GEDIMINAS MERKYS: Šlykšti cenzūra centrinėse šalies medijose

GEDIMINAS MERKYS: Šlykšti cenzūra centrinėse šalies medijose

gm

Gerbiamieji,

Šianden, prieš 13 val.,  portale www.lrytas.lt buvo pasirodęs straipsnis pavadinimu: „Saulius Skvernelis – tikras laimės kūdikis. Asfaltuojamo kelio istorija“. Faktai tokie, kad iki Skvernelio privataus namo paklotas asfaltas. Straipsnyje buvo pateikta faktinė medžiaga, kompromituojanti Premjerą, leidžianti įtarti interesų konfliktą, galimai ir neteisėtą naudojimąsi tarnybine padėtimi. Žinoma, pats Saulius sau asfalto tikrai neliejo, bet neužkirto kelio tam, kad neįsiveltų į interesų konfliktą, nesudarytų visuomenėje tokio konflikto regimybės. O tokia teisinė prievolė ir paprotinės moralės norma demokratinės valstybės politikui, vyriausybės vadovui tikrai kyla.

Ne pirmas kartas, kuomet valdžios žmogus Lietuvoje galimai neteisėtai pasinaudoja savo statusu. Žymiai baisiau kitkas. Netrukus portalo administratorius nuorodą į minėtą straipsnį išvalė ir šiuo metu jis skaitytojams, piliečiams nebepasiekiamas. Tai yra tikrų tikriausia cenzūra ir išpuolis prieš demokratiją.

Įrodymai pateikti šio laiško prisegtuke.

Faktinių aplinkybių KOMENTARAS. Viena iš svarbesnių šalies medijų aktyviai dengia vieno iš šalies  vadovų galimai padarytas korupcines veikas? Kodėl iš pradžių portalas medžiagą paviešino, o paskui išsigando ir ištrynė? Kaip žinia, G. Vainauskui ir R. Paksui iškelta byla dėl kyšininkavimo ir korupcijos. Vyksta teismai.  Ne paslaptis, kad, silpstant D.Grybauskaitei, S.Skvernelis vis labiau paglemžia po savimi  šalies teisėsaugą, turi ten neformalios įtakos.  Kas dabar paneigs, kad nebuvo duota neformali komanda iš Vyriausybės viską ištrinti?

Čia yra dugnas. Tokie iškiliausi mūsų žurnalistai kaip R. Valatka, D. Radzevičius, V. Laučius ir kiti tegul pradeda praktikuotis tylėti. Tyla – gera byla… Jei mūsų šaunusis Saulius pateks į Prezidentus, tai, panašu, kad Lietuvoje vėl atsiras kažkas panašaus į Varnių koncentracijos stovyklą. Eiliniai piliečiai jau įbauginti, o drąsesni emigravo, tad ši stovykla bus nepriklausomai žiniasklaidai….

Jei Lietuvoje yra demokratijos ir laisvos žiniasklaidos likučiai, tai ši istorija bus Sauliaus galo pradžia. Nereiks nei mėnesio ir vaikinas krausis daiktus ir iš Vyriausybės, o vėliau ir iš Seimo. Jei taip neįvyks, tai ir bus tai, ką aš nuolatos sakau.. Mūsų demokratija fasadinė. Lietuva jau seniai yra, nelyginant sovietinė Uzbekija. Jos socialinė struktūra yra tokia: a) nebaudžiami sovietiniai bajai, kuriems negalioja įstatymas, moralė; b) medvilnės rinkėjai.

Panašu, kad visi eisime rinkti medvilnės….

Pagarbiai,

Prof.habil.dr. Gediminas Merkys

Facebook komentarai
});}(jQuery));