skip to Main Content

Girti NATO kariai nukrypo Vilniuje. Nuo šablono

Петр Малеев,  Sputnik radijas, Baltijos kraštams, iš rusų kalbos išvertė Kristina Sulikienė

Ne visiems vienodai Baltijos kraštuose patinka girti NATO kariai. Ne visiems girtiems NATO kariams vienodai patinka vietiniai. Bet tai nėra baisu. Tai rusiška propaganda. 

 

Visiems aišku, jog Baltijos kraštų ir NATO santykiai gerėja kas dieną. Apie tarpusavio meilę be sustojimo kartoja Baltijos kraštų politikai ir žmonės su antpečiais už Atlanto.

 

Šalys nesigėdija demonstruoti savo jausmų demonstratyviai, kad vietinių tarpe kyla įtarimas. Kada vyras prie visų nuolat pasakoja, kaip jis myli savo žmoną, tai, greičiausiai, šie žodžiai skirti kam tik nori, tik ne žmonai. Nes jeigu santykiuose viskas yra aišku, tai viešai visiems apie tai pasakoti nė nereikia.

 

Bet tarpais ne taip viskas sklandu. Ne visiems vienodai patinka girti NATO kariai, ne visiems girtiems NATO kariams vienodai patinka veidai vietinių sostinių.

 

Su besikeičiančiomis sėkmėmis išlenda vis naujų skirtingų nesusipratimų.

 

Paskutinis atvejis įvyko Vilniuje.

 

Prie restorano dėl muštynių buvo sulaikyti 4 Olandijos kariai.

 

Nepradėsiu aiškinti jų promilių – tai jau konstanta. Kariai suorganizavo galvos traumą vienam piliečiui (pagal vieną iš versijų, jo galvos trauma egzistavo ir anksčiau, taigi, NATO kariai norėjo prisibelsti iki neištaisomo lygmens.) Todėl jie tik truputį pabendravo su policija, ir išvyko į savo dalinio vietą.

 

Aišku, bet kurį Baltijos krašto gyventoją, kuris myli NATO visa širdimi, tokie atvejai jaudina. Skaudžiausia, jog apie tai rašo spauda. Dvigubai skaudžiau, jog paviešina spaudai įvykius policija. Trigubai dar skaudžiau, ir tai susiję su tuo, jog ne visiems vietos policijai vienodai patinka  NATO kariai, dėl kurių pastoviai atsiranda darbo. O policija labai nemėgsta, kai ją apkrauna.

 

Skaudu, kad sudreba šablonai.

 

JUK GIRTAS CHAMAS SU ANTPEČIAIS – TAI RUSŲ KAREIVIS, JUK MUS TAIP MOKINO.

 

O kai stereotipai byra, gali neišstovėti TEISINGAS PASAULIO VAIZDINYS. Tai pavojinga. Labiausiai sukrečia, jog visus tokius atvejus protingai išnaudoja rusų propaganda. Būtinai papasakos, būtinai pabrėš, būtinai primins apie prieš tai buvusius atvejus.

 

Todėl politikų ir generolų susitikime, kalbant apie meilę vieni kitiems, kalbamasi ir apie rusų propagandą, kaip apie grėsmę mums visiems.

 

Kalbama ne apie muštynes, bet apie tai, ką rusų propaganda kalba apie muštynes. Susidaro įspūdis, jog jeigu bus nugalėta propaganda – tai ir muštynės išnyks pačios.

 

Kaip matote, toks priėjimas paprastas ir efektyvus. Bet egzistuoja realios išimtys: ne visi žmonės išmoko nebemąstyti, kai kurie prisimena, kas tai yra logika.

 

Taip, šie anachronizmai nyksta, bet jie dar turi jėgą.

 

Bet vien kreipti viską į propagandą, mano nuomone – yra neefektyvu. Reikalingos kitos traktuotės. Reikalinga efektyvi kontrpropaganda.

 

Pavyzdžiui, reikia paaiškinti visuomenei, jog “sunku pratybose – lengva mūšyje”.

 

Kad NATO kariai treniruojasi specialiose operacijose stiprindami visuomenę.

 

Mes daug kalbame apie tai, kad pilietinė visuomenė Baltijos kraštuose turi būti pasirengusi rusų agresijai. O kaip ji bus pasiruošusi, jeigu nemoka gauti per žandą, ir trenkti į snukį?  Galvojate, rusai su mumis ceremonysis? Vardu bau mėtys į veidą baltas pirštines. Netgi kepurės jų sunkios, ir reikia išmokti mėtyti konkorėžius.

 

Kas nors prieštaraus: o kodėl NATO kariai pratybose girti? O štai čia ir yra esmė – mokymai prigretinami prie realybės. Rusai gal blaivūs puls? Dar reikia paaiškinti, kad nelaimingiems kareiviams liepia gerti degtinę, daugelis jų neatlaiko, bet tarnyba – reikalas rimtas. Įsakymas yra įsakymas. Tada visuomenėje tik padidės pagarba vaikinams, kurie atvyko mūsų ginti. Ką, muša? Už ką muša? Už mūsų visų bendrą reikalą.

 

Matote – kitas reikalas. Vienodai, sudėliotai. Tegul rusų propaganda susilaužo į šią kietą logiką. Galiausiai, nei vienas iš informacinių veidų paaiškindami šią situaciją, nepanaudoja klasikinio posakio “muša – vadinasi, myli”. O dėl NATO meilės  pilietinė visuomenė daug kam pasiruošusi.

https://ria.ru/accents/20170709/1498057241.html

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));