Gal čia ir bus viena iš prasmirdusios Klaipėdos paslapčių?

uostas

uostas

Gal čia ir bus viena iš prasmirdusio miesto paslapčių?
Savivaldybės įmonė „Klaipėdos vanduo”, šimtus tūkstančių eurų mokėję už viešinimo paslaugas, apie įmonės veiklą UAB „RSV projektai”, kurios direktorius garsusis “viešųjų ryšių specialistas” Arūnas Liubinavičius, pamiršo informuoti įmones ir gyventojus, kad naudojama chemija buityje ir gamyboje yra neišvaloma ir patenka į aplinką. T.y. ne tik per žuvį patenka į mūsų organizmus, bet ir maudantis jūroje, nes neišvalytos prioritetinės cheminės medžiagos patenka ir mūsų vaikučiams į burną…
Nors mokami didžiuliai pinigai už nuotekų valymą, tačiau paslauga realiai atliekama tik dalinai. Štai tokia realybė.
“Šios įvardintos aplinkybės tik įrodo ir patvirtina faktą, kad bendrovei ir jos atsakingiems asmenims buvo žinoma ir suprantama, kad iš Klaipėdos nuotekų valyklos išleidžiamose nuotekose nustatomos prioritetinės pavojingos medžiagos”, – rašoma AAD atsiliepime.
Jame pabrėžta ir aplinkybė, kad bendrovė nedeklaruodama tokių išleistų į aplinką teršalų nesumokėjo ir atitinkamų mokesčių valstybės biudžetui.
(..)Ftalatai siejami su endokrininės sistemos ir vystymosi sutrikimais, hiperaktyvumu ir galimai net vėžiniais susirgimais.
Alkilfenoliai – tai dirbtinės cheminės medžiagos, kurios naudojamos popieriaus masės ir popieriaus gamyboje, tekstilės, apmušalų, žemės ūkio pesticidų, metalų ir plastikų gamyboje, naudojamos tekstilės pramonėje dažant audinius.
Buityje paplitusi alkifenolių rūšis – nonilfenolio etoksilatas (NPE), kuris ypač gerai žinomas dėl valomųjų savybių ir dedamas į įvairias dezinfekavimo ir valymo priemones.
„Todėl nemaži kiekiai nonilfenolių yra nuleidžiami į kanalizaciją ir aptinkami išleistose nuotekose. Šios medžiagos gali pasiekti upes, o vėliau per žuvį gali patekti ant mūsų stalo. Nonilfenoliai daro nepataisomą žalą žmogaus endokrininei sistemai, gali išsivystyti tam tikros vėžio rūšys, atsirasti nutukimas, diabetas, ankstyvas lytinis brendimas, vaisingumo problemos, neigiamai veikia nervų sistemą“, – teigia A. Baronienė.
Facebook komentarai
});}(jQuery));