Gera žinia po rinkimų – konservatoriams amen

anukas 683x1024 2

anukas 683x1024 2

Algimantas Rusteika

 

Gal baikim tas laidotuvių raudas ir pažiūrėkim į realybę. O ji ir negalėjo būti kitokia. Per praeitus prezidento rinkimus atėjo virš 57 proc., dabar – virš 59 proc. „Tylioji” Lietuva į rinkimus ir vėl neatėjo. Apklausos ir vėl nepasitvirtino…

G.Nausėdos ir I.Šimonytės elektoratai praktiškai niekaip nepersidengia su I.Vėgėlės, R.Žemaitaičio, E.Vaitkaus. Tie, kurie balsuoja už pirmuosius – už antruosius nebalsuos niekada ir jokiomis aplinkybėmis. Koks pusė procento nesusipratėlių tik patvirtina taisyklę paklaidos ribose.

Paskaičiuokim, protingieji kurmiai.

Jei Ignas būtų surinkęs visus iki vieno Remigijaus ir Eduardo balsus, šiems atsisakius ir agituojant už jį, būtų gavęs 412 118, o G.Nausėda gavo 627 851. Antrajame ture su Šimonytės ir Žalimo balsais G.Nausėda turėtų virš 961 000.

Taigi, net Ignui išėjus į antrąjį turą, jis nebūtų jokiu būdu laimėjęs ir viskas tuo pasakyta.

Kas yra gerai?

I.Šimonytė gavo 163 913 balsų mažiau negu per praeitus prezidento rinkimus. Sumetus visus per prezidento rinkimus gautus balsus į vieną krūvą dabartinė koalicija surenka tik apie 23 proc., taip kad Seimo rinkimuose jiems 100 proc. nusimato krachas.

Konservatnikams liko vienintelis variantas – koalicija su socdemais, dėl kurios pagal politinio lauko gandus jau iš principo susitarta. Tik klausimėlis – ar nieko neveikiantys, tupintys ant laktos „reitingų lyderiai” socdemai ir toliau bus rinkėjams įdomūs?

LŽVS patyrė fiasko, nes R.Žemaitaitis surijo ne I.Vėgėlės, o LŽVS balsus ir dabar jie panikuoja. Teks daug paprakaituoti net per EP rinkimus. Realiu tampa LŽVS karūnos nusiėmimas ir didžioji nacionalinės vienybės koalicija, apie kurią jau antri metai kalbu ir rašau, su neparlamentinėmis partijomis, visuomenės organizacijomis ir I.Vėgėle prieš konservatnikus+socdemus rudenį.

Tokia realybė, iššaudykim emocijas ir pamirškim tą dieną. Seimo rinkimuose grįžtam į 2019 metų situaciją, bet su daug prastesnėmis konservatnikų galimybėmis. Pergalės atveju G.Nausėda, kaip visada, prisitaikys prie to, kas yra ir netrukdys, kaip netrukdė ir konservatnikams.

Tik teks žaisti esamų elektoratų ribose, nes „tylioji” Lietuva ir vėl neatsibudo.

 

image 1
Gera žinia po rinkimų – konservatoriams amen 3
Facebook komentarai
});}(jQuery));