Gabiausias šalies jaunimas šiemet vėl renkasi sveikatos mokslus


Gabiausias šalies jaunimas šiemet vėl renkasi sveikatos mokslus

Sveikatos mokslai ir toliau vieni geidžiamiausių, nors priėmimo kartelė kasmet darosi vis aukštesnė. Dvi specializuotame Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) dėstomos studijų programos – medicina ir odontologija – šiemet pateko tarp dešimties populiariausių.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) paskelbti pirmojo bendrojo priėmimo etapo rezultatai rodo, kad stojančiuosius šiemet labiausiai domino medicinos studijos LSMU – pirmuoju prioritetu jas rinkosi net 596 stojantieji. Norintys studijuoti mediciną privalo turėti ne žemesnį nei 7,0 konkursinį balą. Nepaisant to paskutinio pakviestojo į valstybės nefinansuojamą studijų vietą konkursinis balas – 8,06. 

Labai populiarios ir odontologijos studijos LSMU, kurias pirmuoju numeriu rinkosi 277 stojantieji. Norintiems studijuoti odontologiją taip pat taikoma 7,0 konkursinio balo kartelė. Paskutinio pakviesto studijuoti valstybės nefinansuojamas odontologijos studijas konkursinis balas – 8,53, o iš viso kvietimus studijuoti gavo 70 stojančiųjų.

Dvi LSMU studijų programos – medicina ir veterinarinė medicina – taip pat tarp dešimties studijų programų, pritraukusių daugiausia stojančiųjų į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas. Kvietimus studijuoti mediciną gavo 308, o veterinarinę mediciną – 133 stojantieji.

Aukšta studijų kokybė – vienas svarbiausių LSMU prioritetų. Universitetas vienintelis Lietuvoje stojantiesiems į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas studijų vietas taiko visiškai vienodas sąlygas, o konkurse į bakalauro studijas gali dalyvauti tik tie, kurių konkursinis balas ne mažesnis kaip 5,4.

LSMU – trečia populiariausia aukštoji mokykla Lietuvoje, pirmuoju prioritetu norą studijuoti valstybės finansuojamose ir nefinansuojamose studijų vietose išreiškė 1355 stojantieji. Pasibaigus pirmajam bendrojo priėmimo etapui iš viso kvietimus studijuoti LSMU gavo 949 stojantieji, iš jų 433 studijuos valstybės finansuojamose studijų vietose.

Universitetas ir toliau sėkmingai konkuruoja su užsienio aukštosiomis mokyklomis. Jau dabar kvietimus studijuoti LSMU gavo 319 užsieniečių, iš kurių daugiausiai Izraelio, Švedijos ir Vokietijos piliečių. 

„Gabiausių ir labiausiai motyvuotų studentų skaičius nepakito. Lietuvoje sveikatos ir gyvybės mokslų studijų programas renkasi vieni gabiausių mūsų šalies abiturientų“, – teigia LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis. 

Prorektorius atkreipia dėmesį, kad LSMU vienintelis Lietuvoje stojantiesiems į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas studijas taiko visiškai vienodas sąlygas, ne tik minimalaus stojamojo balo kartelę. Taip pat stojantieji šiemet labiau apsvarsto karjeros perspektyvas Lietuvoje, realistiškiau vertina savo galimybes. Tai rodo ir stojančių į medicinos, odontologijos, farmacijos ir veterinarinės medicinos studijų programas skaičiai. 

„Didelė kliūtis yra pernelyg mažas valstybės finansuojamų vietų skaičius – odontologijos studijoms šiemet vietoj 60 skirta 30 vietų, o stojant į farmacijos studijų programą dėl krepšelio turi konkuruoti su norinčiais studijuoti mediciną. Motyvuoti ir norintys įgyti aukštos kokybės išsilavinimą bei pagrindą po kojomis suteikiančią profesiją visam gyvenimui, savo tikslo pasiekia rinkdamiesi studijuoti savo lėšomis“, – pastebėjo prof. Kęstutis Petrikonis.

Dėl laisvų vietų į populiariausias LSMU studijų programas bus galima konkuruoti ir papildomame priėmime, o po jo LSMU dar vyks institucinis priėmimas, ypač motyvuotiems stojantiesiems atversiantis galimybę pasirinkti išsvajotas studijas. 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: TAUTVYDAS BULVIČIUS, LIETUVOS SVEIKATOS MOKSLŲ UNIVERSITETAS
Facebook komentarai
});}(jQuery));