Gitanas – turistas – už mūsų pinigus keliaus pamatyti Japonijos


Prezidentas vyks į Japonijos Imperatoriaus inauguracijos ceremoniją

Penktadienis, spalio 18 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė spalio 21–24 dienomis viešės Japonijoje, kur yra pakviesti į Imperatoriaus Naruhito žengimo į sostą ceremoniją ir šventinius renginius.

Darbo vizito metu Japonijos sostinėje Tokijuje Prezidentas daugiausia dėmesio skirs dvišalių politinių, ekonominių ir kultūrinių santykių su Japonija stiprinimui. Planuojami susitikimai su Japonijos Ministru Pirmininku Shinzo Abe, Parlamento Atstovų rūmų pirmininku Tadamoriu Oshima, Japonijos ir Lietuvos draugystės parlamentinės grupės vadovu Hirofumiu Nakasone.

Susitikimuose su valstybės pareigūnais bus aptarti dvišaliai santykiai, bendri projektai ir jų finansavimo galimybės energetikos ir transporto infrastruktūros srityse. Šalies vadovas kalbėsis, kaip suaktyvinti šalių tarpusavio prekybos santykius, pritraukti Japonijos verslo investicijas, stiprinti mokslo ir aukštųjų technologijų įmonių ryšius.

Vizito metu ypatingas dėmesys bus skirtas ekonominei diplomatijai. Tai – antrasis užsienio vizitas, kuriame šalies vadovas asmeniškai susitinka su verslo bendruomenės atstovais, svarstančiais apie plėtrą ir investicijas Lietuvoje.

Prezidentas susitiks su Japonijos verslo federacijos „Keidanren“ atstovais, didžiųjų energetikos bendrovių lyderiais, matysis su elektroninės komercijos ir finansinių technologijų įmonės „Rakuten, Inc.“ vadovu Hiroshiu Mikitaniu, lankysis Lietuvos ir Japonijos verslo forume, kur skaitys atidarymo kalbą.

Vizito metu Prezidentas sieks sutvirtinti Lietuvos ir Japonijos kultūrinius bei mokslo bendruomenių ryšius, dėmesio teiks Lietuvos žinomumo didinimui Tekančios Saulės šalyje. Prezidentas apsilankys Čiunės Sugiharos memorialiniame muziejuje Jaocu mieste, padės gėlių prie šio Kaune dirbusio ir Antrojo pasaulio karo metais žmones gelbėjusio japonų diplomato paminklo. Prezidento apsilankymo proga Gifu mieste bus atidengta lenta vizitui atminti.

Gifu miesto, esančio pačiame Japonijos centre, universitete šalies vadovui bus suteiktas garbės daktaro laipsnis. Šia proga Prezidentas skaitys paskaitą „Lietuva ir Japonija: kelias pirmyn“ ir susitiks su universiteto vadovu Hisataka Moriwakiu bei Gifu prefektūros gubernatoriumi Hajime Furuta.

Pirmajai poniai numatyta atskira programa. Ji lankysis Tokijo mokykloje, puoselėjančioje santykius su Lietuva, bei Keio universitete, Retų ir nediagnozuotų ligų centre, ligoninėje, Medicininių tyrimų ir plėtros agentūroje.

Vizitas į Japoniją numatytas artėjant svarbių valstybių santykių jubiliejams: 2020-aisiais bus minimos Čiunės Sugiharos 120-osios gimimo metinės, šie metai taip pat paskelbti Č. Sugiharos metais Lietuvoje, o 2022 m. – diplomatinių santykių užmezgimo 100-metis.

Pastarąjį sykį Lietuvos Respublikos vadovas su oficialiu vizitu Japonijoje lankėsi 2001 metais.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: KRISTINA KARNICKAITĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO KANCELIARIJA
Facebook komentarai
});}(jQuery));