„Irish Times“ : Malaizijos boingo numušimo virš Ukrainos įrodymai gali būti suklastoti

mh17-gros-plan-400x206

mh17-gros-plan-400x206

„Irish Times“ :  Malaizijos boingo numušimo virš Ukrainos įrodymai gali būti suklastoti

mh17 gros plan

http://www.irishtimes.com/news/world/europe/warning-of-corruption-in-flight-mh17-criminal-case-1.2468911

Olandijos vyriausybė buvo perspėta, kad baudžiamoji byla prieš tuos, kurie numušė Malaysia Airlines Flight MH17, gali būti sužlugdyta, nes Ukrainos saugumo tarnyba, SBU, kuri pateikė pagrindinius įrodymus, yra plačiai vertinama kaip instituciškai korumpuota.

Tiek teisingumo ministras Ardas van der Steur ir Olandijos prokuratūrai yra daromas vis didesnis spaudimas padaryti pareiškimą apie SBU surinktų įrodymų patikimumą po skandalų, įskaitant jos boso Valentyn Nalyvaichenko atsistatydinimą.

SBU suvaidino lemiamą vaidmenį paateikiant du įrodymus MH17 tyrime. Ji įteikė telefonų pokalbių trašus arp prorusiškų sukilėlių netrukus  prieš tai, kai į lėktuvą su 298 keleivių ir įgulos laive, smogė Rusijoje pagamina Buk raketa liepos 17, 2014.
Ji taip pat buvo atsakingas už Boeing 777 fiuzelžiažo išsaugojimą, kai numuštas laineris pabiro į gabalus Donecko regione Rytų Ukrainoje,  per 50 kv. km.

Raketų fragmentai

Tai dar neaišku, ar SBU kada turėjo tai, kas yra laikoma svarbiausiais įrodymais – du fragmentai Buk raketos, kurių kiekviena apie 13mm pločio, viena kurių buvo rasta lėktuvo kabinoje, o kita – lėktuvo kapitono kūne.

Olandijos saugumo valdyba ataskaitoje nurodė, kad minėti sakė fragmentai buvo įrodymas, kad lėktuvą numušė buk raketa 9N314M. Tokie raketos fragmentai galėjo būti dviejų Buk raketos modifikacijų 9M38 arba naujesnės 9M38M1 dalys.

Krikščionių demokratų parlamentaras Pieter Omtzigt sakė: „Yra labai mažai faktinių įrodymų apie tai, kas yra atsakingas. Dabar mes sužinome tai, kad tie įrodymai gali būti suklastoti, ir surinkti žmonių, kurie yra nesąžiningi.

Teisės profesorius Geertas-Sau Knoops sakė, kad pagrindinis dalykas šioje baudžiamojoje byloje bus kaip vertinti įrodymus.
„Mes turime žinoti, kaip SBU pasirinko tuos sukilėlius, kurių pokalbius reikia įrašyti, ir kas ir kodėl atrinko tuos žmonės, kurių pokalbius reikia įrašyti.

Simpatijos su Maskva
Skirtingai nuo kitų buvusių sovietinių respublikų, Ukraina neišvalė savo saugumo tarnybos gretų, kai ji tapo nepriklausoma 1991 metais, ir vis dar manoma, kad yra daug pareigūnus, kurių simpatizuoja Maskvai.
Dėl šios priežasties yra žinoma, kad JAV neteikia Ukrainos SBU beveik jokios žvalgybos informacijos, nes bijo, kad ji gali patekti į rusų rankas. Palydovinės nuotraukos, pvz., yra ištrinamos prieš jas siunčiat SBU.

Facebook komentarai
});}(jQuery));