skip to Main Content
donald-cook-fegyverz

Į Klaipėdą atvyko JAV karinis laivas “USS Donald Cook”, kurį rusai buvo pavertę metalo laužu

 donald cook fegyverz

Šiandien numatytam vizitui į Klaipėdos uostą Lietuvoje atplaukia JAV karinio laivyno eskadrinis raketinis minininkas (Arleigh Burke klasės) “USS Donald Cook” (DDG 75).

JAV ambasada pranešė, kad “USS Donald Cook” apsilankymas Lietuvoje demonstruoja besitęsiančias pastangas stiprinti JAV-Lietuvos ryšius abiem šalims siekiant bendro tikslo užtikrinti taiką ir stabilumą regione.

Citata:  “Tai bus puiki proga sustiprinti ryšius bei toliau plėtoti bendradarbiavimą užtikrinant jūros erdvės saugumą ir NATO sąjungininkų saugumą Baltijos jūros regione”.  -Laivo vykdantysis karininkas, komandoras Matthew Powel, USS Donald Cook

Tiesa, nepranešama, kad dar 2014 m. kovą, tik prasidėjus pilietiniam karui Rytų Ukrainoje,  karingai nusiteikusi JAV atsiuntė tą patį eskadrinį minininką „Donald Cook“ į Juodąją jūrą, kuris turėjo pademonstruoti, kad amerikiečiai nejuokauja. Tai buvo tik pati konflikto pradžia. Prie šio laivo priskrido senas rusu bombonešis, kuris vietoj bombų užtaiso nešėsi naują elektroninį įtaisą, kurį amerikiečiai vadina „Khibiny“ (lietuviškai, matyt, kibinai). Amerikiečiai pasiruošė treniruotei, sąlyginai numušti šį seną laužą.   Bet staiga visa laivo elektronika nustojo veikti. Laivo įgulą apėmė panika, o senukas rusu bombonešis keliolika kartu apskrido bejėgiu geležies gabalu virtusi laivą imituodamas atakas.

Po to tas laivas skubiai buvo nuplukdytas taisyti I Bulgariją, kurioje 27 šio laivo karininkai parašė raportus išeinant iš kariniu jūrų pajėgu. O JAV nutarė kariauti sankcijomis, ir „kyborgų“ rankomis. Tokios tokeles. Apie šį incidentą rašė prancūzų portalas http://www.voltairenet.org/, įsteigtas žinomo Prancūzijos intelektualo Hierry Meyssan. Portalas rašo apie tarptautinius santykius.  http://www.voltairenet.org/article185860.html

 Pridedame nuorodą į šį straipsnį, o kas tingi jį išsiversti, pateikiame trumpą istorijos aprašymą:

JAV Valstybės departamentas pripažino, kad laivo USS Donald Cook įgula buvo smarkiai demoralizuota po to, kai jų laivą aplankė rusiškas lėktuvas Sukhoi-24 (Su-24), kuris nesinešė jokių bombų, tačiau tik elektroninį įtaisą. cBalandžio 10 laivas įplaukė į Juodąją jūrą, o balandžio 12 d. įvyko incidentas, dėl kurio Pentagonas pareiškė protestą. USS Donald Cook (DDG-75) yra ketvirtos kartus eskadrinis mininkas, kurio pagrindinis ginklas – sparnuotosios raketos Tomahawk, kurios gali skristi iki 2,500 km, ir nešti branduolinius užtaisus. Šis laivas veža 56 Tomahawk raketas, karo metu – net 96.

JAv minininkas yra apginkluotas labai modernia sistema Aegis Combat System. Tai integruota jūrų ginklų sistema, kuri vienu metu gali sekti ir sunaikinti šimtus taikinių. Negana to, USS Donald Cook turi keturis modernius radarus, o priešlėktuvinei gynybai jis turi daugiau nei 50 priešlėktuvinių raketų.

Tačiau rusų Su-24, kuris sutrikdė Donald Cook, neturėjo bombų, tik pintinę, kurioje, pasak Rusijos laikraščio Rossiyskaya Gazeta, buvo elektroninis įrenginys, pavadintas Khibiny.

Kai rusų lėktuvas priartėjo prie JAV laivo, šiame staiga nustojo veikti visos elektroninės sistemos, pati moderniausia Aegis sistema nulūžo, ir JAV jūrininkams teliko žiūrėti į užgęsusius savo kompiuterių ekranus.

Tada Su-24 imitavo ataką prieš bejėgį ir aklą USS Donald Cook. Rusai tarsi pasityčiodami tą manevrą pakartojo 12 kartų, tada nuskrido šalin. JAV laivas nedelsiant pasuko į Rumuniją, ir daugiau nebandė artintis prie Rusijos teritorinių vandenų.

 

 

Trumpi faktai:

Karinio jūrų laivo vizitas Klaipėdoje demonstruoja stiprėjantį sąjungininkų bendradarbiavimą bei abipusius įsipareigojimus palaikant saugumą ir stabilumą regijone ir siekį ieškoti naujų bendradarbiavimo plėtojimo galimybių su tokiais partneriais kaip Lietuva.

Vizito Klaipėdoje metu laivo įgula susitiks su žiniasklaidos atstovais spaudos konferencijoje, vyksiančioje laive “USS Donald Cook”.

“USS Donald Cook” įgulos vadas, komandoras Charles Hampton susitiks su Klapėdos vicemeru ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadu.

“USS Donald Cook” numatomi pietūs su Lietuvos kariuomenės ir valdžios atstovais. Susitikime dalyvaus ir Klaipėdos miesto meras.

 “USS Donald Cook” jūreiviai dalyvaus naujos žaidimų aikštelės “Ryto” vaikų namuose atidarymo renginyje.

Planuojamos “USS Donald Cook” ir Lietuvos jūreivių krepšinio varžybos.

Šiuo metu patruliuojantis karinis jūrų laivas “USS Donad Cook” kartu su sąjungininkais ir regioniniais partneriais stengiasi pagerinti ir sustiprinti jūrų karines pajėgas, palaikyti saugumą regione bei siekti bendrų tikslų išsaugant saugumą ir stabilumą Europoje.“USS Donald Cook” išplaukė iš Rota uosto Ispanijoje ir dalyvauja JAV 6-osios karinės jūrų flotilės operacijose, kurių tikslas yra palaikyti JAV nacionalinius interesus Europoje. Laivas išplaukė iš Rota jūrų uosto 2016 m. kovo 16 dieną.

JAV 6-osios karinės jūrų flotilės štabo būstinė yra įsikūrusi Neapolyje (Italijoje), kur kartu su sąjungininkais ir tarpžinybiniais partneriais atlieka plataus spektro bendras karines jūrų pratybas, siekdami išsaugoti JAV nacionalinius interesus, saugumą ir stabilumą Europoje bei Afrikoje.

JAV jūrų karinių pajėgų Europoje – Afrikoje / JAV 6 – osios karinės jūrų flotilės Viešųjų ryšių skyrius.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: JURGA ZELVARIENĖ, JAV AMBASADA

 

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));