„Anūkas“ slepia jo kišenėje atsiradusių milijonų kilmę (pildoma)

Austejaanukas

Austejaanukas

 

LVŽS frakcijos narė Agnė Širinskienė: konservatorius G. Landsbergis galimai slepia įtartino sandorio už beveik milijoną eurų aplinkybes ir nedeklaruoja turimų akcijų

Austejaanukas

„2018-05-16 įsigyta SEB Modern growth fondo vienetų už 750.000 eurų. Sandoris deklaruotas 2018-05-30. Pajamos gautos iš Austėjos verslo daug metų kauptų dividendų. Ryšiai su verslu deklaruoti, o gautos pajamos bus deklaruotos iki kitų metų gegužės pirmosios – taip, kaip reikalauja įstatymas“, – dėstė G. Landsbergis.

LVŽS frakcijos narė Agnė Širinskienė teigia, kad konservatorius Gabrielius Landsbergis galimai slepia įtartino sandorio už beveik milijoną eurų aplinkybes ir nedeklaruoja turimų akcijų, o tai nedera su šalies įstatymais bei politiko etikos normomis. Todėl dėl konservatorių lyderio sudaryto vertybinių popierių įtartino įsigijimo sandorio ji oficialiai kreipėsi į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą (FNTT), o Valstybinės tarnybinės etikos komisijos (VTEK) Seimo narė paprašė įvertinti nedeklaruotų akcijų faktą.

„Manau, kad konservatorių lyderis G. Landsbergis turėtų visuomenei ir kompetentingoms institucijoms paaiškinti, kokiomis lėšomis jis š. m. gegužės 16 d. įsigijo investicinio fondo „SEB Modern Growth Fund“ vertybinių popierių už 750 tūkstančių eurų ir kodėl, turto deklaracijoje nurodydamas jo paties turimų akcijų vertes, ryšio su uždarąja akcine bendrove jis nedeklaruoja privačių interesų deklaracijoje, nors to ir reikalauja Lietuvos Respublikos įstatymai. Politikų pajamos ir valdomas turtas, dalyvavimas versle, ką ir reiškia G. Landsbergio turimos akcijos, turi būti visuomenei aiškūs ir pateikti viešai tam, kad visi suprastume, jog politikas nepainioja dalyvavimo versle su valstybės valdymu ar neturi interesų, kuriuos nuo mūsų visų dėl vienos ar kitos priežasties slepia,“ – teigia Seimo narė Agnė Širinskienė.

VMI ir FNTT adresuotame Seimo narės Agnės Širinskienės kreipimesi nurodoma, kad iš konservatorių lyderio ir jo sutuoktinės praėjusių metų turto deklaracijų matyti, kad 2018 metų pradžioje šeima negalėjo būti sukaupusi tokios piniginių lėšų sumos, kokia būtų reikalinga apmokėti „SEB Modern Growth Fund“ vertybinių popierių įsigijimą.

„Net ir preziumuojant, kad pirkiniui buvo panaudotos absoliučiai visos 2018 m. pradžioje turėtos santaupos (įskaitant ir visus jo žmonos A. Landsbergienės turėtus pinigus) iki reikalingos pirkiniui įsigyti sumos trūktų kone 280 tūkst. eurų. Be to, šeima dar turi ir paskolų bei kitų finansinių įsipareigojimų“, – sako A. Širinskienė.

Seimo narė pažymi, kad per 2018 metus G. Landsbergis privačių interesų deklaracijoje nedeklaravo jokių šeimos turto pardavimo sandorių, gautų papildomų paskolų ar dovanų, dėl to ir kyla klausimas mažiausiai dėl 280 tūkst. eurų piniginių lėšų kilmės. Paaiškinimo dėl lėšų kilmės G. Landsbergis nepateikė ir žiniasklaidai, nors ji šiuo klausimu domėjosi.

„Manau, kad valstybės institucijos įvertins, ar G. Landsbergio sandoris įgyjant vertybinius popierius, turi neteisėto praturtėjimo požymių, o pats konservatorių lyderis įvardins slepiamas akcines bendroves (ar bendrovę), kurių akcijas jis asmeniškai valdo. Keista yra tik tai, kad G. Landsbergis iki šiol kategoriškai atsisako paaiškinti savo verslo aplinkybes, pavyzdžiui, naujienų portalui netikėtai pareikšdamas, jog „Nenoriu plėtoti verslo aplinkybių, dėl to, kad ne pats esu su tuo susijęs“. Kyla pagrįstų klausimų, kas dar yra susijęs su jo verslu, jei nenorima atskleisti atitinkamų aplinkybių?“, – klausia A. Širinskienė.

Registrų centras praneša, kad „Anūko“ žmonos Austėjos Landsbergienės valdoma UAB „Vaikystės sodas“ 2017 m. gavo 853 tūkst. eurų pelno, gavęs 4 mln. eurų pajamų.

Kitaip sakant, „Vaikystės sodo“ pelnas siekia beveik 25 proc. 

 

 

austejos

 

Austejosparama

 

Beje, „Vaikystės sodo“ auditoriaus aiškinamajame rašte rašoma, kad Austėjos Landsbergienės įmonė gavo 1,29 mln. eurų paramą iš Vilniaus ir Klaipėdos savivaldybių

 

Gabrielius, kaip paauglys, bando sukelti emocijas ir pirštu beda į suolo draugą, bet atsakymų apie save vengia. Paaiškinimo, kokio (ar kokių) UAB akcijos jam asmeniškai priklauso ir nurodytos, kaip jo valdomas turtas – iš viso nėra. Kodėl tas (ar tie) UAB nedeklaruoti privačių interesų deklaracijoje – taip pat nėra.

Aiškinimas, kad daug metų žmona kaupė dividendus kelia dar daugiau klausimų: pradedant tuo, kaip turi jaustis vyras, išlaikomas žmonos ir sudėjęs visus jos turimus pinigus į investicinius popierius, ir baigiant tuo, kad jei dividendai iš tiesų buvo išmokėti ir kaupti tikrai daug metų, kaip sako G. Landsbergis, jie jau turėjo būti apskaityti ankstesnėse turto deklaracijose kaip A. Landsbergienės piniginės lėšos (pvz. 2015, 2016 m.) ir jau nepatekti į tuos trūkstamus kone 300 tūks. eur., kurių atsiradimą tenka pagrįsti nuo 2018 m. pradžios. O gal 300 tūks. eur. dividendai per vienus metus iš švietimo srities? Tada tai jau moralės klausimas, kiek tada plėšiama nuo tėvelių ar taupoma atlyginimų sąskaita.

 

 

 

„Anūkas“ lipo ant E.Masiulio grėblio – 360 tūkst. eurų jam sunešė šeimos nariai

 

Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatoriai) lyderis „anūkas“ Garbielius Landsbergis laidoje „Patriotai“ dar 2016 m. paaiškino, iš kur pas jį atliekami 200 tūkst. eurų, kuriuos jis investavo vertybinių popeirių biržoje – pasirodo, kad tai yra visos giminės ir šeimos santaupos.

 

„Vertybiniai popieriai buvo perkami iš privačių šeimos lėšų – gautų dividendų už turimas akcijas ir santaupų, sukauptų per einamąjį laikotarpį. Sandoriai yra deklaruoti VTEK, o turto ir pajamų deklaracijose atsispindės kitais, 2017 metais“, – teigė G.Landsbergis.

 

 0masiulio

Šiais metais „Anūkas“ investavo 360 tūkst. eurų į vertybinius popierius per SEB banką. G.Landsbergis, kaip ir su kyšiu pagautas buvęs Liberąlų lyderis Eligijus Masiulis, sako, kad tai visos jo giminės paskolinti ir „sukaupti“ pinigai.

 

Tai įdomu, nes priešingai nei daugelis jaunų šeimų, kurios skolingos didelės pinigų sumas bankams už paskolas būstams įsigyti, G.Landsbergio šeima ne tik deklaruoja turinti 700 tūkst. litų vertės nekilnojamąjį turtą, tačiau ir milijoninį žmonos Austėjos Landsbergienės verslą, už kurį per elektros tarifą apmoka visi Lietuvos gyventojai, o taip pat Vilniaus savivaldybė miesto pinigais. 

 

Kitas dalykas, kad ‚anūko“ rinkėjai, pensininkai, dažniausiai įvardijami kaip „megztos beretės“,  gauna apie 200 eurų pensijas, ir neturi ko valgyti, tačiau vis tiek balsuoja „už Landsbergį“, kuris beveik atvirai tyčiojasi iš senos kartos, besitaškydamas neaišku iš kur gautais didžiuliais pinigais.

 

 

Sandorį sudaręs asmuo Deklaruojantysis
Sandoris
Kodas 16
Kategorija Vertybinių popierių sandoriai
Sandorio forma Kita
Kita sandorio šalis Juridiniai asmenys, registruoti Lietuvoje
Sandorio sudarymo data 2016.07.25
Sandorio pabaigos data
(jei sandoris nepasibaigęs, pildyti nereikia)
2016.07.25
Sandorio suma Eur 161256
Kitos sandorio salies pavadinimas AB SEB BANKAS
Sandorio objekto aprašymas INV. FONDO SEB MODERN GROWTH FUND VERTYBINIŲ POPIERIŲ PIRKIMAS
Sandorį sudaręs asmuo Deklaruojantysis
Sandoris
Kodas 16
Kategorija Vertybinių popierių sandoriai
Sandorio forma Kita
Kita sandorio šalis Juridiniai asmenys, registruoti Lietuvoje
Sandorio sudarymo data 2016.07.20
Sandorio pabaigos data
(jei sandoris nepasibaigęs, pildyti nereikia)
2016.07.20
Sandorio suma Eur 11960
Kitos sandorio salies pavadinimas AB SEB BANKAS
Sandorio objekto aprašymas INV. FONDO SEB ASIA SMALL CAPS FUND VERTYBINIŲ POPIERIŲ PARDAVIMAS
Sandorį sudaręs asmuo Deklaruojantysis
Sandoris
Kodas 16
Kategorija Vertybinių popierių sandoriai
Sandorio forma Kita
Kita sandorio šalis Juridiniai asmenys, registruoti Lietuvoje
Sandorio sudarymo data 2016.07.19
Sandorio pabaigos data
(jei sandoris nepasibaigęs, pildyti nereikia)
2016.07.19
Sandorio suma Eur 13660
Kitos sandorio salies pavadinimas AB SEB BANKAS
Sandorio objekto aprašymas INV. FONDO SEB GLOBAL FUND VERTYBINIŲ POPIERIŲ PARDA

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));