įmonių vadovai jau sėdėtų areštinėje. Tačiau valstybės valdyme yra viskas kitaip. Toliau seka antras valdininkų ėjimas žirgu.
2. SAM valdininkai jokios atsakomybės už tas klastotes neprisiima ir visas klaidas nurašo pėstininkams – šiuo atveju gydytojams, kurie „nepadėjo paukščiuko“. Apie valdininkų pažadą patobulinti valstybėje veikiančią ir šiuo metu labai jautrią COVID ligonių apskaitos sistemą vargšas rinkėjas gali tik pasvajoti. Valdininkai vietoj tobulesnės ir skaidresnės apskaitos diegimo daro trečią ėjimą žirgu.
3. Statistikos departamentas išplatina viešą pareiškimą, kad Širvintų rajono merė Ž. Pinskuvienė, neva, skelbia melagienas. Šiame a la moksliniame, bet labiau demagoginiame valdininkų pateiktame dekonstravime, kuris labiau panašus ne į argumentų rinkinį, bet į prarūgusį seniai pasibaigusių švenčių kisielių, eilinis skaitytojas supranta tik antraštę, skelbiančia, kad neva Ž, Pinskuvienė meluoja.
Bet dekonstruokit nedekonstravę, pati pažįstu bent 3 žmones, kurie statistiškai nuo spalio mėn serga Covidu, bet realybėje yra sveiki, kaip ridikai. Pažįstu ir moterį, kuri praėjus keliems mėnesiams nuo COVID diagnozės, sulaukė policijos, tikrinančios ar ji teisingai izoliuojasi. Todėl, asmeniškai dėl manęs, visas šitas savo dekonstrukcijas, gerbiamieji duomenų mokslininkai, galite sunaudoti vietoj Gritės popieriaus.
Toliau seka ketvirtas ėjimas žirgu.
4. Valdininkai, tikėtina išsigandę, kad nebebus pašaro žmonių baimėms maitinti, susigalvoja kitaip dėlioti mirusiųjų nuo COVID skaičius ir čia pat paaiškina, kad nuo COVID mirė beveik dvigubai daugiau žmonių, nei buvo priskaičiuota iki šiol. Neva, paaiškėjo baisūs pandemijos padariniai…. Aha, jau patikėjau…
Valdininkai dar paaiškino, kad dabar bus skaičiuojama taip: jei žmogus mirė praėjus 28 dienoms po COVID diagnozės, tai, vadinasi, jis bus miręs nuo COVID. Supratau (jei supratau neteisingai – prašau taisykite), kad jei žmogelis, pavyzdžiui, nuo onkologinės ligos pasimirs po 29 dienų po COVID diagnozės, tai jis bus miręs nuo onkologinės ligos. Bet jei jis netyčia pasimirs po 27 dienų – tai bus miręs nuo COVID? Jei teisingai supratau šį statistinį pokštą, tai noriu valdininkų paklausti tik vieno: ar jums su galva viskas gerai? Jei klystu (niekada nebijau to pripažinti), tai labai laukčiau tikslesnio ir loginio (ne demagoginio !!!!) išaiškinimo…..
Toliau seka 5 ėjimas žirgu.
5. Atleidžiamas NVSC vadovas, kuris viešai prisipažįsta, kad jį buvo norima tiesiog nupirkti. Kas pasakys, kad siūlymas tylėti mainais už solidžias kompensacijas nėra kyšis – tegu pirmas meta į mane akmenį.
Vadovas dar minėjo, kad naujų COVID atvejų skaičius yra dirbtinai mažinamas galima dėl to, kad atlaisvinus karantiną būtų galima vėl rėkti: „oi žiūrėkit, susirgimai didėja, lįskime į savo urvus iš naujo..“
Todėl, matydama tokius vyriausybės daromus žirgo ėjimus, galvoju tik viena: nenoriu būti pėstininku toje šachmatų lentoje, kurioje valdininkai bando žaisti taip, kaip kažkada žaidė didysis machinatorius Ostapas Benderis. O SAM valdininkams tiesiog noriu pasakyti: netikiu jumis, netikiu jūsų gebėjimais suvaldyti situaciją, netikiu ir jūsų skautais, sėdinčiais ekspertų grupėje. Matau, kad jūs neturite stipraus krizės valdymo lyderio, matau, kad nesusitvarkote savo darže ir negana to už tą nesusitvarkymą nebandote prisiimti nė kruopelės atsakomybės. Suprantu, kad nesiruošiate pripažinti net elementariausių savo klaidų, kurias pripažinus tiesiog visiems būtų aiškiau ir saugiau.
Todėl vienas dalykas, ką jūs dar man galite padaryti gero – tai atsiknisti nuo manęs su tais savo ekspertais, suvaržymais, bauginimais ir duomenų „mokslininkais“. Mainais už tai – ir aš pažadu nuo jūsų „atsiknisti“.
Facebook komentarai
});}(jQuery));