Gediminas Vaitkevičius dėl „vagies namo” : kaltinu Saulių Skvernelį pasinaudojus tarnybine padėtimi

Vaitkevicius

Vaitkevicius

Gediminas Vaitkevičius

 

Apie nuotykio Upės gatvėje prasmę. Negavau savo paaiškinimo, rašyto policijai įvykio vietoje, kopijos, bet atlikdamas pilietinę pareigą pareiškiu tiesiai šviesiai:

• Aš kaltinu ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, kad eidamas šias pareigas siekė savo gatvės asfaltavimo už mokesčių mokėtojų pinigus.

• Kaltinu jį pasinaudojus tarnybine padėtimi propaguoti savo gatvės asfaltavimą anksčiau už kitų, kur yra didesnis gyventojų skaičiaus ir ilgio santykis.

• Kaltinu jį piktnaudžiavus pareigomis siekiant asmeninės naudos, kai ne vieną kartą pavaldiems ministrų kabineto nariams ar tarnautojams, atsakingiems už kelius, nurodinėjo, kad jo gyvenama Upės gatvė Vilniaus rajone turi būti asfaltuojama.

• Kaltinu jį pasinaudojus Vadovybės apsaugos departamentu (prie VRM!) kaip įrankiu siekiant savo gatvės asfaltavimo. Pats susisiekimo ministrui kaip argumentą minėjo VAD raštus Vilniaus rajono savivaldybės administracijai. O VAD vadovas viršijo savo įgaliojimus reikalaudamas iš Vilniaus rajono savivaldybės administracijos asfaltuoti Upės gatvę.

• Kaltinu jį, kad esant 2017 m. STT ir Seimo kontrolieriaus išvadoms dėl neskaidraus kelių tvarkymo Vilniaus rajone, vietoj to, kad siektų skaidrinimo ir rekomendacijų įgyvendinimo, pasinaudojo šia padėtimi savivaldybės administracijoje asmeniniais tikslais užtikrinti savo gatvės asfaltavimą. Kaip dar 2018 m. nuėjo signalas į savivaldybės administraciją ir pradėtas projektavimas, patirtimi iš darbo šios savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju galėtų pasidalinti Skvernelio pažįstamas.

• Kaltinu jį, kad siekė ir pasiekė atsikratyti tik 2017 m. pradėto taikyti Kelių programos lėšų skirstymo savivaldybių projektams pagal balus (2018 m. birželio 11 d. pasitarimas dėl savivaldybių kelių ir finansų). Kitaip būtų sunku prakišti Upės gatvės asfaltavimą. Dar dirbdamas VRM ministru jis derindavo tokius lėšų skyrimo sąrašus ignoruodamas Valstybės kontrolės rekomendacijas rikiuoti projektus pagal kriterijus.

Ar būtų įmanomas toks atvejis didžiausios gerovės Europos šalyse, į kurias, deja, taip masiškai emigruoja mūsų broliai ir sesės? Ne, neįmanomas. Nei Švedijoje, nei Norvegijoje, nei Didžiojoje Britanijoje su Škotija, nei Airijoje, nei Nyderlanduose, nei Vokietijoje, nei Šveicarijoje, nei Danijoje, nei Islandijoje joks pareigūnas negalėtų net užuominos pasakyti apie savo kelio asfaltavimą. Pasidomėkime už ką praėjusiais metais atsistatydino Suomijos ministras pirmininkas. O Lietuvoje galbūt net paaukštintų?

Ministras pirmininkas Skvernelis tyčiojasi iš Lietuvos žmonių ir laiko juos kvailiais nepatraukdamas prisivogusio ministro, nors bendrininkas išklojo apie visą korupcinį tinklą. Skvernelis naudojasi dalies žmonių neapsišvietimu. Gal jie, kaip ir jis pats, nemoka anglų kalbos, kad nežino, jog minėtose Europos šalyse, apie kurių gerovę svajoja, tokio ministro pirmininko negalėtų būti. Ir būtent todėl tos šalys ir pasiekė žymiai aukštesnį gyvenimo lygį. Galbūt išeitis, kad žinantys žmonės, tarp jų ir emigravę artimieji, papasakotų apie tai nežinantiems, kad visi žinotų?..

Ačiū visiems už palaikymą, kuris sustiprina ir reiškia, kad yra už ką kovoti. Atsiprašau, jeigu neatrašysiu į komentarus, nes esu šiek tiek prie tinginio.

Už nekorumpuotą Lietuvą!??

Facebook komentarai
});}(jQuery));