Islamo valstybė – tai pseudoislamiškas simuliakras

ILIV – tai pseudoislamiškas simuliakras

Aleksandras Duginas

 

Islamiškas terorizmas peržengė Šiaurinės Afrikos ir Artimųjų rytų sienas, „netikėtai“ po ekstremistų smūgiu atsidūrė Europa – sprogimai ir šaudymai vyksta nuo Bosnijos iki Paryžiaus.

Kas ir kodėl sukūrė ILIV ir kitas islamiškas teroristines organizacijas, koks jų vaidmuo ir tikslas?

Apie tai ir ne tik, pokalbio tęsinyje apie geopolitiką papasakojo Tarptautinio Eurazijinio Judėjimo lyderis, vienas iš tų, kas į mūsų politinę visuomenę įvedė ir papildė sąvoką „Geopolitika“, Aleksandas Geljevičius Duginas.

– Aleksandrai Geljevičiau, taip gaunasi, kad šiandien mūsų geopolitinis priešas, Jūros polius, kaip tai vadinate Jūs, investuoja nemažas jėgas ir priemones, teroristinių grupuočių sukūrimui, tokių kaip Al-kaina ir ILIV, kurios tiesiogine to žodžio prasme susprogdino Artimuosius Rytus. Be viso to tie patys „nuostabūs vaikinai“ dirba taip pat ir Europos Sąjungos silpninimui. Aš kalbu apie tuos didžiulius bėglių srautus, tarp kurių didelė dalis radikaliųjų elementų iš aukščiau minėtų organizacijų, kurie užtvindė Europą. Sąmoningai ar ne sąmoningai, bet vyksta islamiško faktoriaus radikalizacija, tame terpe ir europizuotų musulmonų, paimkime, pavyzdžiui Prancūziją, Vokietiją, ar Daniją. Šiandien Europos silpnėjimas faktiškai yra naudingas JAV ir Europa paprasčiausiai yra priversta žymiai giliau įsikorporuoti į atlantistinį polių, pasislėpti po „amerikietišku skėčiu“, iš čia ir antirusiška retorika.

– Teisingai, bendrai jūs viską teisingai suprantate. Dabar mes pakalbėsime žymiai plačiau apie Artimuosius Rytus ir Islamą, bet iš tikrųjų, visa tai tiesa, kadangi Europa jau pradeda suvokti atlantistinio vektoriaus bergždumą. Ten kyla vis didesnės kontinentinės tendencijos. Juo labiau, kad Europoje tokio tipo kontinentalizmas yra politinės tradicijos dalimi, pavyzdžiu, Prancūzijoje galizmas, bet net ir kairiosios prancūzų jėgos didžiąją dalimi orientuotos antiamerikietičškai.

Iš tikrųjų Prancūzijoje ši tradicija labai stipri, neveltui Olandas egzistencinio iššūkio akivaizdoje pradeda kalbėti apie aljansą su Rusija. Ir dabar bendri lėktuvnešio „Čarlis De Golis“ veiksmai, kurį Viduržemio jūroje pridengia rusų povandeniniai laivai – tai demonstracija to paties kontinentalizmo, tegu labai kuklaus, tokio susigėdusio, kuris galėtu tapti potencialiai nauju vektoriumi Europoje, tokiu turi tapti. Amerikiečiai to nenori ir bando pasiūlyti savo scenarijš per pilietinio karto provokaciją Europoje, per spalvotas revoliucijas, jie Artimuosiuose Rytuose detaliai atidirbo scenarijų.

 

Pažiūrėkime į Rimlendo zoną: Magriv, Sev. Afrika. Viskas prasidėjo nuo Tuniso, po to Libija, vėliau Egiptas, toliau Sirija, Irakas ir taip toliau. Visas šis diržas tai rodo tiesioginį JAV įsikišimą. Su įvairiausių parankinių priemonių pagalba, per laikinų sąjungininkų kombinaciją, amerikiečiai gina savo interesus.

 

Pirma, per spalvotąsias revoliucijas jie destabilizuoja regioną ir tam, kad ten nesustiprėtų realių antiamerikietiškų jėgų įtaka, tam sukuria simuliakrus.

 

Antra, kad Europa, atsibundant nuo atlantistinės hipnozės nepradėtu tame regione nepradėtu vykdyti savo interesų gynimo politiką, kuri visiškai nesutampa su amerikietiškais interesais. Europa suinteresuota taika Šiaurinėje Afrikoje, ypatingos Viduržemio europietiškos kontrolės zonos sukūrime, jiems tam sukurti trukdo Šeštasis JAV laivynas.

 

Trečia, kad neleisti atsibundančios Rusijos suverenios politikos vaidmens, tame tarpe ir islamo pasaulyje, nors, net irtarybiniais laikais, tai buvo vienas iš mūsų strategijos elementų.

Prieš visą tai yra nukreiptos spalvotosios revoliucijos, iš geopolitinio požiūrio taško tai kova už Rimlendą. Amerika manipuliuoja, formaliai deklaruojant, demokratais, bet ten demokratų nėra, ten yra 2-3 kažkokių tai „feministų“, LGBT šalininkų, bet su jais spalvotosios revoliucijos nepadarysi, dėl to reikia kažko labiau radikalaus.

 

Tuo atveju amerikiečiai kreipiasi į įprastą priemonę, su kuria jie turėjo reikalą prosovietinio režimo priešpriešos Rytuose epochoje, į islamo fundamentalizmą, dalinai tai buvo aprobuota Afganistano karo metu. Savo esme islamo fundamentalizmas tai CŽV konstrukcija, sukurta, apginkluota, organizuota.

Ideologija, žinoma čia ne demokratinė, ne amerikietiška, bet kadangi ji antikomunistinė, vienas, antinacionalinė, du, o trečia, ji ekstremistinė, visa tai leidžia būti optimaliu JAV ginklu regione.

 

Žinoma, amerikiečiai geriau remtųsi kokiais nors LGBT. Armija homoseksualų su granatsvaidžiais, su raketomis „žemė – oras“, štai amerikietiškas idealas. Atkreipkite dėmesį, kad jie visame pasaulyje remia visokias padugnes, būtent tokio tipo publika jiems artimesni.

 

Bet kadangi tokių nėra, tai tenka tenkinti islamišku analogu, tai žymiai griežčiau, žymiai baisiau, mes juos matėme Paryžiuje, jie sprogdina mūs lėktuvus, jie žudo mūsų žmones, jie daro visiškai baisius dalykus Sirijoje, žudant kūdikius, pjaunant galvas, prievartaujant moteris. Iš tikrųjų tai kita amerikietiško hardkor-šou pusė, snaf-filmai ar tiesioginis-siaubo šou. Su intelektualiąją religine islamo tradicija tai neturi nieko bendro. Tai paprasčiausiai, iš esmės, padarytas fryk-autas, analogiškas LGBT tik islamo pasaulyje, dėl to tiesioginių LGBT ten nėra, paprasčiausiai juos iš karto papjaus, arba numes nuo daugiaaukščio stogo, dažnai tai ir praktikuojama.

 

Todėl, jei ten nėra galimybės statyti ant savų, tai amerikiečiais sukuriamas tam tikras radikalaus islamizmo simuliakras. Tegu su vietinių tendencijų ramsčiu, bet vis vieną, pakėlus ir hipertrofuotai parėmus, teikiant karinę jėgą marginaliniams ekstremistiškiems ratams, su kurių pagalba jie su sukūrė kruvinų mūšių židinius: Libijoje, Sirijoje, Irake ir t.t.

 

Dėl to ILIV – tai Amerikos instrumentas destabilizuojant Artimųjų Rytų situaciją, tai CŽV spec operacija, ir taipseudoislamiškas simuliakras. Štai prieš ką mes kovojame regione. Bet u- tų jėgų stovi JAV, Jūros civilizacija.

Kalbėjosi Eugenijus Ivanovas

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));