Fukušimos AE (Hitachi statyba) vis dar lydosi, praėjus 6 metams po avarijos

Fukushima

Fukushima

Fukušimos AE  (Hitachi statyba) vis dar lydosi, praėjus 6 metams po avarijos

Kristina Sulikienė

Nors Lietuvos konservatoriams atrodo, jog didžiausia grėsmė pasauliui yra saugi ir  tarptautinės atominės energetikos komisijos saugia pripažinta Astravo AE, realybėje yra kiek kitaip.

Fukushima

2011 03 11 Fukušimos avarija palietė visą pasaulį, todėl, kad avarija likviduojama iki šios dienos, o jos žalos mastai tokie didžiuliai, ir raciacijos intensyvumas toks didelis, jog padariniai paveikė net Žemės giluminius vandenis. Žemė yra vieninga ekosistema, ir konservatoriai, kurie rėkia, jog tik Astravas yra grėsmė, nematydami, tarsi būtų akli, Fukušimos avarijos mastų – yra ne tik akli,bet ir buki.

Be to, nepasaint Fukušimos avarijos 2011metais (Hitachi tai statyba su tais keistais pakeltais baseinas, dėl kurių ir įvyko tokie dideli padariniai), nuo 2012 metų konservatoriai ėmė grūsti lietuviams būtent tokį reaktorių- net referendumą tuo klausimu surengė.

Pažymėtina, jog nors žmonės ir nubalsavo “ne”, sprendimas nėra vykdomas. Signataras Zigmas Vaišvila kreipėsi į atsakingus pareigūnus –  šalies vadovus –dėl šio sprendimo įgyvendinimo.

Pažymėtina, jog piliečiai nelabai net ir žinojo, jog Hitachi kompanija neturi TATENOS leidimo (licencijos) statyti reaktorius Europoje. Šiuo pagrindu ši įmonė buvo pašalinta iš konkurso Suomijoje (Olkiluoto AE 5-ojo reaktoriaus statyba). Šiuo metu ten rangovas yra ne kas kitas, o Rosatomas- taip, tai ta pati įmonė, kurią nesaugia esant rėkia konservatoriai, nors įrodymų tam neturi.

Hitachi reaktoriaus avarijos padariniai- tragiški. Virš 30 000 žmonių evakuota, o teritorija iki šiol yra aukšto radioaktyvumo lygio,tačiau valdžia siekia tuos gyventojus perkelti atgal – palyginimui pasakytina, jog nors Černobylio avarija buvo slepiama, valdžia bent jau nesistengė gyventojų perkelti atgal, liko tušti plotai, su menkomis išimtimis – Černobylyje yra žmonių, kurie atsisakė palikti namus, ir jie sulaukė garbingo amžiaus. Kartais žmonės turi keistą atsparumą radiacijai. Tačiau Japonijai taip nepasisekė.

Pranešama, jog labai padaugėjo genetinių apsigimimų, vaikų ir paauglių vėžinių susirgimų. Vyresnių žmonių bėdos net nebeskaičiuojamos, ir tiksli statistika neegzistuoja.

Bandoma į avarijos židinį (epicentrą) siųsti robotus – tačiau jie išsilydo nuo karščio.

Tokijas pasamdė Amerikos konsultantus, kurie patarė radioaktyvų vandenį išpilti į …vandenyną.

Tokiu būdu jau pažeista Šiaurės Amerikos ekosistema- pastebėtina padidinta radiacinė tarša gamtoje ir žmonėse.

Kol Lietuvoje statoma branduolinių atliekų Europos masto sąvartynas Ignalinoje, o konservatoriai vis dar protestuoja dėl Astravo AE, užsienio analitikai klausia: ar Fukušima išlydys pasaulį?

Amerikoje vyko ir tebevyksta didžiulės demonstracijos, nukreiptos prieš atominę energetiką. Tačiau Amerikos valdžia daro tą pačią klaidą, kurią padarė Japonija: ji siekia apsaugoti elektros gamintojų finansinius interesus, o visuomenės interesus nustumia žemiau šio siekio.

Amerikoje per masinį protestą kartą buvo suimta 6000 žmonių.

Garsioji “Šlepetinio” reklama, jog “jis išvalė Mičigano ežerus”, irgi, paaiškėjo, yra dar vienas “feikas” apie mūsų “vilties Prezidentą”.

Amerikos analitikai aiškiai visam pasauliui pasakė naujausiose TV laidose apie Fukušimą ir jos grėsmę pasauliui: Mičigano ežero vanduo- labai šaltas, todėl žmonės eidavo arčiau vamzdžio, per kurį visą laiką tekėjo šiltas vanduo. Tik vėliau amerikiečiai pasidomėjo, jog  per tą vamzdį tekėjo aušinimo produktas – radioaktyvus vanduo, pilnas sunkiųjų metalų. Amerikoje dėl šių melagingų projektų, kai neva buvo valomi ežerai, o sunkieji metalai toliau tekėjo į ežerus, apako arti 3000 vaikų, nukentėję tėvai susibūrė į asociaciją, ir reikalavo baudžiamosios bylos  mūsų “Vilties Šlepetei”. Baudžiamoji byla dėl sukčiavimo ir korupcijos (pinigai už projektus buvo įsisavinti, – o ežerų vanduo- neišvalytas: nes užterštas vanduo ir toliau tekėjo tiesiai į ežerus) buvo iškelta, buvo pateiktas milijoninis ieškinys. Tačiau prokurorai pastebėjo, jog “šlepetės” pėdos staiga atšalo – jis išlindo bananinėje respublikoje kaip “Šlepečių” ir slaptų CŽV kalėjimų prezidentas. Amerika, kuri laikė draugystę su Lietuva aukščiau kažkokių ten 3000 nukentėjusių vaikų – pasirinko neliesti ”šlepetės”. Kaip atsidėkojo mūsų šlepetė, juk žinome – pristeigė čia slaptų kalėjimų, ir rašėsi ant visų įsakų, kuriais buvo siunčiami mūsų kariai į įvairias legalias ir ne visai legalias (kaip “Irako laisvė”) operacijas. 

Todėl mes ir nežinome, jog jokie ežerai nebuvo išvalyti, tai buvo dar vienas korupcinis projektas, skirtas pridengti atominės ir kitokios energetikos skleidžiamos taršos mastui.

Dabar gi aiškiai klausiama ne vienoje TV laidoje anglų kalba: ar Fukušima ištirpdys pasaulį? Juk pažeistas ir elektromagnetinis laukas, ir giluminiai vandenys, yra padaryta milžiniška žala vandenynui. Tai yra tokie dideli vandens kiekiai, kurie išleisti ir jie nebuvo išvalyti – paprastas žmogus net įsivaizduoti sunkiai gali. Pažeidžiamos ištisos ekosistemų grupės, o kas baisiausia – vandenyne vanduo šyla, ir tokiu būdu gresia ledynų tirpimas, kas, iš tikrųjų, pamažu ir vyksta, tik visuomenei  nelabai pranešama apie tai.

Prieš keletą savaičių Snoudenas išviešino slaptus dokumentus, susijusius su Antarktidos paslaptimis. Paaiškėjo, jog ten nuo seno yra įkurtos bazės, o kariniai bandymai pridengiami “mokslinių ekspedicijų tyrinėti Antarktidos” priedanga. Kiek ir kokių bazių ten yra ir kiek kartų buvo išbandytas atominis ir klimatinis ginklas- niekas kol kas nežino. Snoudeno paviešinti dokumentai rodo, jog nuo seno Antarktidoje buvo atliekami eksperimentai su orų kontrole, nes iš Antarktidos labai gerai matyti visos žemės elektromagnetinis laukas, kuris ir lemia planetos orus.

Paviešintuose dokumentuose aiškiai matyti, jog naujausias ir pats pavojingiausias ginklas yra orų kontrolės ginklas – tyčinis natūralaus klimato pakeitimas, kuris ir sukelia cunamius, žemės drebėjimus.

O tai susiję ir su mūsų minėta Fukušima – juk žemės drebėjimas,ir po to sekęs cunamis – buvo toks galingas, kad analitikai jau tada kėlė versiją apie po vandeniu susprogdintą bombą. 

Buvo siejama su tuo, kad Japonija neva siekia suartėti su Rusija. Tačiau jeigu ši labiau į prielaidą panaši mintis ir būtų teisinga, tai tie, kas bandė pakenkti Japonijai,neapskaičiavo,kad radiacijos banga ateis ir iki jų… Kas ir įvyko, ir tai yra globalinė katastrofa, iki kurios mūsų dabar jau opozicijoje atsidūrusiųjų konservuotos smegenys negali prieiti- nes netgi visi mokslo daktarų diplomai atsimuša į tvirtą patriarcho murmėjimą:

“Rusai puola!“

Ar tikrai? 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));