H. Blumenthalis: maistas, kuris atgaivina prisiminimus

H. Blumenthalis: maistas, kuris atgaivina prisiminimus

 

Video receptai

 

Trijų „Michelin“ žvaigždučių restorano „The Fat Duck“ savininkas ir pasaulinio garso virtuvės šefas Hestonas Blumenthalis visuomet sako, kad maistas yra kur kas daugiau, nei vien tik produktų kombinacija. Jo manymu, tai yra istorija ir nuotykis visoms juslėms.

 

Siūlome keletą H. Blumenthalio klasikinių patiekalų receptų, kurie ne tik pamaitins, bet ir sukels nostalgiją, atgaivins prisiminimus. Vaizdo įrašuose H. Blumenthalis pasakoja, kaip pagaminti konkretų patiekalą, ir dalijasi savo maisto gaminimo patirtimi. Stebint kūrybinį procesą, daug galima sužinoti ir apie maisto gamybai naudojamus prietaisus.

 

„Kai kurios mano išrastos gamybos technikos būtų sunkiai įgyvendinamos be modernių šiuolaikinių virtuvės technologijų. Dažnai žmones tai baugina arba jie mano, kad zondų, skaitmeninių svarstyklių ar vandens vonelių panaudojimas kažkaip atima romantiką iš maisto ruošimo. Tačiau visa tai – aštrus peilis, maišytuvas ar šaldytuvas –  yra tik įrankiai ir priemonės, kurios palengvina maisto gaminimą ir prideda jam tikslumo, arba padeda sukurti tokius skonius ir tekstūras, kurias išgauti be šių įrankių būtų sunku“, – pasakoja virtuvės šefas savo knygoje „Hestonas Blumenthalis namuose”(„Heston Blumenthal at Home“).

 

Lengvai paruošiama nuostabaus skonio Hestono grybų sriuba

 

Pasak H. Blumenthalio, šis receptas gali būti naudojamas kaip pagrindas kitoms sriuboms. Šiame recepte naudojamas trintuvas The Boss padeda Hestonui neištaškyti sriubos, kadangi prietaisas specialiai sukurtas karštų ingredientų maišymui. 

 

Sriubai reikės:

 

10 g šitakių ir 10 g baravykų, išdžiovintų orkaitėje ir sutrintų į miltelius;

800 g pievagrybių, pjaustytų smulkiais kubeliais;

2 porų, pjaustytų plonais griežinėliais;

160 g sviesto;

2 svogūnų, pjaustytų;

1 mažos bulvės, pjaustytos;

1,5 kg daržovių sultinio;

50 g sauso baltojo vermuto;

druskos, pipirų.

Visą receptą rasite čia.

 

Keptas viščiukas, tinkamas valgyti karštas arba šaltas (salotoms)

 

Sakoma, kad nėra daug būdų, kaip blogai pagaminti viščiuką. Ir yra daugybė būdų pagaminti skanų viščiuką. Mūsų gyvenimas vis spartesnis, todėl tiesiog būtina kiekvienuose namuose turėti išmaniąją orkaitę, kuri visą sunkų darbą padaro už jus. 

 

Jums reikės:

 

1-1,5 kg viščiuko;

30 ml sauso baltojo vyno;

1 citrinos;

125 g sviesto;

juodųjų pipirų;

čiobrelių;

90 g druskos.

Visą receptą rasite čia.

 

Zefyrai, sugrąžinantys į vaikystę

 

Savo knygoje „Heston Blumenthal at Home” šefas pasakoja, kad yra tam tikras virtuvės reikmenų sąrašas, kuris privalo būti kiekvienuose namuose. Pirmiausia – skaitmeninės svarstyklės, kadangi kartais net ir mažiausia paklaida gali sugadinti patiekalą. Antroje vietoje – patikimas maišytuvas, kuris ne tik apsaugo jūsų rankas, bet ir sumaišo produktus žymiai patikimiau negu tai padarome rankomis. Abu šie prietaisai padės pasigaminti nuostabius zefyrus, kurie sugrąžins jus į vaikystę.

 

Jums reikės:

 

100 g kukurūzų miltų;

9 g želatinos;

250 g šviežių braškių;

400 g cukraus;

200 g kiaušinio baltymo;

100 g cukraus pudros (apibarstymui);

170 g gliukozės sirupo.

Visą receptą rasite čia.

 

Apie „Sage“

 

Nuo šių metų vasario mėnesio buitinės technikos prekinis ženklas „Stollar“, gerai žinomas Skandinavijos ir Baltijos šalyse, tampa „Sage“. Nors sukurtas Didžiosios Britanijos rinkai, nuo šiol jis bus naudojamas visoje Europoje, surinkdamas visus produktus po vienu stogu. „Sage“ yra senovinis angliškas žodis, apibūdinantis išmintį, todėl puikiai tinkantis įvardyti „Sage“ įrangos ir prietaisų kokybę. Novatoriški prietaisai padeda išlaikyti ir pabrėžti skonį bei struktūrą, palengvinti maisto gamybą. „Sage“ prietaisus gamina žinoma Australijos bendrovė „Breville“, įsteigta 1932 metais Melburne. Daugiau informacijos: www.sage.lt.

 

Apie Hestoną Blumenthalį

 

H. Blumenthalio vardas visame pasaulyje yra avangardinės virtuvės sinonimas ir varomoji jėga. Restoranas „The Fat Duck“ buvo įkurtas 1995 metais. „The Fat Duck“ tapo savo komerciškumo brangakmeniu, kai pelnė tris „Michelin“ žvaigždutes, ir H. Blumenthalis sulaukė daugybės ovacijų už savo žaismingus patiekalus. 2005 m. žurnalas „50 geriausių pasaulio restoranų“ („The World’s 50 Best Restaurants”) restorano „The Fat Duck“ 10-mečio proga skyrė jam pirmąją vietą (iki šios dienos restoranas išsilaikė pirmajame trejetuke).

H. Blumenthalis visą laiką žaidžia skoniais, patiekalais ir virtuvės menu. Jis bendradarbiauja su istorikais, kvepalų kūrėjais ir biochemikais iš viso pasaulio. Jos Didenybė Anglijos karalienė H. Blumenthaliui suteikė garbingą riterio titulą dėl jo investicijų populiarinant ir plėtojant britų kulinariją.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: KRISTINA JUGULYTĖ, PR SERVICE

Facebook komentarai
});}(jQuery));